HC Litvínov – Kladno 0:5 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:3 (kon.)
Jihlava – Č. Budějovice 3:5 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Salzburg 4:5 (po pr.)
HC Kometa Brno
4:5 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
EC Red Bull Salzburg
cz Štvrtok 18.10.2018, 18:30 • DRFG arena • DHL Extraliga juniorů (CZ) • Skupina C

Stejně jako třetí třetina i prodloužení nabídlo úplně jiné tempo hry. Nejprve svým druhým gólem v zápase srovnal Oleksiy Myklukha. Poté dokázal otočit skóre ve prospěch hostů kapitán Elis Nikolai Hede. Necelých třicet vteřin před koncem se opět prosadil Erik Meluzín, který svou třetí trefou v utkání dokázal vyrovnat. Zápas šel do prodloužení, ve kterém velmi rychle rozhodl o vítězi parádní trefou John Jason Peterka. (21:22:37)

61:02
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salzburg využívá zmatení domácích a získává i druhý bod v utkání. Po střele Hedeho, kterou Micka pouze vyrazil před sebe, se k puku dostal JOHN JASON PETERKA, který přesnou trefou překonal brněnského gólmana. Asistence: Elis Nikolai Hede, Luka Nyman.

60:01

60:00

59:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa zvládla přesilovou hru bez brankáře a srovnává stav utkání! Z obrovského nátlaku v brankovišti dokázal vytěžit gól ERIK MELUZÍN, který se nejlépe zorientoval v prostoru před Buglovou svatynía kompletuje tak svůj hattrick. Asistence: Marek Minárik, Michal Kunc.

58:57
    Kometa se drží v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat k zakončení.

58:32
    Kometa bude hrát v šesti proti čtyřem, dvě minuty za sekání si odpyká Wimmer.

58:10
    Marek Micka zamířil na střídačku a Kometa to zkouší v šesti!

55:01
    Pět minut před koncem se Slazburg ujímá vedení. Domácí obránci si špatně rozuměli a z rohu nahráli osamocenému ELISI NIKOLAIOVI HEDEMU. Ten dokázal překonat Micku přesnou střelou ke vzdálenější tyči a svému týmu získává důležité vedení. Asistence: John Jason Peterka.

54:10
    Zündelova střela zamířila vedle Mickovy brány.

52:25
    V další šanci se ocitl Vojtěch Kadlic. V podobné situaci jako před chvílí ani tentokrát nedokázal překonat Bugla.

50:39
    A je vyrovnáno! Nedáš – dostaneš se teď prokázalo na straně Komety. OLEKSIY MYKLUKHA ujel všem a brankáře Micku překonal mezi betony. Asistence: John Jason Peterka, Luis Lindner.

50:32
    V obrovské šanci se ocitl Vojtěch Kadlic, z bezprostřední blízkosti však nedokázal zvednout kotouč nad Buglův beton!

49:20
    Kučera vypálil z ostrého úhlu, hostující brankář pozorný.

47:20
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Kašpar, přichází Micka.

47:12
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Micka, přichází Kašpar.

46:19
    Polegoško parádní akcí zkoušel překonat Micku, ten si s jeho bekhednovým blafákem poradil.

43:52
    Marek Minárik s Vojtěchem kadlicem se postarali o velkou šanci domácích. Minárik si sjel s pukem až k brankáři, odkud nahrál Kadlicovu ke druhé tyči. Tomu se ovšem ani nadvakrát nepodařilo překonat Bugla a Salzburg tak stále živí šance na vyrovnání.

Adéla Hrabálková

Góly a asistencie: 10. Sedláček (Malý, Hubáček), 19. Meluzín (Krejčí), 30. Meluzín (Mlčák, Krejčí), 60. Meluzín (Minárik, Kunc) – 5. Myklukha (Hede, Nyman), 40. Lindner (Varejcka, Eham), 51. Myklukha (Peterka, Lindner), 56. Hede (Peterka), 62. Peterka (Hede, Nyman)

HC Kometa Brno: Micka (Kašpar) – Kučera (C), Holemý, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Miárik, Meluzín, Hubáček, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes.
    EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Vogt, Myklukha, Polegoško, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka.

Rozhodca: Čuňočka – Maloušek, Hübl.