Moreirense – Portimonense 2:0 (kon.) | Setúbal – Feirense 2:1 (kon.)
Moreirense FC
2:0 (1:0)
Portimonense SC
cz Piatok 09.11.2018, 20:00 • Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas • Primeira Liga • 10. kolo

Druhý poločas přinesl aktivnější hru domácího celku, který byl za svůj aktivní vstup do druhého poločasu odměněn druhou branku v utkání. Ve zbývajícím poločase si domácí hlídali svůj náskok a vytvářeli si i další šance. Hosté se sice snažili, ale opět jen potvrdili, že na hřištích soupeře mají se svou produktivitou problémy. Nicméně se jim podařilo rozvlnit síť za zády domácího brankáře, ale celé situaci předcházel ofsajd. Favorit zápasu tedy vítězí o dvě branky a zaslouženě si připisuje tři body do tabulky. (22:04:51)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:15.

90+8

90+8
    Žlutou kartu dostává Mamadou N'Diaye (Moreirense FC).

90+7
    Domácí již čekají na konečný hvizd rozhodčího a spíše už jen odráží nepřesné pokusy o útok svého soka.

90+5
    Letící centr, který byl mírně tečován hlavičkou si Jhonatan pohlídal a následuje odkop od jeho branky.

90+4
    První polovina nastaveného času je za námi, domácí se stále brání ve velkém klidu.

90+3
    Po ztrátě míče se rýsoval protiútok hostí, ale Šoja Nakadžima nedokázal rychle přihrát, nakonec byl na polovině hřiště faulován.

90+3
    Domácí jsou na polovině soupeře a kombinují s míčem.

90+1
    Portimonense bylo blízko ke snížení skóre, ale dva nabíhající hráči nedokázali tečovat letící míč před branku Jhonatana.

90
    A ještě dobrých osm minut se bude pokračovat ve hře!

90
    Ke změně ve skóre nevedla ani následná standardní situace, centr od Lucase Fernandese nepřinesl v pokutovém území nic nebezpečného.

89
    V jeden moment zůstali na hřišti tři hráči a hra je opět přerušena. Hlavní arbitr bude určitě ještě nějaké ty minutky navíc nastavovat.

87
    Domácí zatím zvládají závěr zápasu s velkým přehledem a drží míč na polovině soupeře. Nyní Jhonatan uléhá na trávník a potřebuje ošetření. No, řekl bych, že jde spíše o zdržovací taktiku, neboť nyní se ani nehrálo před jeho brankou. Avšak také to může být nějaký zdravotní problém z předchozího zákroku.

85
    Jhonatan se nyní proletěl vzduchem. aby následně zjistil, že vyslaný míč nakonec šel hodně vysoko nad jeho branku.

85
    Blíží se nám závěr zápasu a domácí míří za svým vítězstvím. Ze strany hostí zatím nesledujeme žádný zvýšený tlak, který by mohl vést ke dramatizování koncovky zápasu.

84
    Drobnějšího faulu se dopustil Nenê, ale vše se odehrálo na půlce hřiště, odkud nehrozí potenciální nebezpečí pro branku domácího celku.

82
    Daná střela mířila ze střední vzdálenosti a Leonardo měl dostatek času k zareagování a hlavně celou situaci přehledně viděl.

81
    Po delší době musel předvést dobrý zákrok brankář hostů, který vyrazil nepříjemnou střelu Neta!