Boston – Vancouver 5:8 (kon.) | Philadelphia – Arizona 5:4 (po pr.) | Florida – Edmonton 4:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 5:6 (po pr.) | Ottawa – Vegas 3:5 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | LA Kings – Minnesota 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
cz Piatok 09.11.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:53:47)

Československá stopa v utkání:
    Radko Gudas (PHI)
    0+0, 3 střely, čas na ledě 18:01
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 20:28
    Richard Pánik (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:20.

Tři hvězdy utkání:
    1. Scott Laughton (PHI) 2+0
    2. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 1+1
    3. Dale Weise (PHI) 1+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 31 – 34 (8:9, 7.15, 14:10, 2:0)
    Zablokované střely soupeře: 11 – 20
    Trestné minuty: 4 – 8
    Využité přesilové hry: 0/4 – 1/2
    Góly v oslabení: 0 – 2
    Vyhraná vhazování: 63% – 37%
    Bodyčky: 28 – 25.

Je za námi velmi zajímavý zápas, ve kterém fanoušci Flyers zprvu jásali, neboť jejich oblíbenci vedli v šesté minutě už 2:0. Další čtyři trefy ale obstarali hosté a to už se z tribun ozývalo bučení reagující hlavně na dva inkasované góly během přesilové hry. Philadelphii pomohl rychlý gól ze startu třetí třetiny, po kterém měla velký tlak a necelé dvě minuty před koncem ho zúročila Weiseho gólem z úniku. Na řadu tak muselo přijít až prodloužení a to po přihrávce Jakuba Voráčka rozhodl Shayne Gostisbehere. Letci vyhrávají čtvrtý z posledních pěti zápasů a bodově se dotáhli na týmy okolo sedmého místa Východní konference. Coyotes naopak podruhé padli a budou i nadále ztrácet na play-off dva body.

61:01 Shayne GOSTISBEHERE - 5:4

61:01
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers vstupovali do třetí třetiny s dvougólovým mankem, ale i tak odchází z tohoto dramatického zápasu s dvoubodovým ziskem! Jakub Voráček vystřelil přes Connautona do brankářova betonu. Poté senzačně zabojoval u levého mantinelu, kde opět obehrál Connautona a v pravý čas přihrál doprava na SHAYNEA HOSTISBEHEREA. Svižná střela první dost možná letěla mimo, ovšem hokejka Grabnera ji tečovala nad levý beton přesunujícího se Kuempera. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.

60:40
    Do zakončení se dostali jako první hosté. Hinostroza zastavil puk pro Kellera, jehož rychlá střela zápěstím rozvlnila jen ochrannou síť za Elliottem.

60:06
    Konecny na startu prodloužení nikam nespěchá a domácí díky vyhranému buly od Couturiera zakládají první útočnou akci až od vlastního branky.

60:01

60:00

59:59
    Voráčkovu solidní střelu z otočky Kuemper jenom vyrazil. Zároveň nechal odkrytou pravou polovinu branky, ovšem závěrečný klakson už neumožnil Letcům dorážet.

59:41
    Stepanovo nahození ze středního pásma mělo za účel získat buly v útočném pásmu. Brankář Flyers zasáhl hodně nejistě a trochu zabrnkal na nervy domácím fanouškům.

59:22
    Souboj čtyř hráčů u krajního mantinelu vyšel lépe pro Arizonu. Kotouč vyletěl k modré čáře na Ekmana-Larssona, jehož dělovku z netradičního příklepu Elliott nadvakrát zastavil a raději přerušil hru.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:31
    Situace se najednou rapidně mění. Flyers jsou při chuti a určitě se ještě pokusí rozhodnout v základní hrací době.
    57:47 Dale WEISE - 4:4

57:47
    Velký tlak Flyers končí zaslouženým gólem a vyrovnáním na 4:4! Shayne Gostisbehere vystihl riskantní křižnou přihrávku Ekmana-Larssona a pohotově vyslal do úniku DALEA WEISEHO. Toho nerozhodil ani skok vracejícího se kapitána Arizony a Kuemperova levačka na střelu k levé tyči nedosáhla. Asistence: Shayne Gostisbehere.

57:12
    Konecnyho dlouhou přihrávku přes osu kluziště převzal Giroux. Tvrdá střela z levého křídla nebyla přesná a kotouč pak opustil útočné pásmo aktivních Flyers.

56:25
    Lindblom našel Voráčka, který rychle posouval puk před brankoviště. Patrick ho ale nedostal ideálně a Kuemperovu branku neohrozil.

56:12
    Ani Gudas nemířil přesně a Coyotes z posledních sil dostali puk aspoň do středního pásma.

55:37
    Wayne Simmonds nezpracoval puk, který mu utekl až k pravému mantinelu, nicméně nepřipravená střela letěla hodně vedle.

55:15
    Hägg dostal puk na levou stranu a z první ho vracel před brankoviště. Tento plán mu ale překazil dobře postavený Connauton.

54:44
    Giroux neměl klid ve středním pásmu a zmohl se jen na nahození. To přišlo i z hostujících hokejek a hrát může Provorov.

54:21
    Cousins nahodil puk sám pro sebe. U zadního mantinelu už se k němu nedostal a Travis Konecny velmi rychle otáčí hru.

53:52
    Lawson Crouse se ukázal na obou koncích hřiště. Nejprve sám nepřesně vypálil a pak naopak zablokoval zakončení Radka Gudase.

53:24
    Nepřesnost v domácí rozehrávce. Icing z toho nebyl, kotouč měl malou rychlost a Connauton musí rozehrávat z hloubi obranné třetiny.

52:46
    Coyotes měli střelecky výrazně na vrch. Aktuálně už to neplatí, Flyers ve třetí třetině zaznamenali už jedenáct pokusů.

52:32
    Giroux zleva přihrál do mezikruží, kde Konecny úplně nezvládl zpracování a puk se od jeho hole odrazil pod Kuemperovu rukavici.

52:07
    Domácí kapitán Claude Giroux zůstal úplně volný u útočné modré, kam také dostal kotouč, jenže před zakončením mu pod nohy čistě skočil Oesterle.

51:47
    Ani ti se tentokrát daleko nedostali, protože se rovněž provinili postavením mimo hru.

51:34
    Kojoti se bezesporu hodně bojí o své vedení. Fischer se dostal jenom k vyhození, po kterém opět hrají domácí.

51:00
    Richardson si všiml rozjetého Grabnera. Ten však byl až moc rychlý a únikovou přihrávku dostal do ofsajdu.

50:53
    Voráček přihrál Couturierovi k zadnímu mantinelu, odkud přišla přihrávka. Ta propadla ke Gudasovi a Kuemper měl co dělat, aby kotouč vytěsnil mimo tři tyče.

50:22
    Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhnali ven z útočné třetiny. Keller pak razantně nahodil a odjel se spoluhráči střídat.

49:59
    Kellerovu zadovku ukradl Laughton a v brejku přenesl hru doleva na Konecnyho, jehož jedovku z prvního doteku slajdující Kuemper vyrazil.

49:31
    Voráčkovo nahození dojel Connauton. Hosté se ihned dostali pod tlak a měli co dělat, aby kotouč udrželi.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:05
    Cousins vydoloval puk z boje v rohu útočného pásma a hledal před brankou Stromea, který sice zakončil, ale Elliotta nepřekonal.

48:16
    Simmondsův prudký pas z pravého křídla letěl na zadní tyč, kde si Hjalmarsson musel dát pozor, aby si nedal smolného vlastence.

47:54
    Crouse zbyl na ledě jako poslední Kojot, neboť všichni ostatní střídali. V útočném pásmu tak neměl šanci vydržet.

47:21
    Keller udržel puk na útočné modré a přihrál jej Crousemu, jehož tvrdá střela zápěstím trefila jen zadní mantinel.

46:36
    Ekman-Larsson tvrdě narazil do mantinelu Patricka. Coyotes mezitím získali puk a přes Pánika ho dostali až k Elliottovi, který střelu slovenského forvarda vyrazil.

46:11
    Philadelphii snížení na 3:4 hodně nabudilo. Hosté jsou naopak pod tlakem a po střele Simmondse jsou určitě rádi za reklamní pauzu.

45:35
    Fischer dostal dlouhou přihrávku. Zprava Elliotta ale nepřekonal a posléze se z dorážky neprosadil ani Nick Cousins.

45:27
    Další ztráta Arizony už mohla mít fatální následky! Giroux dostal puk na pravou stranu a ještě ho poslal před brankoviště, kde před Konecnym zívala vesměs prázdná branka. Důrazný obranný zákrok Richardsona mu však znemožnil zakončovat z klidu a odražený puk skončil končil mezi nohama Kuempera.

44:57
    Crouse byl v obranném pásmu lehce podražený Lindblomem a přišel o puk, který po střele Hägga dorážel právě Lindblom, nicméně Kuemper u své pravé tyče vyrovnání odmítl.

44:18
    Elliott si nebyl úplně jistý při zákroku proti střele Ekmana-Larssona. Puk se zjevil předním a měl kliku, že se nikdo v bílém nedostal k dorážce.

43:26
    Kevin Connauton nemířil přesně od modré. Richardson si počínal lépe, ovšem Elliott střelu z pravého mantinelu vyrazil.
    42:21 Scott LAUGHTON - 3:4

42:21
    Přesilovou hru domácí nevyužili, ale chvílí poté přesto slaví snížení! Kevin Connauton nohou srazil Lahghtonovu střelu k Lindblomovi. Kuemper pak zlikvidoval dorážku Weiseho, ale několik vteřin zůstal totálně dezorientován a kotouče si všiml až v momentě, kdy ho do jeho branky dostal SCOTT LAUGHTON. Asistence: Dale Weise, Oskar Lindblom.

41:37

41:31
    Sanheim nezpracoval Konecnyho křižný pas a Ekman-Larsson zakončil toto oslabení dalším vyhozením.

41:04
    Niklas Hjalmarsson znovu odpaluje do bezpečí a bučení z tribun začíná být zase o něco zřetelnější.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:44
    Gostisbehere nedosáhl na kotouč na útočné modré a Flyers ve své přesilovce opět přišli o ofenzivní třetinu.

40:15
    Hjalmarsson si několik vteřin počkal na své vyhození a poslal kotouč přes všechny čáry až za Elliottovu klec.

40:01

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku: 15 – 24 (8:9, 7:15)
    Zablokované střely soupeře: 10 – 12
    Vyhraná vhazování: 62% – 39%
    Bodyčky: 20 – 19.

Hokejisty Philadelphie vyprovází do kabin nespokojené bučení domácích fanoušků. Ti ve druhé třetině sice viděli tři góly, jenomže všechny padly do branky Calvina Pickarda, který už přepustil své místo Brianu Elliottovi. Arizona po necelých dvou minutách vyrovnala zásluhou Brada Richardsona a posléze dvakrát udeřila v jediném oslabení. Během čtyřiadvaceti vteřin se prosadili Stepan s Grabnerem a Coyotes, kteří hrají bez zraněného obránce Goligoskiho, od té doby vedou 4:2.

40:00

39:37
    V závěru prostředního dějství ještě jedna přesilovka pro Philadelphii. Kevin Connauton fauloval vysokou holí, čemuž se hodně diví, ale na výroku hlavních už nic nezmění.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Dale Weise nabral dobrou rychlost, ale individuální akci znegoval hodně nepřesnou střelou z vrcholku pravého kruhu.

38:33
    Sanheimovo nahození nadělalo před hostujícím brankovištěm poměrně velké zmatky. Dorážka mířící mezi tři tyče však nepřišla.

38:19
    Domácí kotouč vysvobodili a prostřednictvím Konecnyho zavezli před Kuempera, jenž měl snadnou práci proti zakončení z pravého kruhu.

37:59
    Couturier měl velké starosti v rohu obranného pásma, kam se sjelo snad pět dalších hráčů a hra se tak znovu trochu zasekla.

37:24
    Kuemperova přihrávka načala souboj u nejbližší modré čáry. Vítězně z nej vzešla Arizona a může se snažit zaútočit.

36:56
    Nolan Patrick to vzal na sebe, pod tlakem obránce razantně vypálil švihem, ale branka Arizony pro něj byla malá.

36:03
    Cousins zprava centroval na Stepana, jenž to zkoušel hned nadvakrát, ale za Elliotta neprotlačil.

35:43
    Přímočará akce čtvrtého útoku Philadelphie skončila na výstroji Kuempera, jenž neměl problém se střelou z pravého kruhu od Nicolase Aube-Kubela.

35:24
    Ekman-Larsson přihrál Grabnerovi, který už byl na konci střídání a nahozením odevzdal puk domácím hokejistům.

34:53
    Gudasovo přízemní nahození bylo tečované jednou z hostujících hokejek. Kotouč až ke Kuemperovi ale nedoplachtil.

33:52
    Ani Lindblomova střela neprošla, o což se postaral Oesterle. Arizona díky tomu aspoň na chvíli dostala puk před Elliotta.

33:31
    Voráčkova střela z nouze byla zablokovaná k Häggovi, který to zkusil z ostrého úhlu, ovšem Kuemper si to u pravé tyče pohlídal.

33:03
    Christian Fischer to dvakrát zkusil z osy hřiště. Poprvé narazil na Gudase a pak na připravenou lapačku Briana Elliotta.

32:38
    Simmonds protečoval nechytatelný pas na modrou. Icing z toho nebyl, ovšem Flyers se v útočné třetině dlouho nezdrželi.

32:10
    Další zakázané uvolnění. Tentokráte v podání Arizony, která v této třetině čelila pouze třem střelám mezi tyče.

31:49
    Konecny přihrál Girouxovi, jenž neměl ideální pozici pro střelu, jež pouze o pár decimetrů minula Kuemperovu branku.

31:08
    Lawson Crouse se prezentoval rychlou střelou zápěstím. Elliott zasáhl, nicméně jeho kolegové špatně rozehráli a provinili se icingem.

30:43
    Folinovi se střela nepovedla a musel se vrátit se Stepanem, jenž si vzal puk od Cousinse a zleva poprvé zaměstnal Elliotta.

30:08
    Až nyní Arizona alespoň částečně prostřídala. Dokončit tento proces může po vyhození Ekmana-Larssona.

29:52
    Strome buly prohrál a tlak Flyers pokračuje. Kojoti mají nevýhodu, že to ve druhé třetině mají na střídačku hodně daleko.

29:26
    Unavená pětice Kojotů musí zůstat na ledě i v dalších vteřinách, ze sevření se vymanili jen vyhozením na icing.

29:03
    Folinovu střelu od modré Kuemper v těžké pozice rovněž zastavil. Hosté však nedokázali přerušit hru a ještě musí řešit starosti u vlastní branky.

28:44
    Laughton obešel Connautona a nebezpečně zakončoval po objetí branky. Na překonání Kuempera to však neskočilo.

28:16
    Connautonovo nahození od modré tečoval Gostisbehere a poslal puk mimo branku. Další Letci ho pak dostali mimo obrannou třetinu.

27:27

27:23
    Flyers jsou hodně otřesení, Coyotes naopak dvakrát rychle vyhodili a jejich oslabení je tak u konce. Pro ně je to možná škoda.

26:38
    Calvin Pickard nese na gólech minimální podíl, ale i tak má pro dnešek dopracováno. V brankovišti ho nahrazuje neúplně uzdravený Brian Elliott.
    26:38 Michael GRABNER - 2:4

26:38
    Arizona právě vstřelila branku!
    Děláte si legraci? Hned vzápětí je tady další gól v oslabení od Kojotů! Tentokrát to nezvládl Jakub Voráček, který se ledabyle nechal přebruslit MICHAELEM GRABNEREM. Ten díky tomu dojel Ekmanem-Larssonem vyhozený puk a dalším bekhendovým zakončením zvedl kotouč mimo Pickardův dosah. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
    26:14 Derek STEPAN - 2:3

26:14
    Vskutku nevídané, Coyotes už poosmé v sezóně udeřili v oslabení! Hodně viny na tom nese Shayne Gostisbehere, kterému nejprve přeskočil puk hokejku a pak o něj definitivně přišel ve středním pásmu, neboť mu hodně překážel jeden z rozhodčích. Do úniku se dostal DEREK STEPAN a přesto že byl faulován, tak bekhendem zakončil do protipohybu Pickarda. Bez asistence.

25:36
    Hosté však mají nejlepší oslabení v soutěži a teď to jenom potvrdili rychlým vyhozením v podání Dereka Stepana.

25:27
    Územní převaha Coyotes podle všeho končí. Za podražení Weala inkasuje menší trest Vinnie Hinostroza.

25:09
    Dale Weise obkroužil hostující branku a vyjel až do levého kruhu, odkud sice vystřelil, ale řadu těl před brankovištěm neprostřelil.

24:46
    Zakázané uvolnění Philadelphie, která za posledních patnáct minut vyprodukovala pouhé dvě střely na Kuemperovu klec. I proto přišla o původní náskok 2:0.

24:39
    Další zablokovanou střelu má na kontě Robert Hägg, jenž zvedl střelu Ekmana-Larssona do ochranné sítě v útočném pásmu Arizony.

24:22
    Christian Fischer zkusil štěstí z levého mantinelu. Kotouč letěl k bližší tyči a tam narazil do Pickardovi pravice.

24:10
    A ještě jeden totožný zákrok od Pickarda, kterého z levého konce modré čáry nepřekvapil ani hostující kapitán Oliver Ekman-Larsson.

24:05
    Pickard máchl lapačkou a schoval do ní nepříliš nadějný pokus Brendana Perliniho, který v minulém utkání vstřelil svůj druhý gól v sezóně, ale i tak se propadl až do čtvrté formace ke Stromeovi a Pánikovi.

23:45
    Tým z Glendale vyrazil do protiútoku, ovšem Pánikova střela z levého křídla byla obráncem Häggem ihned přesměrovaná mimo kluziště.

23:24
    Konecny spěchal za pukem a zabránil zakázanému uvolnění. Kuemper vyjel z branky a vypomohl Arizoně s rozehrávkou.

22:54
    Kojoti jsou při chuti a rádi by dosáhli na další góly. Pokusy Cousinse a Ekmana-Larssona však Pickard vyrazil.
    21:51 Brad RICHARDSON - 2:2

21:51
    Necelé dvě minuty po startu druhé třetiny je znovu vyrovnáno! Gudas u obranné modré nedostal puk přes Hinostrozu a Grabnera. Kus gumy se odrazil k BRADU RICHARDSONOVI, jenž udělal pár kroků do pravého kruhu a zápěstím vypálil přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Michael Grabner, Vinnie Hinostroza.

21:21
    Brad Richardson ve středním pásmu zachytil rozehrávku Hägga. Pickard zasahovat ale nemusel, protože zakončení zablokoval Ivan Provorov.

20:58
    Na druhé straně si střelu zápěstím připravil Voráček, který si vzal odražený puk a z vrcholku pravého kruhu vypálil. Kuemper byl připraven a pravým ramenem vytěsnil střelu do ochranné sítě.

20:28
    Až s koncem přesilovky přišla nějaká ta práce pro brankáře Pickarda, který zastavil Demersovu střelu od modré čáry.

20:27

20:12
    Yotes ještě dohrávají přesilovou hru, avšak moc času na její využití už nemají.

Bodyčky: 8 – 12.

Začátek zápasu mezi Philadelphií a Arizonou se vydařil domácím Letcům, kteří už v šesté minutě vedli 2:0 zásluhou Travise Konecnyho a Scotta Laughtona. Kojotům pomohla nabídnutá přesilová hra, ve které se prosadil Ekman-Larsson. Jeho tým pak měl trochu více ze hry, na vyrovnání to však nestačilo a do šaten se jde za průběžného stavu 2:1.

20:00

19:58
    Weal a Weise se zmocnili kotouče, jenomže na protiútok už neměly síly ani potřebný čas.

19:16
    Elitní formace Kojotů se v přesilovce vůbec neprosadila. Po ofsajdu přichází na led čerstvé síly. Arizona bude mít na ledě Stromea, Pánika a Cousinse.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:57
    Flyers vyhodili puk do bezpečí a Lehterä svým aktivním napadáním hodně pozdržel další rozehrávku Arizony.

18:27
    Boj pokračoval několik dalších vteřin. Ekman-Larsson vyprovokoval Simmondse, který mu dal několik krosčeků a ty už byly potrestány menším trestem.

18:03
    Snad půlminutu se bojuje o puk u rohu útočného pásma Flyers. Ekman-Larsson tam utržil od Weala ránu hokejkou do obličeje, ale rozhodčí zůstali v klidu.

17:42

17:17
    Crouse dal hokejku do přihrávky Girouxe a srazil ji až do útočného pásma Arizony. Oba týmy mohou v klidu střídat.

16:48
    Teď se role obrátily. Konecny nabíjel na levou stranu Girouxovi, jehož tvrdá rána z první proletěla jen kousek vedle bližší tyče.

16:28
    Giroux přenášel puk zleva doprava. Přihrávka ale byla nezpracovaná a domácí jsou zahnáni ke krátkému mantinelu.

16:07
    Grabner zachytil přihrávku po modré čáře, neměl ale rychlost a nemohl se tak vydat do individuálního úniku.

15:42
    Jordan Weal hodil puk doprava na Simmondse, kterého malinko zahákoval Richard Pánik a už podruhé dnes míří na trestnou lavici.

15:09
    Pickard počítal s icingem, a tak nechal projít puk za koncovou čáru. Píšťalka ale nezazněla a hra pokračuje.

14:22
    Ke Stepanovi neprošla přihrávka zpoza domácí branky. Hra se rychle otočila a do akce musel Kuemper, jenž si poradil s Patrickovou střelou z levého křídla.

14:08
    Puk opustil hrací plochu a hra se musí znovu přerušit. Pokračovat se bude až po dvouminutové komerční přestávce.

13:49
    Provorov zakřižoval Kellera a nepustil ho s kotoučem před Pickarda, jenž má na kontě osm zákroků, zatímco jeho protějšek Kuemper jen čtyři.

13:39
    Dylan Strome se dotkl puku po jasně zřetelné přihrávce vysokou holí a rozhodčí nařídili buly po pravici Darcyho Kuempera.

13:12
    Perlini jenom protečoval puk do hloubi hostujícího pásma. To samé pak učinili i Letci a kotouč odevzdali Kojotům.

12:26
    Connauton špatně přihrál na útočné modré a musel se rychle vracet. Žádná drama se ale nekonalo, ani Flyers se při ofenzivě moc nepochlapili.

12:16
    Poprvé o sobě dal trochu vědět i Jakub Voráček, jenž nabíral rychlost na levé straně, ale Oesterle jeho pokus srazil do ochranné sítě.

11:59
    Fischerovi utekl puk na levém mantinelu a musel si dát velký pozor, aby nevjel do ofsajdu. Tím akce Arizony de facto skončila.

11:17
    Galchenyuk se trochu náhodně dostal do palebné pozice, Hägg zakončení srazil nad branku a následoval icing Flyers.

10:49
    Philadelphia měla v úmyslu rychle otočit hru. Tento plán ji však překazil čárový sudí, který viděl ofsajd.

10:41
    Provorov v minulém utkání udělal několik velkých chyb v obranném pásmu. Teď na ně nechal vzpomenout a dostal do šance Kellera, jenž z bezprostřední blízkosti opět trefil jenom Pickarda.

09:58
    Gostisbehere se jako obránce zjevil na hrotu útoku, jenže tvrdou střelu zápěstím poslal vysoko nad branku.

09:25
    Hinostroza byl před střídačkami sestřelen dvěma Letci. Podle rozhodčích se o faul nejednalo a hra pokračuje.
    08:30 Oliver EKMAN-LARSSON - 2:1

08:30
    Hosté pokořili druhé nejhorší oslabení v lize a snižují na rozdíl jediné trefy! Galchenyuk přihrál na modrou čáru OLIVERU EKMANU-LARSSONOVI, který vystřelil tahem a puk propadl až za Pickarda, jenž měl hodně stížený výhled. Asistence: Alex Galchenyuk, Clayton Keller.

08:22
    Spousta hráčů se sjela na pravý mantinel, odkud zničehonic přiletěl kotouč na úplně volného Kellera, nicméně mladý útočník ve velké šanci Pickarda nepřekonal.

08:08
    Právě Alchenyuk dostal od Ekmana-Larssona puk před pravý kruh a vypálil. Zasahující Pickard, netušil, kde má puk, ale nakonec ho měl někde ve výstroji.

07:49
    Galchenyuk jako zastupující centr prohrál buly a Flyers poměrně snadno dostali puk ven z obranné třetiny.

07:38
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Christian Folin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:38
    Pickard zneškodnil i pokusy Hjalmarssona a Oesterleho, po kterých jeden z domácích dostal puk na střídačku.

07:15
    Fischer zůstal osamocený v mezikruží, kam dostal přihrávku z levého křídla, jenomže Pickard pomohl střele do prostoru vedle branky.

06:48
    Cousins z levého mantinelu minul a nepřesná střela se po mantinelech svezla až do středního pásma.
    05:47 Scott LAUGHTON - 2:0

05:47
    Výborný start zápasu pro domácí tým, jenž rychle vede o dva góly! Velkou chybu před vlastním brankovištěm udělal Strome, jenž měl po zachyceném centru kotouč na hokejce, ale místo toho, aby jej odpálil do bezpečí, tak si ho nechal sebrat SCOTTEM LAUGHTONEM a ten bekhendem zblízka zvýšil na 2:0. Asistence: Jori Lehterä.

05:15
    Demers rychle házel přihrávku před branku, kde číhal obránce Demers, ovšem kotouč mu při snaze zakončit přeskočil hokejku.

04:51
    Konecny nedokázal tečovat vysoké nahození Hägga a Kojoti dostali puk alespoň k vzdálenější modré čáře.

04:32

04:04
    Hjalmarsson odpaluje kotouč přes všechny čáry a Philadelphia zakládá svůj další útok až od Calvina Pickarda.

03:53
    Crouse chtěl pomoct nerazantnímu vyhození Ekmana-Larsson a v pádu srazil puk na střídačku Arizony.

03:07
    Gostisbehere přihrál z pravého kruhu před branku, kde bylo hodně rušno. Nakonec přišla střela Couturiera, ale Kuemper svůj tým tentokrát podržel.

02:32
    Shayne Gostisbehere byl zahákován Richardem Pánikem a získal pro Letce úvodní přesilovou hru.
    01:18 Travis KONECNY - 1:0

01:18
    Další střela už byla milimetrově přesná a poslala Flyers do rychlého vedení! Couturier ve středním pásmu přenesl hru doprava na TRAVISE KONECNYHO, jenž přenechal puk Girouxovi. Ten vyslal geniální pas za obranu a Konecnyho bekhendové zakončení nedalo Kuemperovi žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Claude Giroux, Sean Couturier.

00:30
    Weise na ose kluziště připravil puk pro Simmondse, který rychle vypálil zápěstím, ale Kuemperovu klec o několik čísel přestřelil.

00:01

Philadelphia Flyers: Pickard (Elliott) – Hägg, Provorov, Folin, Gostisbehere, Gudas, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Weal, Weise – Aube-Kubel, Lehterä, Laughton.

Arizona Coyotes: Kuemper (Miska) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Connauton – Keller, Galchenyuk, Crouse – Fischer, Stepan (A), Cousins – Hinostroza, Richardson, Grabner – Perlini, D. Strome, Pánik.

Rozhodčí: Meier, Hebert – Marquis, Cormier.

Československá stopa v utkání

Richard Pánik (ARI)
    Útočník, 27 let, 11 zápasů, 4 body (2+2)

Obránce, 28 let, 14 zápasů, 5 bodů (0+5)

Jakub Voráček (PHI)
    Útočník, 29 let, 15 zápasů, 15 bodů (4+11).

Vzájemné zápasy

06.11.2018 Arizona – Philadelphia 2:5
    11.02.2018 Arizona – Philadelphia 3:4 sn.
    31.10.2017 Philadelphia – Arizona 3:4 pr.
    28.10.2016 Philadelphia – Arizona 4:5
    16.10.2016 Arizona – Philadelphia 4:3 pr.

Hostující mužstvo už dávno zapomnělo na střelecké trápení z prvních pěti zápasů, kdy dalo ze hry jen tři góly a ani jednou neskórovalo ve hře pět na pět. Velký zvrat přišel v Chicagu, kde Coyotes zvítězili 1:4. O den později ve Winnipegu Arizona sice padla, nicméně vzápětí zaznamenala pět vítězství v řadě, což se ji naposledy přihodilo na podzim roku 2013. Svůj pětizápasový domácí pobyt Kojoti přesto nezakončili úspěšně, po výhrách nad Vancouverem, Tampou, Ottawou a Carolinou totiž nestačili na své dnešní soupeře z Philadelphie v poměru 2:5. Také trenér Tocchet se musí vypořádávat se zdravotními problémy brankářů, ze hry je pro dnešní duel Antti Raanta.

Nejproduktivnější hráči
    • C. Keller – 10 bodů (5+5)
    • O. Ekman-Larsson 8 bodů (1+7)
    • M. Grabner – 7 bodů (3+4).

Letci po nepovedeném úvodu sezóny a sérii tří zápasů bez bodového zisku razantně zabrali na čtyřzápasovém kalifornském tripu, ze kterého si přivezli hned sedm z osmi možných bodů. Jedinou kaňkou pro Philadelphii je fakt, že přišla o oba brankáře. Mezi zraněné se nejprve vrátil Michal Neuvirth a o pár dní později i Brian Elliott. Post jedničky tak spadl do klína Calvinu Pickardovi, jenž před třemi dny pomohl vychytat rozjetou Arizonu. Flyers ji porazili 5:2 a v tabulce Východní konference jim před dnešními duely patří desátá příčka s tříbodovou ztrátou na třetí Boston.

Nejproduktivnější hráči:
    • C. Giroux – 17 bodů (6+11)
    • J. Voráček – 15 bodů (4+11)
    • W. Simmonds – 10 bodů (7+3).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na utkání mezi Philadelphií Flyers a Arizonou Coyotes!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 2. Konecny (Giroux, Couturier), 6. Laughton (Lehterä), 43. Laughton (Weise, Lindblom), 58. Weise (Gostisbehere), 62. Gostisbehere (Voráček, Giroux) – 9. Ekman-Larsson (Galchenyuk, Keller), 22. Richardson (Grabner, Hinostroza), 27. Stepan, 27. Grabner (Ekman-Larsson)

Philadelphia Flyers: Pickard (27. Elliott) – Hägg, Provorov, Folin, Gostisbehere, Gudas, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Weal, Weise – Aube-Kubel, Lehterä, Laughton.

Rozhodca: Meier, Hebert – Marquis, Cormier

Diváci: 18 884