Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Trenčín – Orange 20 5:0 (kon.) | Budapešť – Poprad sk 3:2 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Utorok 16.10.2018, 17:30 • Steel Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

V tretej tretine už nedokázali hostia zvrátiť nepriaznivý stav. Košičania svoje víťazstvo ešte navýšili, v 42. minúte sa presadil Spilar a na konečných 4:0 pre oceliarov upravil v 52. minúte Kafka.

Ďakujeme za pozornosť. (19:52:35)

59:53
    Diváci v Steel Aréne už tlieskajú svojmu tímu za sledovania vhadzovanie v obrannom pásme Nových Zámkov.

59:17
    Strelou z pravého kruhu to skúsil na bránu Radim Hruška. Jeho zakončenie skončilo na gólmanovi Habalovi.

58:22
    Nové Zámky si ešte zahrajú presilovku. Marcel Haščák dostáva dve minúty za podrazenie.

57:11
    Pulliho delovka od modrej čiary bola ešte mierne tečovaná, ale gólman Košarišťan si s ňou napokon predsa len poradil.

56:31
    Veľkú šancu mali domáci. Nagy z tesnej blízkosti najprv nezakončil, puk sa dostal tesne dozadu na Petra Kafku, ktorý to už skúsil švihom, no Košarišťan vytiahol svoju pripravenú lapačku.

56:05
    Samuel Hain prekorčuľoval dopredu, skúsil to strelou spomedzi kruhov, no napokon brankára Habala neprekonal.

55:21
    Končí sa presilová hra hostí. Radim Hruška dostáva dve minúty za držanie.

54:46
    Peter Galamboš vybojoval puk a zo stredného pásma ho poslal bezpečne na Košarišťana. Hostia začínajú z vlastnej tretiny.

54:13
    Novým Zámkom je poskytnutá možnosť ešte spraviť niečo s týmto zápasom. Václav Čížek dostáva dve minúty za podrazenie.

53:11
    Ručkay si spracoval prihrávku medzi kruhmi a ohrozil Habala. Ani táto strela za chrbtom košického gólmana neskončila.

51:53
    Košice dali gól!
    Domáci hokejisti pridávajú ďalší zásah do siete hostí. Netík sa dostal do útočného pásma po pravom krídle, zabrzdil za kruhom a posunul medzi kruhy PETROVI KAFKOVI, ktorý sa priblížil k pravému kruhu a strelou švihom prestrelil Košarišťana.
    Asistencie: Tomáš Netík, Václav Čížek.

50:53
    Spilarova krížna prihrávka smerovala na opačný kruh ku Šoltésovi, ktorý to skúsil priamou strelou na bránu, no Košarišťana neprekvapil.

49:57
    Pulli zaváhal na modrej čiare, Zbořil mu odobral puk a vysunul do samostatného úniku Henricha Ručkaya. Hosťujúci útočník to skúsil strelou zblízka, no Habal opäť vynikajúco podržal Košice.

49:24
    Haščák krížnou prihrávkou našiel Nagya, ktorý vypálil spoza pravého kruhu. Tento pokus skončil takisto na Košarišťanovi.

48:57
    Tomáš Netík sa prepracoval medzi kruhy a odtiaľ tvrdou strelou vypálil na bránu. Jeho delovka skončila v Košarišťanovej moci.

48:40
    Kafka krížnou prihrávkou na opačný kruh našiel Netíka. Jeho delovka z prvej skončila na výstroji gólmana Košarišťana.

47:40
    Šoltés od zadného mantinelu našiel medzi kruhmi Evana Bropheyho. Jeho strela skončila na betónoch novozámockého gólmana.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Brophey (Haščák), 40. Haščák (Brophey), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek)

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák, Žitný – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Vrábeľ, Krajňák, Hričina
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek

Rozhodca: Snášel, Juhász – Smrek, Pálkövi

Diváci: 3 020