Boston – Vancouver 5:8 (kon.) | Philadelphia – Arizona 5:4 (po pr.) | Florida – Edmonton 4:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 5:6 (po pr.) | Ottawa – Vegas 3:5 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | LA Kings – Minnesota 1:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Carolina Hurricanes
cz Piatok 09.11.2018, 02:38 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:04:30)

Česká stopa v utkání
    David Kämpf (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 12:02
    Jan Rutta (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:06

1. Calvin de Haan (CAR) 1+0
    2. Patrick Kane (CHI) 1+1
    3. Andrej Svečnikov (CAR) 1+0

Domácí ale rozhodně neprodali svou kůži lacino. S Carolinou prohrávali ve 22. minutě už 0:4, ale dokázali se herně zvednout a duel výrazně zdramatizovali. Ve druhé třetině snížili na 2:4 a po brance Schmaltze ze 44. minuty nebyli daleko od vyrovnání. Nepodařilo se jim ale další šance využít, a ač na střely Chicago vyhrálo 38:34, na branky prohrálo 3:4.

V souboji dvou trápících se týmů byla úspěšnější Carolina Hurricanes. Té se podařilo vyhrát poprvé po pěti porážkách v řadě. Naopak domácí Chicago prohrálo pošesté v řadě.

59:57
    Carolina vyhazuje!

59:43
    Chicago je za vlastní brankou. Poslední akce zápasu?

59:33
    Kotouč byl ve středním pásmu vystřelen mezi diváky.

59:24
    Jokiharju se musí vracet pro puk do vlastního pásma.

59:03
    Hosté vyhazují puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

58:48
    DeBrincat se v levém kruhu dostal k ráně z voleje, ale minul branku!

58:23
    Carolina vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:12
    Toews měl na hokejce výtečnou šanci k vyrovnání, ale tvrdou střelu z nápřahu poslal jen do Darlinga.

58:00
    Crawford míří na střídačku, Chicago hraje v šesti!

57:50
    Carolině se nepodařilo vyhodit nahozený puk.

57:30
    Hosté drží puk mimo své pásmo.

57:01
    Darling si poradil se dvěma střelami domácích a dál drží Carolinu ve vedení.

56:05
    Hurricanes vyrazili do přečíslení a mohli prakticky rozhodnout o výsledku zápasu. Jenže místo přihrávky volil Foegele střelu z pravého kruhu a napálil Crawforda. Následnou dorážku poslal mimo.

Komerční přestávka.

55:55
    Davidsonova rána zpoza kruhů byla odražena do ochranné sítě za Crawfordem.

55:32
    Z pravé strany se pokusil překvapit Crawforda Martinook, ale minul branku.

55:16
    Carolina bez větších problémů vytěsnila hru do středního pásma.

54:50
    Chicagu se krátí čas, během něhož může s výsledkem ještě něco udělat. Jejich útoky v této části hry trochu postrádají energii.

54:15
    Trochu pomalejší návrat do obrany přinesl hostům nečekanou šanci. Přihrávku zpoza branky ale nedokázal využil Di Giuseppe.

53:00
    Hosté po vyhraném vhazování dostali puk ze svého pásma. Rychlý útok ale přinesl jen ztrátu kotouče po zblokované střele Wallmarka.

52:50
    Bude se vhazovat po levici Scotta Darlinga.

52:30
    Sražená střela Saada z pravého kruhu šla výrazně mimo Crawfordovu klec.

51:35
    Carolina se dostala do postavení mimo hru. Komerční pauza.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:18
    Domácí měli hned dvě šance, ale obě končí ztrátou. Zejména pak volný prostor, do něhož si najel za pravým kruhem Rutta, volal po střele. Český obránce ale nevypálil a poté přišel o puk.

50:34
    Hra se přesunula před Crawforda, který vyrážečkou vytěsnil prudkou ránu od modré.

50:15
    Kaneovi v pravém kruhu sjel kotouč po čepeli a jeho střela byla hodně nepřesná.

49:31
    Zakázané uvolnění Chicaga.

48:57
    Crawford nadvakrát podržel svůj tým. Napřed vykryl sraženou střelu Staala a poté i dělovku Pesceho od modré.

48:31
    Hra je přerušená. Komerční pauza.

48:10
    Hra se přesunula před Darlinga, avšak Keith minul z mezikruží svůj cíl.

47:27
    Crawford v těžké pozici nestačil skočit na led, střelu od modré ale přesto vyrazil. Hosté se ještě tlačili k dorážce, ale nepodařilo se jim poslat další ránu na branku domácích.

46:24
    Hosté byli vytlačeni z útočného pásma. Ze svého postavení před Crawfordem nic nevytěžili.

45:44
    Darling drží puk pod svými betony a přerušuje hru.

45:04
    Další nahozený puk Caroliny se stal kořistí domácích.

44:43
    Nahozený puk sbírá domácí obrana.

44:25
    Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají s rozehrávkou.
    43:33 Nick SCHMALTZ - 3:4

via Gfycat

43:33
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Carolina se jen na chvíli dostala z problémů a ještě větší přinesl rychlý protiútok NICKA SCHMALTZE, který přes obránce vypálil z levého kruhu a vsítil kontaktní branku! Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane.

42:57
    Závar v brankovišti Caroliny zažehnala jeden z obránců, který odpálil puk z bezprostředního nebezpečí.

42:38
    Tentokrát už zasahovat musel, ale vyrážečkou si poradil se zakončením Martinsena.

42:07
    Darling si pohledem kontroloval prudkou střelu, jež mířila mimo tři tyče.

41:18
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:05
    Oba týmy se v pásmu domácích střídaly u puku, ale Chicagu se nepodařilo dostat kotouč ze svého pásma. Crawford musel zasáhnout proti střele Aha, který si vybruslil zpoza branky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:24.

Na začátku druhé třetiny to vypadalo s Chicagem všelijak. Carolina vsítila čtvrtý gól a mířila jasně za vítězstvím. Jenže dva góly domácích ve 25. a 31. minutě duel pro závěrečnou dvacetiminutovka pořádně zdramatizovaly. Chicago navíc mělo zhruba od osmé minuty druhé třetiny jednoznačně víc ze hry.

40:00

39:55
    Ještě jeden zákrok Darlinga, jenž se schoulil po střele Anisimova do klubíčka a zastavil hru.

39:20
    Kane se prosmýkl do levého kruhu, odkud ale přestřelil.

38:20
    Gustafsson pálil od modré jen do zadního mantinelu.

38:06
    Před brankovištěm se snažil Toews propíchnout puk mezi betony Darlinga. Ten ale puk drží ve své moci.

37:20
    Darlingova rozehrávka u mantinelu byla sražena přes plexisklo. Komerční přestávka.

36:55
    V posledních minutách Chicago útočí, Carolina se brání. A zatím úspěšně odvrací útoky soupeře.

36:15
    Carolina odvrací útok domácích, na Darlinga žádná střela neletěla.

35:40
    Jokiharju zachytil ve středním pásmu křižnou přihrávku soupeře a vrací hru před Darlinga.

33:33
    Hosté v oslabení vyrazili do útoku a rovnou to byl samostatný nájezd na Crawforda! Ten nakonec zasahovat nemusel, jelikož střela z mezikruží z hole Staala skončila na zadním mantinelu.

33:19
    Kane se tlačil do zakončení, na Darlinga ale nevyzrál.

33:08
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Clark Bishop – 2 min., podrážení).

33:08
    Kruger se vřítil k brankovišti soupeře, ale byl podražen Bishopem, který putuje na trestnou lavici. Komerční přestávka.

32:30
    Chicago je opět v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní gól. Darling se má, co ohánět.

31:51
    Přihrávka domácích skrz střední pásmo sice našla svého adresáta, ale ten velmi rychle o kotouč přichází.
    30:53 David KÄMPF - 2:4

30:53
    Saadovi se podařilo přes celé kluziště založit rychlý kontr domácích a rozehrát tím gólovou akci, na jejímž konci DAVID KÄMPF tečoval střelu Saada z mezikruží a překonal Darlinga. Asistence: Brandon Saad, Jan Rutta.

30:14
    Carolina se dostala do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

29:40
    Stále se hraje bez přerušení.

28:23
    Kunitz z pravého kruhu poslal puk mimo tři tyče Darlinga.

28:00
    Hraje se dlouho bez přerušení, avšak také bez šancí.

26:21
    Toewsovu střelu od modré Darling vytěsnil na zadní mantinel.

25:19
    Lapačkou vychytal Crawford Martinooka!

25:04
    Hosté se vrhají do útoku. Van Riemsdyk od modré trefil pouze Crawforda.
    24:34 Patrick KANE - 1:4

24:34
    Domácím se podařilo poprvé pokořit Darlinga! Kane nahazoval před branku a vracející se obránce srazil puk směrem na vlastního brankáře. Ten sice betonem kotouč vykopl ale Anisimov dokázal až téměř zázračně trefit vyražený puk a poslat ho pomalu za brankovou čáru. Hostující obránce se hnal za kotoučem, aby ho odpálil mimo nebezpečí, ale PATRICK KANE svým zásahem gól pojistil. Asistence: Arťom Anisimov, Erik Gustafsson.

24:20
    Darling vyráží střelu soupeře a zakládá přečíslení hostů tří na jednoho. Celou akci ale pokazila zpětná přihrávka do druhé vlny.

23:28
    Slavin od modré nechal vyniknout brankáře Crawforda, na kterého letěla už dvacátá střela.

22:39
    Zakázané uvolnění chicaga.

22:31
    Bishop se mezi kruhy protlačil ke střele, kterou skvělým zákrokem vyrazil Crawford. Opět se ale ukázalo, jak snadno se hráči Caroliny dostávají do šancí.

21:50
    Toews spálil další ze svých šancí před Darlingem, když tentokrát se mu nepodařilo vůbec zakončit.
    21:20 Calvin de Haan - 0:4

21:20
    Carolina právě vstřelila branku!
    Už čtvrtý gól v brance Crawforda, který vzteky zlomil o led hůl. CALVIN DE HAAN dostal puk před brankoviště od Aha a obhodil frustrovaného brankáře domácích. Asistence: Sebastian Aho, Teuvo Teräväinen.

20:49
    Chicago hraje v plném počtu. Kämpf v závěru oslabení vyrazil do útoku, ale jeho klička do bekhendu úspěch neslavila.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:33.

Hodně ledová sprcha pro Chicago Blackhawks, kteří v první třetině zápasu proti Carolině měli v prvních deseti minutách mnohem více ze hry, ale góly dávali jen hosté. Hurricanes se prosadili celkem třikrát a s komfortním náskokem, i 49 vteřinami z přesilovky, se budou vracet na led mnohem více nabuzení.

20:00

19:48
    Williams se snažil tečovat střelu od modré, ale puk skončil jen na zadním mantinelu.

19:17
    Carolina po přechodu modré čáry opět ztrácí puk i pásmo.

18:57
    Domácí vyhazují kotouč.

18:49
    Ahovu střelu na vzdálenější tyč z pravé strany Crawford vyrazil, ale Chicago půjde do čtyř. Dvě minuty vyfasoval Fortin za podražení.

17:44
    Toews se vydal do přečíslení dva na jednoho, místo přihrávky se rozhodl ale zakončovat sám. Jeho prudká rána přeletěla Darlingovu klec.

17:22
    Saad hrál v útočném pásmu vysokou holí. Hra je tak vykázána do neutrální zóny. Komerční přestávka.
    15:53 Phillip Di Giuseppe - 0:3

15:53
    Hosté si posílali puk podél mantinelu a dokázali se usadit v útoku. McGinn si s pukem najel do pravého kruhu a přesným pasem našel na levé straně PHILLIPA DI GIUSEPPEHO, jenž využil přesunu Crawforda a poslal střelu do zčásti odkryté klece. Asistence: Brock McGinn, Justin Faul.

15:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, tempo hry je vysoké. Trochu se však postrádá z obou stran v této pasáži střelba.

14:20
    Oba týmy se střídají ve snaze usadit se v útočném pásmu.

13:22
    Fortin nabral neskutečnou rychlost za pukem, zmocnil se ho a obešel i obránce, tváří v tvář Darlingovi nechal brankáře hostů střelu vyrazit a z druhé vlny se k dorážce dostal David Kämpf. I jeho střelu ale brankář Caroliny vyrazil.

12:18
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

12:11
    Saadova střela z voleje minula Darlingovu klec. Skončila přesilovka Chicaga.

11:28
    Carolina opět vyhazuje kotouč.

11:04
    Hurricanes vyrazili v oslabení do útoku a dokonce vystřelili, ale Crawford byl připraven.

10:40
    Rychlá kombinace domácích končí střelou na zadní mantinel a úspěšným vyhozením ze strany soupeře.

10:10
    Vylučuje se také na straně Caroliny. Dvě minuty si odsedí De Haan za hákování. Komerční pauza.
    09:09 Jaccob SLAVIN - 0:2

09:09
    Nápor Caroliny v přesilovce slaví úspěch. Brankář Crawford dvě střely od modré vyrazil, pak se ale hra dostala k brankovišti, kde ho Williams a Slavin zasypali dalšími třemi střelami a byl to JACCOB SLAVIN, kdo propasíroval puk za jeho záda. Asistence: Justin Williams, Lucas Wallmark.

08:46
    Poprvé se vylučuje. Dvě minuty za podražení obdržel domácí Jokiharju.

08:34
    Zákroky pomalu naskakují i na kontě Crawforda. Střelu Pesceho od modré má v lapačce.

07:40
    Chicago se dál tlačí do útoku a snaží se rychle vyrovnat. Darling ale zatím je jednoznačně proti a má na kontě už 10 zásahů!

06:33
    Kahun se dostal mezi kruhy ke střele, proti které pohotově zasáhl Darling. Ten nebyl v ideálním postavení, ale ramenem dokázal kotouč vytěsnit.

06:14
    Hokejisté Caroliny se dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

05:34
    Saadova střela přeletěla branku a skončila v ochranné síti.
    04:46 Andrej SVEČNIKOV - 0:1

via Gfycat

04:46
    Velká chyba obrany Chicaga, které plně využil ANDREJ SVEČNIKOV. Ruský mladík se dostal k dorážce Martinookovy střely, dostal trestuhodně spoustu prostoru a objel si Crawforda, který se nestačil přesunout. Asistence: Jordan Martinook, Lucas Wallmark.

04:35
    Kotouč skončil v ochranné síti za Crawfordem.

04:20
    Další práce pro brankáře Darlinga, který vyráží puk po střele Kanea a zakládá protiútok.

03:33
    Jokiharju se napřáhl od modré a přinutil Darlinga přerušit hru.

03:05
    Výlet hostů do útoku přinesl nebezpečnou střelu z mezikruží, Williams ale nastřelil jen beton Crawforda.

02:35
    Krugerovu střelu z pravého kruhu ukryl Darling do lapačky a přerušuje hru.

01:40
    Hraje se dlouho bez přerušení. Brankáč Darling má za sebou první ostré zákroky, když úspěšně vyrazil střelu Jokiharja od modré a poradil si i s dorážkou Anisimova.

00:50
    Oba týmy se v úvodu utkání zejména oťukávají, první pokusy o útočné akce končí vesměs na zadním mantinelu.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – Fortin, Kämpf, Saad – Martinsen, Krüger, Kunitz.

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Di Giuseppe, C. Bishop, B. McGinn.

Rozhodčí: Hanson, Rehman – Sericolo, MacPherson.

Chicago čeká v noci proti Carolině první zápas bez dlouhodobého kouče Blackhawks Joela Quennevilla, jenž byl propuštěn ze služeb týmu po poslední porážce 3:5 s Calgary. Pod vedením tohoto trenéra dokázalo Chicago získat tři Stanley Cupy a dosáhnout dalších úspěchů. Po nepostupu do play-off v minulé sezoně a trápení v úvodu nového ročníku však dle vedení týmu přišel čas na změnu.

Oba celky měly velmi povedený vstup do sezony. Zejména pak u Caroliny se jednalo o velké překvapení. Zdá se ale, jako by od té doby uplynulo spoustu času a jak Carolina, tak Chicago upadli do pořádné mizérie. Oba týmy si připsaly na konto pět porážek v řadě a shodně klesly do spodních pater svých konferencí.

V noci ze čtvrtka na pátek se v zámořské soutěži uskuteční duel dvou týmů, které mají aktuálně nejhorší formu v rámci celé ligy. Chicago přivítá doma Carolinu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 25. P. Kane (Anisimov, E. Gustafsson), 31. Kämpf (Saad, Rutta), 44. Schmaltz (Seabrook, P. Kane) – 5. Svečnikov (Martinook, Wallmark), 10. Slavin (Williams, Wallmark), 16. Di Giuseppe (B. McGinn, Faulk), 22. de Haan (Aho, T. Teräväinen)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Davidson – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – Fortin, Kämpf, Saad – Martinsen, Krüger, Kunitz.

Rozhodca: Hanson, Rehman – Sericolo, MacPherson

Diváci: 21331