Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Trenčín – Orange 20 5:0 (kon.) | Budapešť – Poprad sk 3:2 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Utorok 16.10.2018, 17:30 • Steel Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

V tretej tretine už nedokázali hostia zvrátiť nepriaznivý stav. Košičania svoje víťazstvo ešte navýšili, v 42. minúte sa presadil Spilar a na konečných 4:0 pre oceliarov upravil v 52. minúte Kafka.

Ďakujeme za pozornosť. (19:52:35)

59:53
    Diváci v Steel Aréne už tlieskajú svojmu tímu za sledovania vhadzovanie v obrannom pásme Nových Zámkov.

59:17
    Strelou z pravého kruhu to skúsil na bránu Radim Hruška. Jeho zakončenie skončilo na gólmanovi Habalovi.

58:22
    Nové Zámky si ešte zahrajú presilovku. Marcel Haščák dostáva dve minúty za podrazenie.

57:11
    Pulliho delovka od modrej čiary bola ešte mierne tečovaná, ale gólman Košarišťan si s ňou napokon predsa len poradil.

56:31
    Veľkú šancu mali domáci. Nagy z tesnej blízkosti najprv nezakončil, puk sa dostal tesne dozadu na Petra Kafku, ktorý to už skúsil švihom, no Košarišťan vytiahol svoju pripravenú lapačku.

56:05
    Samuel Hain prekorčuľoval dopredu, skúsil to strelou spomedzi kruhov, no napokon brankára Habala neprekonal.

55:21
    Končí sa presilová hra hostí. Radim Hruška dostáva dve minúty za držanie.

54:46
    Peter Galamboš vybojoval puk a zo stredného pásma ho poslal bezpečne na Košarišťana. Hostia začínajú z vlastnej tretiny.

54:13
    Novým Zámkom je poskytnutá možnosť ešte spraviť niečo s týmto zápasom. Václav Čížek dostáva dve minúty za podrazenie.

53:11
    Ručkay si spracoval prihrávku medzi kruhmi a ohrozil Habala. Ani táto strela za chrbtom košického gólmana neskončila.

51:53
    Košice dali gól!
    Domáci hokejisti pridávajú ďalší zásah do siete hostí. Netík sa dostal do útočného pásma po pravom krídle, zabrzdil za kruhom a posunul medzi kruhy PETROVI KAFKOVI, ktorý sa priblížil k pravému kruhu a strelou švihom prestrelil Košarišťana.
    Asistencie: Tomáš Netík, Václav Čížek.

50:53
    Spilarova krížna prihrávka smerovala na opačný kruh ku Šoltésovi, ktorý to skúsil priamou strelou na bránu, no Košarišťana neprekvapil.

49:57
    Pulli zaváhal na modrej čiare, Zbořil mu odobral puk a vysunul do samostatného úniku Henricha Ručkaya. Hosťujúci útočník to skúsil strelou zblízka, no Habal opäť vynikajúco podržal Košice.

49:24
    Haščák krížnou prihrávkou našiel Nagya, ktorý vypálil spoza pravého kruhu. Tento pokus skončil takisto na Košarišťanovi.

48:57
    Tomáš Netík sa prepracoval medzi kruhy a odtiaľ tvrdou strelou vypálil na bránu. Jeho delovka skončila v Košarišťanovej moci.

48:40
    Kafka krížnou prihrávkou na opačný kruh našiel Netíka. Jeho delovka z prvej skončila na výstroji gólmana Košarišťana.

47:40
    Šoltés od zadného mantinelu našiel medzi kruhmi Evana Bropheyho. Jeho strela skončila na betónoch novozámockého gólmana.

46:54
    Prihrávkami po obvode sa puk dostal na hokejku Petra Kafku za ľavý kruh. Odtiaľ jeho strela skončila na betóne gólmana Košarišťana.

46:12
    Presilová hra pre Košice. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Filip Bajtek štvorminútový trest.

45:42
    Václav Čížek zakončoval od modrej čiary. Jeho pokus však napokon skončil na brankárovi Košarišťanovi.

44:17
    Ďalším účastníkom košickej príležitosti bol Petr Kafka, ktorý ostal osamotený priamo pred bránkou, no napokon z tesnej blízkosti Košarišťana neprekvapil.

43:25
    Ladislav Nagy sa dostal do dobrej pozície na pravom kruhu. Strela mu však príliš nevyšla.

42:50
    Jakúbek prekorčuľoval dopredu popri pravom mantineli. Ihneď k nemu však prišla trojica protihráčov a bezpečne ho odstavila od puku.

42:13
    Fábry prekorčuľoval po ľavom krídle. Pokúsil sa prekvapiť gólmana Habala strelou z kruhu, no napokon to nebolo úspešné.

41:16
    Oceliari nastupujú do tretej tretiny najlepším možným spôsobom. GABRIEL SPILAR ostal voľný na pravom kruhu, spracoval si spätnú prihrávku od Kafku a presnou strelou prekonal Košarišťana.
    Asistencia: Petr Kafka.

40:55
    Tomáš Netík to skúsil delovkou spoza pravého kruhu. Jeho tvrdá strela skončila na gólmanovi Košarišťanovi.

40:20
    Rýchly útok hostí ťahal po pravom krídle Hruška, ktorý strieľal z kruhu. Habal bol pripravený a použil svoju lapačku.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme videli taktiež z oboch strán rýchly hokej, nechýbala bojovnosť. Po druhej tretine už domáci vedú 2:0, keďže 22 sekúnd pred druhým klaksónom skóroval Haščák.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:17.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:38
    Oceliari zvyšujú svoje vedenie a potvrdzujú, že v druhej tretine sú predsa len o niečo lepší. Na pravý kruh sa s pukom dostal MARCEL HAŠČÁK, ktorý ho ukážkovou strelou švihom umiestnil popri Košarišťanovom ramene.
    Asistencia: Evan Brophey.

38:46
    Košičania vyhrali buly v útočnom pásme, Koch to skúšal od modrej čiary, no jeho zakončenie skončilo bezpečne na brankárovi Košarišťanovi.

36:20
    Hruška sa spoločne so Štrauchom dostali do prečíslenia. Hruška naservíroval na ľavý kruh Štrauchovi, no jeho prudkú strelu zblízka Habal výborne telom zneškodnil.

35:44
    Martin Jakúbek sa prepracoval dopredu po ľavom krídle, vyskúšal to strelou spoza ľavého kruhu, no Habal bol pozorný.

35:01
    A opäť sme videli rýchly protiútok. Po krídelnej akcii hráča Košíc sa puk dostal na modrú čiaru k Pullimu, ktorý tvrdo pálil, no Košarišťan opäť spoľahlivo hasil.

34:31
    Hra sa už presunula aj na druhú stranu. Tvrdá delovka z hokejky Patricka Kudlu od modrej čiary skončila na gólmanovi Habalovi.

33:18
    Oceliarom očividne pomohla presilová hra. Hostia sú už síce v plnom počte, no stále musia odolávať tlaku domácich hokejistov.

32:20
    Netík prekorčuľoval nižšie k pravému kruhu a po prihrávke ihneď pálil z prvej. Jeho zakončenie smerovalo vedľa brány.

31:50
    Pretnarovu strelu od modrej čiary šikovne tečoval Dávid Šoltés a trochu zmiatol Košarišťana. Puk však napokon smeroval vedľa brány.

31:05
    Petr Kafka vyslal spoza pravého kruhu dve prudké strely. Obe však gólman Andrej Košarišťan spoľahlivo pokryl.

30:25
    Nasleduje presilová hra pre domácich. Branislav Fábry dostáva dve minúty za držanie.

30:08
    Zbořilova krížna prihrávka skončila na pravom kruhu, kde bol Juraj Jurík, ktorý okamžite pálil. Puk skončil na pripravenom Habalovi.

29:43
    Galamboš prihrávkou hľadal Hričinu, no napokon si táto dvojica nerozumela. Košičania však nazbierali ďalšie sekundy, ostáva im v oslabení vytrvať ešte 44 sekúnd.

28:45
    Novozámčania síce vyhrali buly, no rýchlo aj o pásmo prišli. Štrauchovu prihrávku si Andersons nespracoval a puk unikol do stredného pásma.

28:27
    Presilová hra pre Nové Zámky. Klemen Pretnar dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

28:12
    Rogoň za bránou posunul puk Nejezchlebovi, ktorý ho dával ihneď krížne k ľavému kruhu, no napokon si ho tam nik z hráčov v bielych dresoch nespracoval.

27:26
    Čížek chcel využiť hybridný icing a naštartovať Tomáša Hričinu, no napokon si títo dvaja nerozumeli.

27:05
    Ďalšie zakončenie Patrika Kocha od modrej čiary skončilo na gólmanovi Košarišťanovi, nasleduje krátka reklamná prestávka.

26:22
    Šoltés prekorčuľoval celé útočné pásmo a napokon prenechal puk na modrej čiare Kochovi. Jeho tvrdá strela však minula cieľ.

25:14
    Pulliho strela od modrej čiary skončila na betóne hosťujúceho gólmana. Následne sme videli aj zakončenie z hokejky Ladislava Nagya a aj s týmto si Košarišťan poradil.

24:24
    Kochovo vyhodenie puku z obranného pásma znamená zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Habala.

23:04
    Tak toto bola naozaj zaujímavá situácia. Netíkov nahodený puk od modrej čiary sa odrazil od jednej z korčúľ a prešiel cez bránkovisko. Napokon skončil na ľavej žrdi.

22:35
    Pulli na modrej čiare prenechal puk Haščákovi, ktorý to skúsil šikovnou strelou priamo na bránu. Gólman Nových Zámkov si pripísal úspešný zákrok.

22:11
    Pulli po modrej čiare posunul puk Čížekovi, ktorého strela od modrej skončila na gólmanovi Andrejovi Košarišťanovi.

21:43
    Košičania zastavili akciu protihráčov v strednom pásme, Galamboš zo stredného pásma žabkou nahodil na Košarišťana, ktorý bol pripravený.

21:01
    Urbanova tvrdá delovka od modrej čiary smerovala priamo na Habala, ktorý si so strelou poradil, podržal ju u seba vo výstroji.

20:42
    Košičania sa previnili zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje späť pre gólmana Habala.

20:13
    Hneď v úvode druhej tretiny sa do príležitosti dostal Marcel Haščák. Spracoval si prihrávku medzi kruhmi a švihom strieľal. Košarišťan bol pripravený.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sme videli vcelku rýchle dianie, na začiatku tretiny bolo aj pár nepresností, no inak to bola zaujímavá tretina s niekoľkými šancami. Do vedenia šli domáci, v 4. minúte sa presadil Brophey.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:53
    Košičania zastavili puk za vlastnou bránkou a počkali si na klaksón.

18:50
    Kafkova delovka od modrej čiary došla na betóny novozámockého brankára. V týchto chvíľach je už aj vylúčený Bajtek na ľade, prvé dejstvo pomaličky končí.

18:21
    Košičania sa opäť rozostavili v útočnom pásme. Petr Kafka to skúšal strelou spoza ľavého kruhu. Košarišťan nastrčil lapačku a schoval do nej letiaci puk.

17:47
    Pretnar posunul puk na pravý kruh Nagyovi, ktorý ho okamžite poslal na bránku, no Košarišťan tentokrát odolal.

16:46
    Prvá presilovka pre Košice v tomto zápase. Filip Bajtek dostáva dve minúty za seknutie.

16:28
    Rogoň vyrazil dopredu spoločne s Nejezchlebom. Pretlačili sa napokon až pred Habala, odtiaľ Nejezchleb strieľal, no brankár Košíc opäť odviedol dobrú prácu.

15:34
    Novozámčania sa po dlhšom čase dostali do útočného pásma. Od modrej to strelou skúšal Samuel Hain, no Habal úspešne použil svoju vyrážačku.

14:22
    Hričina sa individuálne dostal do útočného pásma, medzi kruhmi puk prenechával, no napokon si ho nik z košických hráčov neprevzal.

13:37
    Hra sa však znovu presunie pred gólmana Košarišťana po zakázanom uvoľnení Nových Zámkov.

13:01
    Šoltésova strela z ľavého kruhu smerovala tesne vedľa brány. Košičania už následne puk nezískali.

12:15
    Nagyova krížna prihrávka od zadného mantinelu mala nájsť Bropheyho alebo Haščáka, no napokon vyletela až von z útočného pásma domácich.

11:35
    Tomáš Hričina sa nenechal odstaviť na pravom kruhu a posielal bekhendom puk na bránku. Košarišťan si pripísal ďalší úspešný zákrok.

10:53
    Branislav Fábry prekorčuľoval po osi ihriska medzi kruhy. Odtiaľ zakončoval, no Habal opäť podržal svoj tím. Na opačnú stranu zase vykorčuľoval jeden z Košičanov. Jeho strelu z ľavého kruhu Košarišťan bezpečne pokryl.

10:13
    Urban z rohu klziska našiel prihrávkou Andreasa Štraucha na pravom kruhu. Jeho zakončenie následne brankár Habal bezpečne zneškodnil.

09:50
    Ručkay krížnou prihrávkou na ľavý kruh našiel Adama Zbořila, ktorého strela švihom skončila na gólmanovi Habalovi.

08:56
    Juraj Jurík sa natlačil po ľavom krídle a zblízka sa snažil prekvapiť Habala. Jeho pokus napokon letel vedľa brány.

08:11
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme a aj ohrozili Habala. Andreas Štrauch to skúsil z ľavého kruhu, no košický gólman sa ihneď presunul a betónom zlikvidoval strelu.

07:56
    Presilová hra pre Nové Zámky. Peter Galamboš dostáva dve minúty za hákovanie.

06:54
    Jakub Suja sa vcelku bez problémov dostal medzi kruhy a odtiaľ ohrozil strelou švihom brankára Košarišťana. Novozámocký gólman bol pripravený.

06:14
    Pospíšil zabrzdil na pravom kruhu a z otočky posielal puk pred bránu. Košickí obrancovia pomohli Habalovi a prihrávku odstránili.

05:18
    Pulliho nahodenie z ľavého kruhu smerovalo na Košarišťanovu hokejku. Novozámocký gólman bezpečne vyrazil strelu k zadnému mantinelu.

04:46
    Kudla posunul puk Bajtekovi v strednom pásme. Nové Zámky následne nahodili do útočného pásma a pokúšajú sa vymyslieť gólovú akciu.

03:57
    Zvýšiť na rozdiel dvoch gólov mohol po samostatnom úniku Dávid Šoltés. Prepracoval sa až pred bránku, no bekhendový blafák mu úplne nevyšiel.

03:04
    Domáci idú do vedenia. Po strele od modrej čiary Košarišťan vyrazil puk pred seba, kde sa najlepšie zorientoval EVAN BROPHEY a prudkou strelou k žrdi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.
    Asistencia: Marcel Haščák.

02:33
    Hatalovu strelu od modrej čiary Habal vyrazil do rohu klziska. Dopredu sa opäť presunuli Košičania. Nagyovu priamu strelu Košarišťan bez problémov zneškodnil.

01:54
    Hričinovi sa nepodarilo spracovať si prihrávku od Galamboša. Dopredu vyrazili hostia. Rogoňovu prihrávku si pred Habalom spracoval osamotený Štrauch, no trafil Habal iba do výstroje.

01:12
    Šedivého strelu švihom od modrej brankár Košarišťan bezpečne vyrazil svojím betónom na hokejky svojich spoluhráčov.

00:52
    Nové Zámky mali puk na hokejkách v obrannom pásme, no rozohrávka im nevyšla. Čiaroví rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie a hru presúvajú pred Košarišťana.

00:18
    Košičania vyhrali úvodné buly a akciu sa snažil potiahnuť dopredu Haščák. Puk mu však vzal z hokejky Štrauch. Po ofsajdovom verdikte sa následne vhadzuje v strednom pásme.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu už prichádzajú oba tímy. Košičania odohrajú toto stretnutie v tmavomodrých dresoch a Zámčania v bielych.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák, Žitný – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Vrábeľ, Krajňák, Hričina

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek

Rozhodca: Snášel, Juhász – Smrek, Pálkövi.

Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z predohrávky 15. kola Tipsport ligy, v ktorom HC Košice v Steel Aréne privítajú HC Mikron Nové Zámky. Stretnutie sa začína o 17:30 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HC Košice
    Košičania sa v tabuľke Tipsport ligy momentálne nachádzajú na 3. pozícii so ziskom 28 bodov a skóre 42:26. Oceliari sa v nedeľu predstavili na ľade Zvolena. V atraktívnom derby vtedajšieho prvého celku zo Zvolena a druhého tímu z Košíc sa zrodilo víťazstvo HKM, ktorý pokračuje na víťaznej vlne. Košičania pred zápasom so Zvolenom triumfovali doma 3:2 nad Liptovským Mikulášom a predtým prehrali v Žiline 4:3 po nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom mužstva Košíc je aktuálne Ladislav Nagy so ziskom 13 bodov za 7 gólov a 6 asistencií.

HC Mikron Nové Zámky
    Nové Zámky rozbehli sezónu 2018/19 vcelku sľubne. Aktuálne im patrí v tabuľke 2. miesto so ziskom 30 bodov a skóre 37:20. Novozámčania sa v poslednom kole doma celkom trápili s MAC Budapešť, ktorú však napokon zdolali 3:2. Predtým sa Nové Zámky predstavili takisto na domácom ľade, na ktorom zdolali Trenčín 4:2. Najproduktívnejším hráčom HC Nové Zámky je momentálne Adam Zbořil so ziskom 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií.

V minulej sezóne sa vo vzájomných zápasoch medzi Košicami a Novými Zámkami zrodili rôzne výsledky. Košičania si pripísali víťazstvá 4:3, 7:0, 1:2 po predĺžení, 3:2 po nájazdoch a 2:3. Nové Zámky naopak zdolali Košice 4:2 a 5:3.

Tento zápas vzhľadom na príbuznosť oboch tímov v tabuľke bude určite atraktívny a môže priniesť kvalitný hokej. Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem vám pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Brophey (Haščák), 40. Haščák (Brophey), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek

Rozhodca: Snášel, Juhász – Smrek, Pálkövi

Diváci: 3 020