NY Rangers – Montreal 5:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:1 (kon.) | Toronto – Vegas 3:1 (kon.)
Detroit – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa Bay – Edmonton 5:2 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 7:3 (kon.)
St. Louis – Carolina 4:1 (kon.) | LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Vegas Golden Knights
cz Streda 07.11.2018, 01:10 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:51:27)

Je dobojováno, Toronto na domácím ledě zabralo a udolalo Vegas 3:1. Maple Leafs se ujali vedení v šesté minutě zásluhou Connora Browna a ihned po startu druhé třetiny zvýšil na 2:0 Mitchell Marner. Poté převzali iniciativu hosté, kteří svého soupeře výrazně přestříleli, zmohli se ale jen na kontaktní branku Eakina. Golden Knights zápas ovládli na střely 37:21, vyrovnat se jim ale nepodařilo a v poslední minutě navíc Kadri gólem do prázdné branky zvýšil na konečných 3:1 pro Toronto.

Toronto právě vstřelilo branku!
    A je hotovo. Po souboji ve středním pásmu se kotouče ujal NAZEM KADRI a poslal černou pryž do odkryté vegaské svatyně. Asistence: Connor Brown a Patrick Marleau.

59:04
    V Torontu už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny a hosté se ještě ani pořádně neusadili v útočném pásmu. Tato hra bez brankáře zatím Vegas nevychází.

58:19
    Vegaská svatyně je prázdná, Marc-Andre Fleury už je na střídačce!

57:40
    Reilly Smith se dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, z prakticky nulového úhlu ale na Andersena nevyzrál.

57:16
    Kasperi Kapanen byl u vyhození z hokejky Zajceva jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská a Golden Knights musejí hrát.

56:35
    Mitchell Marner se od levého hrazení prokousal až do prostoru mezi kruhy, tváří v tvář Fleurymu ale neuspěl!

55:41
    William Karlsson o puk v útočném pásmu přišel, následná protiakce Toronta však byla přerušena kvůli ofsajdu.

54:29
    Brayden McNabb to zkusil od modré a Fleury pro jistotu přerušil hru, aby se nedostal k dorážce poblíž stojící Carrier.

53:46
    Maple Leafs už hrají v plném počtu. Morgan Rielly teď dobrých dvacet sekund kroužil s pukem na hokejce útočným pásmem, nakonec se ale dostal jen k nahození od modré.

52:53
    Alex Tuch se prokousal až do předbrankového prostoru, tam mu ale kotouč sjel z čepele a Andersen poté pro jistotu přerušil hru.

52:19
    Pär Lindholm vyhrál vhazování ve vlastní třetině, načež Maple Leafs vyhodili kotouč až k Fleurymu.

51:26
    Jake Gardiner (TOR) trefil Smithe holí do obličeje, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 6. Co. Brown, 21. Marner (Tavares), 60. Kadri (Co. Brown, Marleau) – 32. Eakin (Theodore, Merrill)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – Marleau, Kadri, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, P. Lindholm, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Leivo.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Holden, Hunt, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Haula, Tuch – Nosek, Eakin, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.

Rozhodca: Joannette, St. Pierre – Shewchyk, Brisebois