Washington – Columbus 1:2 (kon.) | Toronto – NJ Devils 6:1 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
St. Louis – San Jose 4:0 (kon.) | Winnipeg – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:3 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Nashville 4:5 (po pr.)
Winnipeg Jets
5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Colorado Avalanche
cz Sobota 10.11.2018, 02:05 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:41:48)

Utkání sledovalo 15 321 diváků.
    Blake Wheeler zaznamenal poprvé v kariéře pět bodů v jednom utkání!

Trestné minuty: 8:8

Je dobojováno a ve Winnipegu může propuknut radost z výhry a dvou bodů do tabulky. Třetí třetina byla na góly jasně nejbohatší a diváci viděli velkou přetahovanou. Jako první se trefil hostující Erik Johnson, jenže za další tři minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení Nikolaj Ehlers. Colorado neúnavně bojovalo a bylo odměněno trefou Tysona Josta po rychlém přechodu do útoku. Snaha hostů o vyrovnání už ale nebyla úspěšná, naopak Winnipeg využil rychlostí blesku dnes už druhou přesilovku. Patrik Laine dal týmu svým gólem uklidnění a definitiva pak přišla v předposlední minutě, kdy Blake Wheeler završil své velké představení a po čtyřech asistencích zaznamenal střelou do prázdné branky gól na 5:2.

59:31
    Poslední vteřiny se hrají daleko od Hellebuycka, tohle si už domácí v klidu pohlídají.
    58:34 Blake WHEELER - 5:2

58:34
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hosté sice podnikli útočný výpad, jenže nepřesné zakončení skončilo za brankou. Po pokusu dostat puk na brankoviště sklepl Scheifele na BLAKEA WHEELERA a ten střelou do opuštěné branky upravil na 5:2. Zaznamenál tak svůj vůbec první pětibodový zápas kariéry! Asistence: Mark Scheifele.

57:51
    Scheifele pouze vyhodil puk z pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Colorado se po chviličce vrátilo do pásma.

57:01
    Varlamov je na střídačce, začala dlouhá power-play Colorada!

56:15
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se vrací před Varlamova.

55:48
    Scheifele vybízel křížnou přihrávkou Wheelera, ten po zrychlení na levé straně nedokázal neposedný puk zpracovat.

54:50
    Barrie nahazoval z ostrého úhlu, Landeskog ale na brankovišti nesklepl puk tím správným směrem.

53:56
    A hosté už jsou v plném počtu.

53:45
    Tahle přesilovka není ze strany Winnipegu vydařená, hostům se daří celkem bez potíží bránit.

52:24
    Hosté se osvobozují, puk opustil vzduchem pásmo a skončil až u Hellebuycka.

51:56
    A je tu další přesilovka pro domácí, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alexander Kerfoot.
    51:29 Laine v další šanci trefil brankovou konstrukci

51:29
    Laine si mohl připsat další branku, po bleskovém výpadu se nyní dostal ke střele na pravé straně, pohotovou ranou však pouze trefil brankovou konstrukci.
    50:43 Patrik LAINE - 4:2

50:43
    Domácí dnes už podruhé bleskově využili přesilovku a zase vedou o dva góly. Po buly a kratičké rozehře přišla křížná přihrávka na levou stranu a PATRIK LAINE ranou z voleje propálil Varlamova! Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:36
    Přesilovku si teď dají domácím na trestnou lavici už míří Sheldon Dries s dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.

50:17
    A už je po něm, Little má trest za sebou.

50:10
    Opět letí puk ven z pásma domácího celku, tohle oslabení jde Winnipegu na jedničku.

49:26
    Rantanen s MacKinnonem nyní táhli útočnou akci hostů, pro Colorado ale skončila neúspěchem. Obrana Winnipegu vyhodila přes všechny čáry.

48:17
    Hostům teď může pomoci i přesilovka, dvě minuty za sekání dostal Bryan Little.

47:48
    Colorado cítí, že vyrovnání by nemuselo být nemožné, opět je v útočném pásmu.
    46:52 Tyson JOST - 3:2

46:52
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Začaly nám padat branky! Po dlouhé přihrávce na modrou útočnou čáru přihrál Kerfoot na střed, kde si sjížděl TYSON JOST a ten střelou z první prostřelil Hellebuycka. Asistence: Alexander Kerfoot. Alexander Kerfoot, Tyson Barrie.

46:36
    Potvrzení náskoku mohlo dát duo Scheifele – Wheeler. To se dostalo do přečíslení dvou na jednoho a i když mohl prvně jmenovaný pohodlně zakončovat, rozhodl se pro přihrávku. Žabička vzduchem ale nebyla z nejpřesnějších a Wheeler zakončil mimo.
    45:42 Nikolaj EHLERS - 3:1

45:42
    A tak udeřilo na druhé straně a Winnipeg zase vede o dva góly! Na modré vybojoval puk Wheeler, neukvapil se, počkal na NIKOLAJE EHLERSE, poslal mu přihrávku a ten po přehození na bekhend hravě zakončil do odkryté části branky – 3:1. Asistence: Blake Wheeler.

45:15
    Velkou rychlost nahodil Rantanen, projel mezi dvěma obránci domácích a dostal se ke střele. Hellebuyck vyrazil.

44:38
    Prudký švih předvedl z druhé vlny hostující Nemeth, jenže ani on neměl přesnou mušku.

Colorado je rázem na koni a žene se za vyrovnáním. Zprava střílel Jost, ten ale branku minul.
    42:26 Erik JOHNSON - 2:1

42:26
    Je sníženo a zápas je zase o něco více otevřený. Zadorovova střela od modré se sice ještě neujala, ale Colorado zůstalo v pásmu a od pravého mantinelu si do kruhu sjel ERIK JOHNSON, kličkou se uvolnil a poté svou svižnou střelu pověsil pod horní tyčku. Asistence: Carl Söderberg, Nikita Zadorov.

41:20
    Od pravého mantinelu vypálil Kerfoot, Hellebuyck však měl na tento pokus velice dobrý výhled a neměl problém vyrazit.

40:45
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, musí tak začít pěkně od nuly.

Trestné minuty: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a panuje nám stejné skóre, jako o první přestávce. Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, ve kterých byly hvězdy obou týmů na té domácí Laine, u hostů zase MacKinnon, jenže ani oni nedokázali najít recept na brankáře soupeře. A když neuspěl ani Dries se svým sólem v oslabení, odešlo se do šaten za stavu 2:0.

40:00

39:46
    Ještě jedna střela, u tyčky číhal Connor a nebyl daleko od úspěchu. Varlamov se v posledních okamžicích opravdu nenudí.

38:59
    Laine si pomaličku najel do útočného pásma, dokázal se však uvolnit a na Varlamova vyslat nepříjemný bekhend. Brankář hostů srazil puk do rohu.

38:00
    Winnipeg přečkal oslabení, zase tak hraje v plném počtu.

37:38
    Další MacKinnonova střela, nyní ale zprava. Hellebuyckovu branku minul.

36:45
    Barrieho bomba skončila mimo, ale k dorážce se ještě dostal MacKinnon. Ten zakončoval z levého kruhu, jenže ani teď si na brankáře Winnipegu nepřišel!

36:00
    Dvě minuty za podrážení dostal Dustin Byfuglien.

35:53
    Rozhodčí signalizují další vyloučení na straně Winnipegu, hosté neodevzdávají puk, aby hráli alespoň nějakou chvíli proti třem, snaží se o zakončení a snížení.

35:07
    Girardova bomba od modré čáry byla zblokována, bylo tak v tuto chvíli po šanci.

34:32
    Nabito na levý kruh dostal MacKinnon, trefil ovšem pouze postoj brankáře Hellebuycka.

34:01
    Už se pískalo, dvě minuty za držení dostal domácí Nic Petan.

33:53
    Bude se vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

33:22
    Wheeler se stahovačkou uvolnil a rázem byl před Varlamovem. Brankář hostů měl plno práce s vytěsněním jeho střely.

32:47
    Puk opustil ledovou plochu, hra je přerušená. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:13
    Takřka přesilovkový tlak předvádí domácí v útočném pásmu, jenže velkému množství přihrávek schází zakončení.

31:15
    Neuspěl ani Laine, tomu v útočném pásmu odskočil puk od hokejky.

30:33
    Scheifele přenechal puk Morrisseymu do jízdy, jeho okamžitou střelu Varlamov srazil do rohu.

30:01
    Tanev se dostal k puku, který se k němu dostal od zadního mantinelu, zblízka ale Varlamova nepřekonal. Gólman hostů se stihl přesunout ke své levé tyčce a puk skrýt.

29:54
    Až nyní se hosté osvobodili, byť za cenu zakázaného uvolnění.

29:34
    Hosté přečkali oslabení, Winnipeg je ale i nadále v útočném pásmu a snaží se o třetí gól.
    28:20 Dries neproměnil sólo v oslabení

28:20
    Po velké chybě se do sóla dostal Sheldon Dries, svůj brejk však nezakončil přesnou střelou. Tohle byla velká šance na snížení!

27:45
    Byfuglienovu bombu od modré Varlamov vyrazil a obrana Colorada poté vyhodila z pásma.

27:34
    Přesilovka pro Winnipeg, Erik Johnson se dopustil nedovoleného bránění a už je na trestné lavici.

27:27
    Rychlé ruce předvedl Girard, dokázal se uvolnit a vyslal i prudký bekhend. Hellebuyck má další úspěšný zákrok.

26:33
    MacKinnon si na levé straně všiml, že středem si najíždí Rantanen, poslal mu přihrávku a poté přišla okamžitá střela z mezikruží. Hellebuyck se zvládl přemístit a ránu vyrazit.

26:04
    Od modré čáry nahazoval Johnson, puk doputoval až k Hellebuyckovi, který jej přikryl a přerušil hru.

25:15
    Podél mantinelu se chtěl prosmýknout Daňo, Byfuglien si však na něj počkal a přirazil jej na prkna.

24:33
    Na druhé straně pálil Laine, bekhendový pokus na první tyč skončil mimo branku.

23:47
    MacKinnon s Rantanenem podnikli rychlý výpad, skončili ovšem u mantinelu, aniž by na Hellebuycka vyslali alespoň propagační pokus.

22:51
    Bryan Little trochu zariskoval při kličkách ve vlastním pásmu, přesto se mu povedlo rozehrát. Po vyvezení puku odjel střídat.

21:56
    Na pravé straně dostal prostor pro průnik Laine, jeho švih ale Varlamova nevystrašil, gólman Colorada měl dobrý výhled.

20:29
    Winnipeg je již v plném počtu, Byfuglien se vrátil do hry.

20:26
    Hosté zahájili druhou třetinu pokračující přesilovkou, zleva se o zakončení pokusil MacKinnon, narazil však na dobře postaveného Hellebuycka.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, ve které domácí tým předvedl skvělý výkon a po převaze se dostal do dvoubrankového náskoku. Po úvodním oťukávání se jako první se v 11. minutě trefil Kyle Connor a bleskově využil přesilovku po vyloučení Patricka Nemetha. Druhý úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a už ve 14. minutě se publikum radovalo po možná trochu překvapivé ráně z úhlu od Marka Scheifeleho. Winnipeg tak po dvaceti minutách vede 2:0 a má skvěle našlápnuto. Na druhé straně musí Colorado hodně přidat, a to zejména v důrazu v útočném pásmu.

20:00

19:31
    A další výpad domácích, těm hra ve čtyřech opravdu jde. Lowry přihrál na teč Tanevovi, ten byl ale až moc blízko na to, aby našel ve Varlamovově postoji mezírku.

19:05
    Málem ale udeřilo na druhé straně, neboť Winnipeg se dostal do útoku, Scheifele měl po kličce na střed šanci na gól, Varlamov jej ale vychytal.

18:29
    Po tvrdém hitu na Landeskoga se v pásmu Winnipegu strhla menší potyčka nakonec se bude vylučovat. Dvě minuty za hrubost dostal Dustin Byfuglien. Přesilovka pro Colorado.

17:29
    Před samotným brejkem však schytal Kulikov bolestivý úder do ruky a okamžitě odjel na střídačku, kde se ho ujal lékař.

17:29
    Winnipeg v akci dvou na jednoho, Tanev však v plné rychlosti zakončoval mimo. Domácí jsou ve velké pohodě a na ledě vládnou.

16:35
    Teď se do rychlé akce dostali i hosté, od levého mantinelu přijal přihrávku Kerfoot, ranou z první alespoň trochu prověřil Hellebuycka.

15:32
    Wheeler nyní dostal na středu až mnoho prostoru a času na zakončení, Varlamov v tuto chvíli ale tým podržel.

14:45
    Colorado je nyní pod těžkou dekou, akce hostů končí kousek za vlastní modrou a Winnipeg vytrvale tlačí.
    13:32 Mark SCHEIFELE - 2:0

13:32
    A už je to o dvě branky. Domácí se dostali do útočného pásma, puk doputoval na levou stranu, odkud z poměrně ostrého úhlu vystřelil MARK SCHEIFELE a k překvapení všech proklouzla rána za Varlamovova záda. Ten už reagoval příliš pozdě, až když byl puk za brankovou čárou. Asistence: Blake Wheeler, Josh Morrissey.

12:22
    Z pravého křídla to zkusil Byfuglien, Varlamov však měl dokonalý výhled a puk zvládl vyrazit.

11:28
    V další šanci byli domácí Laine a hostující MacKinnon, oba pálili z první, ale ani jeden z nich nemířil přesně.
    10:16 Kyle CONNOR - 1:0

10:16
    Přesilovka je bleskově využitá! Hned po buly rozjeli domácí akci, puk se u brankoviště odrazil na hůl KYLEA CONNORA a tomu už stačilo zblízka trefit bekhendem Varlamovovu branku. Gólman hostů se na tuto střelu nestačil včas přemístit a puk se zatřepetal v síti – 1:0. Asistence: Mark Scheifele, Blake Wheeler.

10:08
    Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku dostal hostující Patrik Nemeth.

09:59
    Winnipeg vyráží do dalšího útoku, za brankou se puku chopil Chiarot.

09:22
    Souboj o puk v pásmu Colorada skončil vyvezením v podání dua Kerfoot – Calvert.

08:24
    Oba týmy nyní předvedly pokus o rychlý přechod do útoku, vše ale skončilo hned u modrých čar, dál se útoky nedostaly.

07:23
    Neuspěl ani hostující Rantanen, ten po zamíchání pukem zamířil mimo Hellebuyckovu branku.

06:32
    Byfuglien to zkoušel výpadem zpoza branky, u mantinelu však přišel o puk a do protiakce už jde Colorado.

06:00
    Copp byl při průniku do pásma sražen k ledu, Winnipeg však zůstává u puku a útočí.

04:59
    Na pravé straně se k puku dostal Söderberg, bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Hellebuyck se ale stačil přesunout a betonem prostor vykrýt.

03:58
    Hned od úvodu se hraje velmi aktivní hokej, zejména domácí tým do toho řádně šlápl.

03:19
    Na druhé straně dostal při průniku středem dost času na zakončení Erik Johnson, střela zápěstím ale Hellebuyckovu branku minula.

02:32
    Hned dva hráči se objevili před Varlamovem, ten se ale zvládl přemístit a na rychlou Petanovu přihrávku s okamžitým zakončením Andrewa Coppa zvládl zareagovat a vyrazit.
    01:39 Laine nebyl daleko od otevření skóre

01:39
    Teď už tu ale byla velká šance. Puk se z rohu dostal na Laineho hokejku a finský útočník byl na levé straně zcela volný. Jeho okamžitá střela skončila ve Varlamovově lapačce!

01:11
    Perreault se dostal k odraženému puku, nebylo z toho ale nic, co by mělo Varlamova vyděsit.

00:27
    Hellebuyck má za sebou první zákrok, po nahození do pásma na něj pálil z úhlu Landeskog.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Perreault, Little, Connor – Laine, Lowry, B. Tanev – Petan, Copp, Roslovic.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Nemeth, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Kerfoot, Dries – Calvert, Söderberg, G. Bourque – Jost, Kameněv, Daňo.

Rozhodčí: StLaurent, Anderson – Sericolo, Gawryletz.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě jsou hymny a poté už začne samotný zápas.

Zápas v Bell MTS Place začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Marko Daňo (COL) 0 (0+0)

Lídři kanadského bodování

Mikko Rantanen 24 (5+19)
    Nathan MacKinnon 22 (11+11)
    Gabriel Landeskog 18 (11+7)

I hosté působí v Centrální divizi, jsou na tom bodově stejně jako Winnipeg, mají ale odehráno o jeden zápas více. Colorado dnes bude chtít zastavit čtyřzápasové čekání na výhru, ve kterém postupně prohrálo s Minnesotou, v přestřelkách s Calgary a Vancouverem a naposledy doma s Nashvillem. V tomto utkání dal jediný gól Colorada Calvert a domácí podlehli 1:4.

Kyle Connor 11 (6+5)

Domácí tým je momentálně na čtvrtém místě Centrální divize se ziskem 17 bodů ze 14 zápasů. Dnes si Winnipeg bude chtít vylepšit náladu a tak potěšit fanoušky, neboť poslední zápas nedopadl podle představ. Na domácím ledě se mužstvo představilo proti Floridě a prohrálo 2:4, když se o branky postarali Ehlers a Laine.

Winnipeg – Toronto 2:4
    Detroit – Winnipeg 1:2
    Toronto – Winnipeg 3:2
    Florida – Winnipeg 2:4
    Winnipeg – Florida 2:4

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Winnipeg Jets a Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 11. Connor (Scheifele, Wheeler), 14. Scheifele (Wheeler, Morrissey), 46. Ehlers (Wheeler), 51. Laine (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Scheifele) – 43. E. Johnson (Söderberg, Zadorov), 47. Jost (Kerfoot, Barrie)

Rozhodca: StLaurent, Anderson – Sericolo, Gawryletz

Diváci: 15 321