Washington – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Montreal – St. Louis 3:2 (kon.) | Calgary – Boston 5:2 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 4:1 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
New York Rangers
cz Štvrtok 18.10.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:57:12)

Bodyčeky: 23:14

Je konec. Washington Capitals nakonec v tomto nervy drásajícím utkání dokázal zvítězit 4:3 po prodloužení a přerušil sérii dvou porážek.
    V úvodu periody byli domácí o něco aktivnější, ale vítr z plachet jim vzal v 7. minutě Mika Zibanejad, který se po dvou neúspěšných střelách dostal k dorážce, kterou už proměnil v gól a poslal Rangers do vedení. Ve 13. minutě byli Rangers blízko branky, ovšem domácí obránce odpálil puk z brankové čáry. Poté už to ovšem byl hlavně Henrik Lundqvist, který musel zasahovat proti střelám domácích, ale na tu v 15. minutě nedosáhl. Nicklas Bäckström vyhrál buly a následně se do puku opřel John Carlson, jehož tvrdá střela letěla přesně do pravé šibenice! Posléze už gól v první dvacetiminutovce nepadl.
    Ve 24. minutě získal Washington první přesilovou hru a proměnil jí v gól, když Carlson poslal puk na levou stranu, odkud vypálil Ovečkin tvrdou střelu, která skončila za zády Lundqvista. Ve 33. minutě ale hosté srovnali na 2:2. Pionk poslal střelu, kterou tečoval Smith-Pelly hodně nešťastně a následně si s dorážkou do odkryté brány poradil Vesey. Ovšem ve 38. minutě získali domácí další přesilovku a i tentokrát z toho byl gól a to naprosto totožný jako v minulé početní výhodě Washingtonu. Carlson totiž i tentokrát přihrál kotouč Ovečkinovi a ten skoro ze stejného místa poslal jedovatou střelu do sítě Rangers. Ke konci třetiny získali Capitals přesilovou hru, která se bude hrát ještě minutu a půl ve třetí periodě a bylo by něco senzačního, kdyby opět skóroval Ovečkin, který si vynahrazuje třízápasový půst.
    Začátek prodloužení byl opatrný, ale nakonec ho rozhodl v 63. minutě Matt Niskanen, který se dostal k dorážce po střele Kuzněcova a přeměnil jí v gól.

Washington právě vstřelil branku!
    Domácí dávají gól a rozhodují dnešní zápas! Jevgenij Kuzněcov prostřelil dva hráče a jeho pokus sice Henrik Lundqvist vyrazil lapačkou, ovšem jen do míst, kde byl přpraven MATT NISKANEN, který měl snadnou úlohu a dorazil kotouč do takřka prázdné brány. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

61:50
    Rovněž tak ovšem nic nevymysleli ani hosté z New Yorku a pouze ztratili kotouč.

61:30
    Nyní Capitals zavezli puk do útočné třetiny, ale tam nedokázali nic vymyslet.

61:14
    Posléze to hosté opět zkoušeli, ale následná střela byla zblokována do ochranné sítě.

60:55
    Ovečkin udělal lacinou chybu a Rangers se dostalo dopředu, ale následná přihrávka nebyla přesná.

60:28
    Následně byl opět v buly úspěšnější Nicklas Bäckström a Capitals drží kotouč ve třetině soupeře.

60:23
    Domácí se sice dostali ke kotouči, ale následně rozhodčí odpískali pouze ofsajd.

Bodyčeky: 7:6

Základní hrací doba je u konce a vítěz toho metropolitního derby zatím není znám. Ve třetí periodě padla jen jedna branka, kterou vstřelil v 51. minutě Chris Kreider, po skvělé teči, když jeho spoluhráč nahodil kotouč na bránu. Ke konci mohl rozhodnout Ovečkin, ale jeho pumelice orazítkovala horní tyč.

Michal Raška

Góly a asistencie: 15. Carlson (Bäckström), 24. Ovečkin (Carlson, Connolly), 38. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 63. Niskanen (Kuzněcov) – 7. Zibanejad (Kreider, Pionk), 33. Vesey (Pionk, B. Howden), 51. Kreider (Pionk, Zibanejad)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos, Orpik (A) – Stephenson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Walker.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Shattenkirk, Skjei, Pionk, Claesson, Br. Smith, M. Staal (A) – Fast, Zibanejad (A), Kreider – Zuccarello (A), K. Hayes, Chytil – Namestnikov, B. Howden, Vesey – Lettieri, Spooner, Bučnevič.

Rozhodca: Jake Brenk, Trevor Hanson – Brian Murphy, Pierre Racicot