Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 4:2 (kon.)
Košice – Miškovec 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
MsHK Žilina
Nedeľa 21.10.2018, 16:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 14. kola Tipsport ligy, kde domáce Nové Zámky privítajú na svojom štadióne Žilinu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY:

Hokejisti tohto celku sa v aktuálnom ročníku Tipsport ligy nachádzajú na krásnej 3. priečke so ziskom 30 bodov. To sa im podarilo po deviatich víťazstvách, jednej výhre po predĺžení, jednej prehre po predĺžení a štyroch prehrách v riadnom hracom čase. Svojím súperom dovedna nastrieľali 40 gólov a len 29 inkasovali. Momentálne však ťahajú negatívnu dvojzápasovú šnúru bez zisku bodu. Najprv nedokázali vsietiť ani jeden gól Košiciam a podľahli im 0:4 a v poslednom kole proti Nitre nestačili ani tri góly k zisku bodu a prehrali 3:5.

MSHK ŽILINA:

Hráči Žiliny by sa radi videli na lepších priečkach ako je tomu teraz. Po 13. kole figurujú na priebežnom 9. mieste so ziskom 16 bodov. Na svojom konte majú štyri výhry, dve výhry po predĺžení a až osem prehier v riadnej hracej dobe. Ich skóre je 41:53. Naposledy si pred zrakmi vlastných fanúšikov zmerali sily s posledným Miškolcom, ktorý dokázali zdolať po výsledku 4:1.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, Juraško, Konig, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Nejezchleb, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Zhilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej – Huna, Podešva, Barta – Milý, Síkela, Jenčík – Hvila, Ručkay, Beránek – Rehák, Ondruš, Hrazdíra

Rozhodca: Konc st., Babic – Konc ml., Kis-Király.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:24
    Kudla sa snažil preniknúť za obranu Žiliny, to sa mu však nepodarilo a o puk prišiel.

01:07
    Henrich Ručkay si svoj nábeh zle načasoval, pretože sa do útočného pásme dostal skôr ako puk. Ofsajd.

01:35
    Jakub Ručkay sa prezentoval nepresnou prihrávkou, po ktorej puk smeruje cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenie. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránou Žiliny.

02:27
    HC Nové Zámky dali gól!
    Branislav Fábry priviezol puk do útočnej tretiny, kde na seba strhol trojicu brániacich hráčov. Do voľného priestoru si nakorčuloval FILIP BAJTEK, ktorý presnou strelou rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 1:0! Asistencia: Branislav Fábry, Martin Jakúbek.

03:15
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Henrich Ručkay – 2 min., podrazenie).

03:55
    Hvila zakončil spoza brániaceho hráča, ale tento puk cez neho neprešiel. Žilina prišla o pásmo.

04:32
    K puku sa vo vlastnej tretine dostal Urban, ktorý ho okamžite vyhodil cez všetky čiary do bezpečia.

05:15
    Domáci v plnom počte.

05:34
    Tomáš Pospíšil sa ako nôž maslom dostal do útočného pásma, kde však nemal komu prihrať, a tak sa rozhodol zakončiť. Jeho strelecký pokus dokázal Mikoláš vyraziť.

06:05
    Na štadióne v Nových Zámkoch panuje skvelá atmosféra, čo domácim hokejistom pridáva potrebnú motiváciu. Dnešný duel zatiaľ zvládajú výborne.

06:41
    Puk sa nachádza za bránkou Nových Zámkov, odkiaľ sa domáci hokejisti pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

07:02
    Zhilin teraz prihral svojmu spoluhráčovi puk presne na hokejku, ale svojou rukou. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

07:28
    Martin Jakúbek našiel svojou prihrávkou dobre postaveného Branislava Fábryho, ktorý dokázal zakončiť. Maroš Mikoláš si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok.

08:14
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Žiliny, ale sú to práve hokejisti hosťujúceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.

08:45
    Adam Zbořil nahodil puk do útočného pásme, ale ako prvý bol pri ňom brániaci hráč. Hostia zakladajú rýchly protiútok.

09:18
    Jakub Ručkay zakončil z pravého kruhu, ale táto strela nebola zvlášť nebezpečná. Smerovala do postavenia Andreja Košarišťana.

10:13
    Domáci hráč spálil obrovskú príležitosť, ale Nové Zámky budú zahrávať samostatný nájazd. Bude to konkrétne Filip Bajtek.

10:13
    Filip Bajtek skúšal na Maroša Mikoláša šikovnú kľučku, ale neuspel. Stav stretnutia tak ostane nezmenený.

11:14
    Puk sa nachádza v lapačke Maroša Mikoláša, a tak bude nasledovať vhadzovanie po jeho pravici.

11:35
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Miroslav Pastor – 2 min., hákovanie).

12:12
    Domácim sa podarilo usadiť v útočnom pásme a roztočiť presilovkový kolotoč. Zatiaľ to je však bez väčšieho ohrozenia.

13:35
    Hostia v plnom počte.

14:37
    Puk sa nachádza za bránkou Nových Zámkov, čo oba celky využívajú k rýchlemu prestriedaniu.

15:43
    Priebeh hry sa nám v posledných minútach upokojil. Sledujeme hokej z jednej strany na druhú, ale bez zaujímavých príležitostí.

16:04
    Podešva dokázal svojou strelou rozvlniť sieť, ale len tú bočnú. Puk majú pod kontrolou už domáci hokejisti.

17:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jiří Kučný – 2 min., sekanie).

18:03
    Miroslava Zaťka teraz nepríjemne zasiahol puk do oblasti krku. Dúfajme, že bude v poriadku a do hry čoskoro naskočí.

19:27

19:50
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Martin Jakúbek – 2 min., podrazenie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako priemernú. Mali sme možnosť vidieť jeden presný zásah a zopár zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Stav po prvej časti je 1:0! Druhá tretina začne približne o 16:55.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Domáca defenzíva funguje v oslabení vynikajúco a svojmu súperovi ponúkajú len minimum priestoru vo vlastnom pásme.

21:13
    K puku sa za vlastnom bránou dostal Ordzovenský, ktorý ho okamžite upratal cez všetky čiary do bezpečia.

21:37
    Žilina dala gól!
    Hostia napokon dokázali prelomiť domácu defenzívu a využiť presilovú hru. Petr Beránek si prevzal puk od Richarda Jenčíka a okamžite ho preposlal na modrú čiaru, kde bol na strelu pripravený LUKÁŠ MATEJKA. Na bránu vyslal presnú strelu, ktorá skončila až za chrbtom gólmana. Stav stretnutia je 1:1! Asistencie: Petr Beránek, Richard Jenčík.

22:25
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tomas Mathieu Henderson – 2 min., držanie).

23:08
    Andrej Košarišťan teraz vypomohol svojím spoluhráčom. Zachytil puk a okamžite ho poslal dvojmu spoluhráčovi, aby ho mohol upratať preč z vlastnej tretiny.

23:38
    Pospíšil sa snažil využiť zaváhanie obrancu hostí. Ako blesk si nakorčuloval do útočného pásme, kde zakončil presne tam, kde stál pozorný Maroš Mikoláš. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Žiliny.

24:25
    Domáci hráči sa už v plnej sile pohybujú po ľadovej ploche.

25:01
    Juraj Milý nahodil puk do útočného pásma, ale ako prvý bol pri ňom Andrej Košarišťan, ktorý si s celou situáciou hravo poradil.

25:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martin Podešva – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

26:40
    Radim Hruška pálil z pravej strany na bližšiu žrď. Maroš Mikoláš si dal pozor a puk zachytil. Nasleduje vhadzovanie.

27:10

27:28
    Gól strelil ADAM ZBOŘIL, ktorý dostal skvelý pas na útočnú modrú čiaru od Tomasa Mathieua Hendersona, vďaka čomu sa dostal do samostatného úniku. Ten dokázal s prehľadom využiť, a tak posiela svoj tím do vedenia 2:1 Asistencia: Tomas Mathieu Henderson.

28:46
    Ordzovenský teraz nezvládol súboj vo vlastnej tretine a ocitol sa na ľadovej ploche. Hlavný rozhodca však nechal hru pokračovať bez prerušenia.

29:14
    Jakub Ručkay žabičkou našiel lepšie postaveného Hvilu, ktorý sa snažil zakončiť z prvej. Toho však sklamal prvý dotyk s pukom, a tak z toho nebolo väčšie ohrozenie súperovej bránky.

30:29
    Pospíšil teraz nádhernou kľučkou oklamal Maroša Mikoláša, ktorý sa už len mohol prizerať na to, ako sa Pospíšil ocitol s pukom úplne voľný pred jeho bránkou. Ten ho však nedokázal presne trafiť. Puk smeroval napokon mimo brány.

31:43
    Puk sa nachádza v útočnom pásme Žiliny, kde sa hostia krátkymi prihrávkami snažia rozhodiť defenzívu súpera.

32:47
    Hostia sa dlho motali v útočnom pásme, kde sa však neprezentovali presnými prihrávkami. Hostia o puk prišli a domáci zakladajú rýchly útok.

33:31
    Filip Bajtek sa po skvelej prihrávke svojho spoluhráča ocitol zoči-voči gólmanovi, ale ani v tomto prípade nedokázal druhýkrát prekonať Maroša Mikoláša.

34:40
    Richard Huna sa dostal do úniku, ale bol faulovaný jedným z domácich hráčov. Hostia sa ešte snažia využiť ponechanú výhodu.

35:11
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tomas Mathieu Henderson – 2 min., hákovanie).

35:51
    Hosťujúcim hráčom sa už podarilo usadiť v útočnom pásme, kde sa budú snažiť niečo vymyslieť a skórovať.

36:33
    Sledovali sme prihrávku do druhej vlny, kde sa objavil Jenčík. Ten svojou strelou len preveril lapačku Andreja Košarišťana. Nasledovať bude vhadzovanie.

36:55
    Domáci zaútočili vo vlastnom oslabení. Juraj Jurík našiel pred bránou Žiliny úplne voľného Rogoňa, ktorý zakončil z prvej. Jeho strelecký pokus smeroval tesne vedľa ľavej tyčky. To bola šanca!

37:11

38:15
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Matej Síkela – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

39:31
    Pospíšil teraz nepresne prihrával na modrú čiaru, vďaka čomu pripravil svoj tím o útočné pásmo a cenné sekundy v presilovej hre.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť dva presné zásahy. Najprv v 22. minúte vyrovnal nepriaznivý stav Lukáš Matejka, ale o šesť minút neskôr poslal domácich opäť do vedenia Adam Zbořil. Stav po druhej tretine je teda 2:1! Tretia tretina začne približne o 17:44.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:15

40:30
    Hostia si teraz nerozumeli v rozohrávke a puk smeroval až na zakázané uvoľnenie. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránou Maroša Mikoláša.

41:01
    Bagin bol teraz tým hráčom, ktorý nepresne prihrával a puk poslal len na ďalšie zakázané uvoľnenie. Hra sa tak opäť presťahuje pred bránu Maroša Mikoláša.

41:47
    Jakúbek sa snažil presadiť za bránou súpera, ale napokon ho brániaci hráč dokázal odstaviť a získať puk na svoju stranu.

42:21
    Puk sa nachádza v strednom pásme, kde ho majú pevne pod kontrolou hokejisti Nových Zámkov.

43:31
    Adam Zbořil zakončil z väčšieho uhlu spoza brániaceho hráča. Puk napokon prešiel až k Marošovi Mikolášovi, ktorý puk bez väčších problémov zachytil.

43:48
    Bagin sa snažil zbaviť Hendersona, ale v kľúčovom momente neudržal rovnováhu a spadol na hraciu plochu. Bolo to prevedené čistým spôsobom, a tak hra pokračuje bez prerušenia.

44:52
    Do dobrej príležitosti sa dostal Rehák, ktorý si najprv spracoval prihrávku svojho spoluhráča a neskôr zakončil. Jeho pokus smeroval však len do stredu brány, kde stál pozorný Andrej Košarišťan.

45:35
    Hostia boli na dlhší čas usadení v útočnom pásme, kde si však nevypracovali žiadny strelecký pokus. Pri puku sú aktuálne domáci hráči.

46:31
    Puk sa nachádza za bránou Nových Zámkov, kde Adam Zbořil čaká, kým jeho spoluhráči vystriedajú.

46:50
    Vyzeralo to tak, že sa hostia snažili predviesť nacvičený signál, ktorý však skončil nepresnosťou a zakázaným uvoľnením. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránou Žiliny.

47:30
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Adam Zbořil – 2 min., podrazenie).

47:30
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., nedovolené bránenie).

47:30
    Žilina má obrovskú príležitosť k vyrovnaniu po dvojnásobnom vylúčení Nových Zámkov. Nechajme sa prekvapiť, či to dokážu zúžitkovať.

48:12
    Hvila zakončil ihneď po prihrávke svojho spoluhráča. Andrej Košarišťan vystrčil svoj betón, vďaka čomu zabránil skórovaniu.

49:17
    Síkela sa v čase prihrávky nachádzal pred bránou Nových Zámkov. Do puku sa oprel z prvej, ale v páde nedokázal presne zakončiť. Presilová hra Žiliny sa čoskoro skončí.

49:30

50:01
    Beží nám záverečná desaťminútovka. Treba skonštatovať, že Žilina je v tretej tretine jednoznačne lepším celkom. Uvidíme, či dokážu niečo spraviť s nepriaznivo sa vyvíjajúcim zápasom.

51:09
    Jeden z hráčov hostí dokázal zakončil z pravej strany, ale Andrej Košarišťan mal čistý výhľad a tento projektil zachytil. Nasledovať bude vhadzovanie.

51:28
    Jakub Ručkay prihral puk pred bránu Nových Zámkov, kde si nakorčuloval jeden z jeho spoluhráčov. Vyzeralo to veľmi nádejne, ale napokon z toho nebolo žiadne ohrozenie.

52:25
    Jiří Kučný sa rozhodol puk len vyhodiť cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra tak ostane v obrannom pásme Žiliny.

53:10
    Martin Jakúbek si prevzal puk v útočnom pásme. Vľavo si všimol nikým nestráženého FILIPA BAJTEKA, ktorému poslal presnú prihrávku. Ten sa do puku oprel z prvej a strelou pod brvno rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 3:1! Asistencie: Martin Jakúbek. Branislav Fábry.

54:10
    Adam Zbořil získal puk v útočnom pásme. Na druhej strane našiel voľného Juraja Juríka, ktorý vyslal na bránu strieľanú prihrávku. Do nej ešte oprel hokejku HENRICH RUČKAY, ktorý puk tečoval za chrbát bezmocného Maroša Mikoláša. Stav duelu je 4:1 a zdá sa, že je rozhodnuté. Asistencie: Juraj Jurík, Adam Zbořil.

55:00
    Do konca stretnutia nám ostáva posledných päť minút. Puk sa nachádza za bránou Nových Zámkov, kde Branislav Fábry čaká, kým jeho tím vystrieda.

55:55
    Rastislav Štrauch zakončil spoza brániaceho hráča, ale jeho strelecká pokus bol zblokovaný brániacim hráčom. Dokázal sa dostať k dorážke, ktorú Maroš Mikoláš vyrazil za vlastnú bránu.

56:57
    Petr Beránek najprv naznačil strelu z príklepu, ale napokon sa rozhodol nahrať dobre postavenému LUKÁŠOVI HVILOVI, ktorému stačilo trafiť puk z prvej do prázdnej bránky. Stav stretnutia je 4:2! Asistencie: Petr Beránek, Jakub Ručkay.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

58:23
    Domáci dlhú dobu držia puk v rohu ihriska, kde zbierajú cenné sekundy vo svoj prospech.

59:10
    Domáci hokejisti sú usadení vo vlastnom pásme, kde si medzi sebou vymieňajú puk a viac-menej čakajú na koniec zápasu.

Je tu koniec stretnutia, ktoré možno označiť ako pomerne atraktívne. Videli sme hneď šesť presných zásahov, po ktorých ostanú všetky tri body doma. Nové Zámky dokázali zdolať Žilinu po výsledku 4:2. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (18:24:10)

Róbert Gašpárek

Góly a asistencie: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. Ručkay (Jurík, Zbořil) – 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, Ručkay)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, Juraško, Konig, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Nejezchleb, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek

Rozhodca: Konc st., Babic – Konc ml., Kis-Király