Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Trenčín – Orange 20 5:0 (kon.) | Budapešť – Poprad sk 3:2 (kon.)
MAC Budapešť
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
HK Poprad
Utorok 16.10.2018, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

V tretej tretine sme videli dva presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci. Najskôr 53. minúte vyrovnal Dansereau a o minútu neskôr o troch bodoch pre domáci celok rozhodol Langkow. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (21:32:12)

59:51
    V závere ešte prišlo zakončenie Svitanu od modrej čiary, no Rajna si dal pozor a domáci sa tak môžu radovať.

59:06
    Záverečný tlak hostí, no ani Takáč s Mlynarovičom nedokázali nájsť recept na dobre chytajúceho Rajnu.

58:34
    Dôležitý zákrok Rajnu, ktorý dokázal zlikvidovať strelu od modrej čiary aj napriek tomu, že mal zakrytý výhľad.

58:03
    Oddychový čas hostí.

58:03
    Puk sa ocitol na hráčskej lavici domáceho celku a tak sa vhadzovať bude v pásme Budapešti.

57:58
    Rajna sa teraz rozhodol prerušiť hru a hostia tak budú mať jednu z posledných šancí na skórovanie.

57:29
    Fabian sa spätnou prihrávkou snažil nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no neúspešne.

56:41
    Belluš to skúsil strelou švihom spoza kruhov, no jeho zakončenie tesne minulo Rajnovu bránu.

55:36
    Bude nasledovať záverečných päť minút tohto stretnutia, v ktorom domáci dokázali zvrátiť priebeh zápasu.

54:42
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, no strela od Saliju neslávila úspech a k dorážkam sa už hostia nedostali.

53:36
    61 sekúnd stačilo domácim hokejistom, aby dokázali výsledok tohto zápasu preklopiť na svoju stranu. Sme zvedaví ako na tento vývoj zareagujú hostia.

53:07
    Budapešť dáva gól!

Domáci otáčajú skóre tohto stretnutia. CHRIS LANGKOW ostal nestrážený v priestoroch medzi kruhmi, odkiaľ dokázal poslať puk do siete a domáci sa tak prvýkrát ujímajú vedenia.

Asistencie: Orban, Bodó.

52:57
    Domáci tak dokázali vyrovnať a navyše po zakončení od Szigetiho mohli ísť do vedenia.

52:06

A je znovu vyrovnané. KEEGAN DANSEREAU potrestal chybu hostí pri rozohrávke a strelou spomedzi kruhov, ktorá letela ponad lapačku Vošvrdu strieľa druhý gól domácich.

Asistencia: Pozsgai.

51:45
    Veľké zmätky pred bránou Vošvrdu, keď sa po zakončení od Bodá puk ocitol niekde pod betónmi hosťujúceho brankára.

50:53
    Paločko si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde aj dokázal zakončiť, no Rajna dobre zasiahol lapačkou.

50:39
    Hostia sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedostali do streleckého zakončenia.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 11. Brown (Klempa, Vokla), 53. Dansereau (Pozsgai), 54. Langkow (Orban, Bodó) – 9. Heizer (Paločko, Macík), 26. Koyš (Takáč)

MAC Budapešť: Rajna (Bálizs) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Szabad – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Majoross, Kreisz, Szigeti
    HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Paločko, Heizer, Macík

Rozhodca: Fridrich, Novák – Synek, Orolin – Kontšek (video)