Columbus – New York RB 1:0 (kon.) | Portland – Seattle 2:1 (kon.)
Seattle Sounders FC
cz Nedeľa 04.11.2018, 23:30 • Providence Park, Portland • MLS • Štvrťfinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:13. (01:39:55)

Portland poráží Seattle 2:1, což znamená, že před odvetou na půdě Sounders mají oba týmy stále zhruba vyrovnané šance na postup do konferenčního finále. Všechny góly dnes padly už v prvním poločase. Hosté začali zápas lépe a už v 10. minutě je poslal do vedení Raúl Ruidíaz, ovšem Timbers pak skóre otočili. V 17. minutě poslal Váleri do sóla Jeremyho Ebobisse a ten svou šanci proměnil a ve 29. minutě se opět po akci Váleriho prosadil Sebastián Blanco. Po změně stran pak dlouho měli územní převahu spíše fotbalisté Seattlu, ovšem do šancí se moc nedostávali. Domácím dřevorubcům naopak nebyl uznán gól střídajícího Melana pro ofsajd.

90+3

90+3
    Vypadá to, že domácí už vedení udrží. Teď drží míč na svých kopačkách.

90
    Dobrá příležitost i na druhé straně. Z hranice šestnáctky střílel z první Victor Rodríguez, ten ale trefil střed brány a Attinella tak úspěšně zasáhl.
    90. Diego Váleri nedokázal navýšit domácí náskok.

90
    Blanco našel krásným centrem Diega Váleriho, který zblízka zamířil nad. To byla velká šance domácích!

89
    Roh Váleriho vyboxoval Stefan Frei daleko do pole.

88
    Centr Blanca zablokoval Román Torres. Je z toho roh pro Portland.

88
    Střídání v týmu Seattle Sounders FC: ze hřiště odchází Waylon Francis, přichází Harrison Shipp.

87
    Domácí zahrávali rohový kop. Pro centr Váleriho si došel brankář Frei.

86
    Jorge Villafana se na levé straně krásně zbavil protihráče a rozehrál balón na hranici šestnáctky. Tam to ale domácí překombinovali a tak z toho nic nebylo.

85
    Gustav Svensson přišel pozdě do souboje se Sebastiánem Blancem a je potrestán žlutou kartou.

84
    Centr Francise přišel v momentě, kdy v domácí šestnáctce nebyl nikdo z hráčů Seattlu. Do zajímavého dobrodružství se pak pustil brankář Attinella, který pro balón vyběhl až za hranici pokutového území, aby si ho stáhl zpět a chytil těsně před dobíhajícím Alonsem.

82
    Málem z toho byla šance! Melano nahrával Diegovi Charovi, který si ale dal míč daleko od nohy a Frei mu ho tedy ukradl.

81
    Domácí přestáli Lodeirův roh a mohou vyrazit dopředu.
    79. Domácí gól nakonec neplatil pro ofsajd.

79
    Domácí se radovali z gólu, ale ten nakonec pro ofsajd neplatí! Váleri poslal do šance Villafañu, který nastřelil Freie a dorážející Lucas Melano už napálil míč do sítě a běžel se radovat. Tahle trefa ale neplatí pro předchozí ofsajd Villafañi, který tedy pomezní mávnul hodně pozdě.

78
    Váleri tentokrát posílal do šestnáctky míč ze standardní situaci. Hosté se ubránili.

Martin Augustin

Góly: 17. Ebobisse (Váleri), 29. Blanco – 10. Ruidíaz (Roldan)

Karty:   85. Svensson (SSD)

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:13.
    Portland Timbers: Attinella – Valentin, Tuiloma, Ridgewell, Villafaña – Guzmán (50. Olum), Chará – Polo, Váleri (C), Blanco – Ebobisse (75. Melano).
    Náhradníci: Clark – Powell, Olum, Flores, Cascante, Melano, Asprilla.

Seattle Sounders FC: Frei – Leerdam, Kim, Marshall (41. Torres), Tolo – Svensson, Alonso (C) – Roldan (29. Francis, 88. Shipp), Lodeiro, Rodríguez – Ruidíaz.
    Náhradníci: Meredith – Bruin, Shipp, Delem, Torres, Bwana, Francis.

Rozhodca: Unkel – Fletcher, Nesbittová
    Piatok 09.11.2018
    Seattle - Portland 3:2

Góly: 68. Rudiáz, 90+3. Rudiáz, 97. Lodeiro (pen.) – 78. Blanco (Asprilla), 93. Asprilla (Valeri)

Karty:   70. Alonso (SSD), 114. Rudiáz (SSD) – 41. Flores (POTS), 97. Valeri (POTS)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:5. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 17:16.