Žilina – Ružomberok 3:0 (kon.) | Trnava – Podbrezová 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Michalovce 6:0 (kon.)
Dunajská Streda – Nitra 1:0 (kon.) | Senica – Zlaté Moravce 3:0 (kon.) | Sereď – Trenčín 3:1 (kon.)
MŠK Žilina
3:0 (1:0)
MFK Ružomberok
Sobota 03.11.2018, 13:45 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:45.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 14. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov MFK Ružomberok. Zápas sa začína netradične o 13:45, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže tretie miesto so ziskom 26 bodov. Šošoni v poslednom doterajšom zápase zvíťazili v Nitre 2:0 (oba góly MŠK vsietil Róbert Boženík). Trénerom MŠK je Jaroslav Kentoš, kapitánom je Miroslav Káčer a najlepším strelcom tímu je spomínaný 18-ročný útočník Róbert Boženík, ktorý má na svojom konte už 7 presných zásahov.

Ružomberku patrí v tabuľke Fortuna ligy aktuálne štvrtá pozícia so ziskom 23 bodov. Zverenci trénera Davida Holoubka v poslednom doterajšom zápase zvíťazili na domácom trávniku nad AS Trenčín 1:0 (gól MFK Gál-Andrezly). Najlepším strelcom Ružomberka je Ismar Tandir, ktorý má na svojom konte už 8 gólov.

Zápas pod Dubňom sa teda začína o 13:45, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagić, Škvarka (C) – Mihalík, Boženík, Diaz.
    Náhradníci: Volešák – Anang, Králik, Gerebenits, Jánošík, Balaj, Holúbek.

MFK Ružomberok: Macík – Kružliak (C), Jonec, Twardzik, Urdinov – Daniel, Qose, Takáč, Gál-Andrezly – Mustedanagić, Gerec.
    Náhradníci: Čtvrtečka – Kmeť, Kochan, Tandir, Kostadinov, Čurma, Kunca.

Rozhodca: Pavlík – Mókoš, Žákech.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí domácej Žiline.

1
    Prvá útočná akcia však patrí hosťom, centrovaná lopta z pravej strany však nenašla pred Dominikom Holecom adresáta.

2
    V týchto momentoch sa hrá prevažne v strede poľa, oba tímy tvrdo bojujú o každú jednu loptu.

3
    Prvá vážnejšia akcia domáceho tímu, nábeh Miroslava Káčera za obranu Ružomberka však zastavilo postavenie mimo hru.

4
    Domáci kombinujú v strede poľa, zatiaľ však márne hľadajú priestor v pozornej obrane Ružomberka.

5
    Rýchly útok hostí stredom potiahol Mustedanagić, našiel prihrávkou naľavo Urdinova, ktorý skúsil center, no ani táto lopta nebola dostatočne presná.

6
    Domáci sa znovu dostali do útoku a znovu je to postavenie mimo hru.

7
    Domáci tentoraz zakombinovali na pravej strane, lopta ale nakoniec končí za postrannou čiarou a dopredu pôjde znovu Ružomberok.

7
    Faul na Miroslava Káčera v strede poľa, žltá karta to zatiaľ pre hráča hostí nebude.

8
    Boženík dostal v šestnástke Ružomberka prihrávku z pravej strany, pri spracovaní mu však lopta odskočila a hostia sa okamžite hrnú smerom ku Dominikovi Holecovi.

8
    Prvý rohový kop v dnešnom zápase patrí hosťom z Ružomberka.

9
    Center Filipa Twardzika z rohového kopu bol však až príliš dlhý, lopta končí za čiarou a rozohrávať ju bude Dominik Holec.

10
    Domáci sa snažili po pravej strane vysunúť obrancu Tomiča, lopta však bola príliš rýchla a rovnako končí za čiarou.

11
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, pod Dubňom sme gól zatiaľ nevideli.

11
    Veľká možnosť pred hostí spod Čebraťa, loptu po prvej zblokovanej strele dostal na svoju kopačku Peter Gál Andrezly, ktorý ju však znovu napálil len do obrancu Žiliny.

12
    Ružomberok pokračuje v solídnom výkone, ďalšia strela hostí končí zblokovaná domácou obranou.

13
    Hostia sú v týchto momentoch aktívnejší a viac držia loptu na svojich kopačkách.

14
    Po súboji s Filipom Kašom končí v šestnástke na trávniku Ružomberčan Takáč, ktorý si pýta pokutový kop. Nuž a domáci stopér sa naňho poriadne hnevá a rázne mu dohovára.

15
    Prvá vážnejšia akcia domáceho tímu, Boženík potiahol útok MŠK, no jeho následný center zblokoval obranca hostí na rohový kop.

16
    Dva rohové kopy Žiliny v krátkom slede za sebou, po tom druhom sa do strely približne z 20 metrov oprel Branislav Sluka, no namieril príliš vysoko.

17
    Výborná akcia hostí, Mustedanagić to skúsil z hranice šestnástky Žiliny technickou strelou a len tesne minul ľavú tyč Holecovej bránky!

18
    Ružomberok vysoko napáda rozohrávku Žiliny, Tomič s Holecom to mali veľmi náročné, ale technicky ťažkú situáciu zvládli skutočne bravúrne.

19
    Domáci sa stále nedokážu dostať do úplne ideálneho tempa, Macík zatiaľ v podstate vôbec nemusel zasahovať.

20
    Dvadsať minút dnešného zápasu je za nami, Žilina hrá s Ružomberkom stále nerozhodne 0:0.

21
    Žltú kartu dostáva Kristi Qose (MFK Ružomberok).

22
    Dlhý center na ľavú stranu pre Ivana Diaza, krídelník Šošonov však nemal potrebnú rýchlosť a lopta tak končí za postrannou čiarou.

23
    Dlhá lopta za obranu Ružomberka, Róbert Boženík bol však podľa názoru postranného rozhodcu Mókoša v postavení mimo hru.

24
    Situácia sa znovu opakuje, tentoraz sa však domáci fanúšikovia poriadne búria a dávajú najavo svoj nesúhlas.

25
    Žilinčania sa dostávajú do tempa, zahrávať budú ďalší rohový kop.

25
    Hostia sú pod tlakom, centrované lopty lietajú pred Matúša Macíka z oboch strán, ale obrana MFK je zatiaľ veľmi pozorná.

26
    Ďalší rohový kop Žiliny, tentoraz z ľavej strany, no loptu do bezpečia hlavičkou odvrátil stopér Ružomberka Jonec.

27
    Erik Daniel to skúsil strelou z pravej strany, lopta mu však ideálne nesadla na kopačku a pre Dominika Holeca to nebol žiadny ťažký zákrok.

28
    Žltú kartu dostáva Branislav Sluka (MŠK Žilina).

29
    Nedorozumenie obrany Žiliny, Šušnjar trošku podcenil loptu a do akcie sa tak dostali hostia. Výborný návrat dozadu však predviedol Miroslav Káčer, ktorý získal loptu vo vlastnej šestnástke a okamžite ju rozohral dopredu.

30
    Tretina dnešného zápasu je za nami, zatiaľ sme však vyloženú gólovú šancu nevideli.

31
    Znovu chyba v obrane MŠK, cez Šušnjara sa k lopte dostal Štefan Gerec, v páde však nenamieril presne.

32
    Sluka to skúsil centrom z ľavej strany, lopta prešla cez obrancu Ružomberka, no Róbert Boženík bol príliš rýchly a lopta po teči skončila asi meter za ním.

33
    Najviac sa hrá v strede poľa, oba tímy sa snažia držať loptu čo najviac na svojich kopačkách.

34
    Loptu v priameho kopu výborne zakrútil pred Matúša Macíka Michal Škvarka, no vo vzduchu v šestnástke Ružomberka zatiaľ kraľujú hostia.

35
    V týchto momentoch sa nehrá, dôvodom je ošetrovanie brankára hostí Matúša Macíka.

36
    Žltú kartu dostáva Filip Twardzik (MFK Ružomberok).

37
    V strede poľa faulovaný Miroslav Káčer, dopredu tak pôjdu znovu Žilinčania.

38
    Vcelku slušná strela domácich na bránku hostí, všetko však vyriešil Matúš Macík v bránke hostí.

39
    Obrovská šanca Žiliny, Róbert Boženík obišiel s loptu Matúša Macíka, chcel zakončiť do prázdnej bránky hostí, lenže trafil len posledného obrancu Dominika Kružliaka!

40
    Po rohovom kope z ľavej strany lopta letela priamo na bránku Ružomberka, Macík bol však znovu pozorný.

41
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Ružomberkom stále nerozhodne 0:0.

42
    Po ľavej strane sa prebíjal smerom dopredu ružomberský Peter Gál Andrezly, výborne ho však postrážil žilinský krajný obranca Michal Tomič.

43
    Veľká šanca hostí, po prihrávke z pravej strany ostal sám pred Holecom Mustedanagić, no loptu netrafil ideálne a Dominik Holec tak mal podstatne zjednodušenú situáciu.

44
    Blíži sa nám záver prvého polčasu a zdá sa, že v tejto časti hry gól neuvidíme.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Pavlík nadstavovať minimálne 2 minúty.

45+1
    Žilina dala gól!
    Domáci však napokon predsa len otvárajú skóre dnešného zápasu, pretože loptu si z pravej strany potiahol Jaroslav Mihálik do stredu, kolmicou našiel RÓBERTA BOŽENÍKA a ten nedal krížnou strelou Macíkovi šancu na úspešný zákrok!

45
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Ružomberka.

47
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

47
    Hostia začínajú svižne, rohový kop z ľavej strany však neznamenal pre Dominika Holeca žiadne vážnejšie ohrozenie.

48
    Dobrá možnosť pre Žilinu, Jaroslav Mihálik našiel v šestnástke hostí kapitána Michala Škvarku, ktorý však namieril len do obrancu hostí.

49
    Aktívny bol v tomto momente ružomberský Erik Daniel, ktorý skúsil šťastie strelou z hranice šestnástky, Dominik Holec bol ale pozorný a podržal svoj tím.

50
    Dlhá lopta dopredu pre domáceho kapitána Michala Škvarku. Kristi Qose však dobre čítal hru a akciu domáceho tímu včas zastavil.

51
    Pekná akcia Ružomberka, Štefan Gerec skúsil z priestoru pred Holecom zakončenie nožničkami, netrafil však priestor žilinskej bránky.

52
    Ružomberčania v týchto momentoch držia loptu na svojich kopačkách a kombinujú na polovici Žiliny.

53
    Znovu výborná akcia hostí, po centri z pravej strany sa lopta odrazila na kopačku Mustedanagića, ktorý však mieril nad bránku Dominika Holeca. Pre Žilinu by však tieto minúty mali byť vážnym varovaním.

54
    Domácim sa črtala možnosť na rýchly protiútok, Ivan Diaz však na ľavej strane nevyriešil situáciu úplne optimálne.

55
    Center hostí z ľavej strany preletel celou šestnástkou Žiliny, ani jeden z hráčov nedokázal však loptu zasiahnuť.

56
    Zmätky v žilinskej obrane, všetko napokon vyriešil Dominik Holec, ktorý skryl loptu do svojich rukavíc.

57
    Ružomberok je v týchto minútach skutočne veľmi nepríjemný pre domácu obranu, priestor pred Holecom je však prehustený a strely hostí sú tak často zblokované.

58
    Lopta znovu končí v moci Dominika Holeca, ktorý ju dlhým výkopom posiela ďaleko do poľa.

59
    Ivan Diaz sa snažil kolmicou vysunúť Michala Škvarku, obranca Ružomberka Jonec však v poslednej chvíli výborne zareagoval a zastavil túto prihrávku.

60
    Priamy kop hostí vyriešila obrana Žiliny a odvrátila loptu na rohový kop.

60
    Tlak Ružomberka stále trvá, Liptáci sa v týchto minútach nadýchli k mohutnému náporu.

60
    Po hodine hry Žilina stále vedie gólom Róberta Boženíka nad Ružomberkom 1:0.

62
    Žltú kartu dostáva Filip Kaša (MŠK Žilina).

63
    Priamy kop hostí z veľkej diaľky, tvrdú strelu skúsil Twardzik, no zostrelil len najbližšie stojaceho hráča Žiliny.

64
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Ismar Tandir.

65
    Pred Dominikom Holecom to stále horí a dovolím si napísať, že viac a viac. Žilinská obrana však zatiaľ stojí na relatívne pevných nohách.

66
    Snaha o žilinskú útočnú odvetu, prieniková prihrávka Káčera na Boženíka však nebola úspešná.

67
    Po dlhom čase majú v moci loptu Žilinčania a hneď sa tlačia dopredu. Do lopty sa z hranice šestnástky rázne oprel Róbert Boženík, tentoraz ale minul priestor Macíkovej bránky.

68
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Škvarka, prichádza Jakub Holúbek.

69
    Ružomberok znovu kombinuje na polovici Žiliny a hľadá priestor na útočnú akciu.

70
    Do konca druhého polčasu ostáva menej ako 20 minút, Žilina stále vyhráva nad Ružomberkom 1:0.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 2384 divákov.

71
    Priamy kop v podaní Žiliny približne zo vzdialenosti 20 metrov od bránky Matúša Macíka. Jakub Holúbek však loptu zatočil nad bránku Ružomberka.

73
    Žltú kartu dostáva Róbert Boženík (MŠK Žilina).

74
    Na trávniku ostáva ležať jeden z hráčov hostí, podľa toho ako veľmi kričí musí ísť o veľmi vážne zranenie.

75
    Tak napokon nie, po asi 10 sekundovom ošetrení je Yani Urdinov na nohách a okamžite po rozohratí lopty ťahá útok svojho tímu. Tak toto je, nehnevajte sa na mňa, výsmech fanúšikom rovno do očí.

76
    Žltú kartu dostáva Zinedin Mustedanagić (MFK Ružomberok).

77
    Striedať budú musieť aj hostia, Dalibor Takáč ukazuje na striedačku, že je zranený a musí byť nahradený.

78
    Nuž a Yani Urdinov si to v týchto momentoch doslova užíva, pretože žilinský štadión pri každom jeho kontakte s loptou píska.

79
    Hostia chystajú striedanie, do hry príde Tihomir Kostadinov.

79
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Tihomir Kostadinov.

80
    Žltú kartu dostáva Ismar Tandir (MFK Ružomberok).

80
    Striedanie chystá aj žilinská lavička, do hry príde vysoký útočník Filip Balaj.

81
    Tak toto je zaujímavá situácia. Jaroslav Mihálik centrom našiel pri ľavej tyči Macíkovej bránky JAKUBA HOLÚBEKA, ktorý sa oprel do hlavičky. Macík loptu vyškriabal, ale zrejme až spoza bránkovej čiary! Hostia hrali ďalej, Žilinčan sa radoval a hlavný rozhodca po dlhom váhaní odpískal gól!

82
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Michal Jonec, prichádza Dominik Kunca.

82
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Filip Balaj.

83
    Nuž a striedačka Ružomberka sa dlho hnevala na hlavného rozhodcu, no zrejme to bol gól, pretože Matúš Macík proti verdiktu Pavlíka takmer vôbec nenamietal.

84
    Čaká nás zrejme poriadne nervózny záver zápasu, Žilinčania budú napokon striedať a posilňujú defenzívne rady.

85
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jaroslav Mihalík, prichádza Martin Králik.

86
    Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút, Žilina vedie nad Ružomberkom 2:0.

87
    Hostia sa snažia kombinovať, domáci už formujú obranný val pred Dominikom Holecom.

88
    V týchto minútach majú vo svojej moci loptu Žilinčania, ktorí kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

89
    Veľká šanca pre domácich, Filip Balaj dostal prihrávku do voľného priestoru, no bola príliš dlhá a nedokázal loptu zachytiť.

90
    Domáci napokon pridávajú aj tretí gól, pretože strela BRANISLAVA SLUKU sa od tyče odráža do bránky nešťastného Matúša Macíka!

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+1
    Sluka to skúšal ďalšou strelou, tentoraz mu však loptu zblokoval obranca Ružomberka.

90+2

S konštatovaním, že Žilina porazila na domácom trávniku Ružomberok 3:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (15:34:14)