Rusko – Fínsko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 2:3 (kon.)
Česko
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Švédsko
cz Štvrtok 08.11.2018, 18:20 • Tipsport Aréna, Praha- Holešovice • Euro Hockey Tour

To je z naší strany pro dnešek vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (20:42:18)

A je tu konec dnešního zápasu! Švédové bohužel vyloupili Prahu a po velmi těsném a vyrovnaném zápase, kdy Češi měli lehce navrch, vyhrávají 2:3! Za český tým se prosadil v 11. minutě Zámorský a v 35. minutě Kolář! Na druhé straně barikády se trefil v 9. minutě Lilja, v 29. Sorensen a v 33. Davidsson.

Nejlepší hráči dnešního utkání: Jan Kolář (Česko) a Jacob Josefson (Švédsko)
    V prvním utkání sezony prohrála česká reprezentace se Švédskem těsně 2:3

59:58
    Jeden ze Švédů je vykázán z vhazování.

59:58
    Na konci dnešního zápasu si ještě po závaru před českou brankou připisuje Kovář zřejmě poslední zákrok dnešního zápasu.

59:45
    Češi hráli v sedmi! Tohle je zřejmě konec českých nadějí v dnešním zápase. Trest si odpyká Jiří Sekáč.

59:16

59:01
    I Řepík to zkouší z modré lajny! Jeho pokus nakonec končí v mantinelech.

58:44
    Další tvrdá střela Nakládala! Ani tentokrát ale nemířila do švédské branky!

58:18
    Sražená střela Nakládala nekončí český útok! Češi teď navíc hrají bez brankáře.

57:49
    Další sporný zákrok na české hráče! Tohle měl rozhodčí určitě pískat.

57:16
    Na konci rychlého brejku Švédů stojí Bengtosson, který směřuje svůj pokus do pravé šibenice domácí branky! Kovář zachraňuje český tým a předvádí velmi pohledný zákrok. Josefson nedovoleně dojel českého brankáře, čímž si zajistil letenku na trestnou lavici.

56:54
    Tvrdá střela Kubalíka po strohé české kombinaci málem prošla až do švédské branky! Johansson jí ale v poslední třetině zamkl svým úžasným výkonem.

56:23

55:53
    Tentokrát se Češi nepovedenou kombinací z útočného pásma vyhodili sami!

55:30
    Švédům se už podruhé povedlo vyhodit puk z obranného pásma. Tentokrát tomu ale přecházel kontroverzní zákrok jednoho ze švédských hráčů.

54:59
    I Nestrašil v nadějné pozici! Jeho střela nakonec těsně minula levou tyč hostující branky.

54:46
    Sekáč teď smolně prošvilhl nadějný pokus z pravé strany hřiště.

Libor Kokoška

Góly a asistencie: 11. Zámorský (D. Kubalík), 35. Kolář (Sekáč) – 9. Lilja (Larsson), 29. Sörensen (Bengtsson, Wikstrand), 33. Davidsson (Nygard)

Česko: Jakub Kovář (Hrubec) – Nakládal (C), Kolář (A), Mozík, J. Krejčík, Zámorský, Jordán, M. Doudera, D. Musil – Sekáč, Nestrašil, D. Kubalík – R. Kousal, Tomášek, H. Zohorna – Řepík (A), R. Hanzl, Červený – Vincour, Horák, Lenc – P. Zdráhal.
    Švédsko: L. Johansson (Hellberg) – Bertilsson, Persson, Sellgren, Arnesson, Wikstrand (A), Bengtsson – Nygard, Lilja, Josefson (A) – Brodin, Sörensen, Rasmussen – Wedin, Lander (C), Davidsson – Fröberg, L. Johansson, Larsson.

Rozhodca: Roman Gofman, Jurij Oskirko – Josef Špůr, Daniel Hynek