Ostrava – Plzeň 0:1 (kon.) | Příbram – Slovácko 0:3 (kon.) | Dukla Praha – Jablonec 2:6 (kon.)
Sigma Olomouc – Opava 2:2 (kon.) | Zlín – Karviná 2:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:1 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
cz Sobota 03.11.2018, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Česká FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou. (17:09:34)

Statistiky utkání

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:6.
    Střely mimo: 6:4.
    Rohy: 4:5.

Je konec. Přestože byl dnes Baník o něco lepším týmem, tak si všechny body odváží hosté z Plzně.

V první půli si první šanci vypracovali právě Viktoriáni, ovšem Ekpai míč do brány nedostal. Baník poté pokračoval v aktivní hře, kterou nastolil od úvodní minuty, ale až do 41. minuty se jednalo spíše o propagační pokusy či nedotažené šance. Poté vše změnil pěknou přihrávkou Jakub Šašianka, který našel v ideální pozici Martin Šindeláře, jenž ale Hrušku nepřekonal. Těsně před odchodem do kabin navíc přišel šok pro Ostravu, když nádhernou ranou z pětadvaceti metrů rozvlnil síť Jan Kopic.

I ve druhém poločasu Baník nepřestal v aktivitě a odměnou mu bylo odpískání pokutového kopu. Ten nařídil sudí Proske po dlouhé konzultaci s videem, nicméně Jiří Fleišman penaltou pohrdl a ztroskotal na výborném Hruškovi. Baník si posléze vypracoval výborné šance, ale Fillo ani jeho spoluhráči je proměnit nedokázali. V průběhu druhé půle se ještě jednou zkoumalo video po zákroku na Jakuba Šašinku, ale druhá penalta se nekonala. V závěru utkání mohl vítězství hostů pojistit Řezníček, ale v obrovské tutovce selhal. Ostrava poté již z tlaku nic nevytěžila a Plzni se tak povedla odveta za předchozí pohárovou porážku dalším hubeným vítězství 1:0.

90+7

90+6
    Velký závar vznikl v pokutovém územ hostů, kde se domácím nepovedlo prostřelit plzeňskou hradbu. Baník ještě mohl vhazovat, ale poté se provinil faulem a utkání tak nejspíše za moment skončí.

90+5
    Fillo si výborně narazil s Pazderou, ale poté mu již první jmenovaný balon nevrátil přesně. Nicméně Baník míč vybojoval rychle zpět.

90+4
    Na polovině Ostravy ovšem hosté dlouho nepobyli a Baník se tak může ještě pokusit o vyrovnání.

90+3
    Hubník výborně vystoupil s Ondřejem Šašinkou hluboko na polovinu Baníku a vybojoval zde nedovolený zákrok na svou osobu, po kterém může Viktorie rozehrávat.

90+2
    Nyní se již Baník dostal na balon, ale Jakubu Šašinkovi se nepovedlo roztáhnout hru na pravou stranu, a tak to musí domácí zkoušet znovu z vlastní půle.

90+1
    Domácí fanoušci neúnavně ženou svůj celek za vyrovnáním, ale momentálně je u míče Plzeň, který kombinuje na útočné půlce.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    V poslední minutě přiletěl centr do pokutového území hostů, kde ale domácí na míč nedosáhli.

89
    Viktorka ze standardky zahrozit dokázala. Chorý se na přední tyči dostal k hlavičce, ale bránu Baníku netrefil.

88
    Další žlutou kartu obdržel Stronati, který vystartoval na pomezního sudího, který odpískal faul u pravé postranní lajny.

87
    Následně se Zbyněk Proske vrátil k dané situaci a udělil domácímu Jakubu Šašinkovi žlutý kartónek.

87
    Jakub Šašinka se nyní neprobil v pokutovém území přes Hubníka a poté navíc zezadu dojel jednoho z hostů. Sudí nechal výhodu a Plzeň pokračuje v útoku.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Mešaninov, přichází Lukáš Pazdera.