Metallurg Magnitogorsk – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jaroslavľ – Vladivostok 4:0 (kon.)
Novgorod – Helsinki 4:5 (po pr.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Petrohrad – D. Moskva 3:2 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk sk 2:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 2:3 (kon.) | Viťaz – Nižnekamsk 3:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Avangard Omsk
cz Štvrtok 18.10.2018, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:12:00)

Bodyčeky: 11:10

Je konec! Magnitogorsk rozhodl v posledních deseti minutách zápas ve svůj prospěch, když vstřelil hned tři branky.
    Největší šanci v první třetině měl v 8. minutě Košečkin, když se dostal do úniku, ale ten v gól nepřeměnil. V 11. minutě sice domácí vstřelili branku, ale sami věděli, že platit nebude, jelikož se domácí hráč provinil jasnou vysokou holí.
    Ve 25. minutě poslal domácí do vedení Iiro Pakarinen, když byl u dorážky po střele Wolskiho jako první a Metallurg se tak dostal do vedení 1:0. Následně jsme se už žádné větší šance nedočkali.
    Ve třetí třetině přišlo brzké srovnání, o které se ve 42. minutě postaral Širokov, který vypálil přesně k levé tyči. Ovšem posledních deset minut patřilo jenom domácím. V 51. minutě se po skvělé přihrávce Ramussena dostal do zakončení Mojzakin, který vypálil přesně k tyči a poslal domácí do vedení. O tři minuty později se brankář Bobkov dopustil fatální chyby za svou bránu, když ztratil puk a Mozjakin po přihrávce Ellisona uklízel do prázdné svatyně. A nakonec v 58. minutě hosté odvolali brankáře, čehož využil Timkin, který vypálil z vlastního pásma přes celé kluziště přesně doprostřed prázdné brány.

59:43
    Ansel Galimov zkoušel zakončit bekhendem, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

59:27
    Metallurg už drží puk ve své třetině a nikam s nim nespěchá.

58:55
    Domácí nyní vyvezli kotouč ze své třetiny a český trenér Josef Jandač se pomalu může radovat se svým týmem z důležité výhry.

58:20
    Hosté se sice snaží, ovšem na to už jim zbývá enormně málo času a je to Metallurg, který si připíše dva body.
    57:28 Jevgenij TIMKIN - 4:1

57:28
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hosté odvolali brankáře, ovšem následně se k puku dostal JEVGENIJ TIMKIN, který zpoza vlastní třetiny vypálil přesně doprostřed prázdné brány a Magnitogorsk tak vede už 4:1! Asistence: Denis Platonov.

56:52
    Nyní už se Omsk dostal ke střele, ovšem ta skončila jen vedle brány Metallurgu.

55:54
    Domácí tato branka hodně nabudila a nepouštějí nyní soupeře do žádné šance.
    53:55 Sergej MOZJAKIN - 3:1

53:55
    Je to 3:1 pro domácí po obrovské gigantické chybě brankáře Igora Bobkova, který bude chtít na tento moment co nejrychleji zapomenout, jelikož pohřbil šance na zvrat tohoto utkání. Hostující gólman zastavil kotouč za svou bránou, ale místo rozehrávky čekal, až se k němu dostal Ellison, který mu odebral kotouč a přihrál ho SERGEJI MOZJAKINOV, který měl snadnou úlohu vstřelit gól do prázdné brány. Asistence: Matt Ellison a Maxim Matuškin.

53:44
    Omsk nyní hraje ve velkém tempu a snaží se srovnat stav utkání.

52:57

52:53
    Po střele, se kterou si poradil Vasilij Košečkin, domácí vyhodili kotouč.

Michal Raška

Góly a asistencie: 25. Pakarinen (Wolski, Rasmussen), 51. Mozjakin (Rasmussen, N. Kuljomin), 54. Mozjakin (Ellison, Matuškin), 58. Timkin (Platonov) – 42. Širokov (K. Petrov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Bereglazov, Antipin, Vereščagin, Rylov, Matuškin, J. Birjukov (A), Bobrjašov – Mozjakin (C), Ellison, Wolski – N. Kuljomin, Pakarinen, Rasmussen – Dorofejev, Čibisov, Ľubimov – Platonov, Timkin (A), Spiridonov – Kaletnik.
    Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Medvedev (C), Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov (A), Zernov, Michejev (A) – Perežogin, Semionov, K. Petrov – Fisenko, Stas, A. Galimov – Talbot, Desharnais, Versteeg – Manukjan, Zaseda.

Rozhodca: Evgeny Romasko, Konstantin Olenin – Alexander Sadovnikov, Ivan Sazonov