Washington – Columbus 1:2 (kon.) | Toronto – NJ Devils 6:1 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
St. Louis – San Jose 4:0 (kon.) | Winnipeg – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:3 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Nashville 4:5 (po pr.)
Anaheim Ducks
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Minnesota Wild
cz Sobota 10.11.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Po první třetině, ve které byla lepší Minnesota, vedl hostující celek o jednu branku. Hned v úvodu utkání se dokázal prosadit Jordan Greenway.

Jason Zucker poslal hostující celek do dvoubrankového vedení. To navýšil Mikael Granlund. Za domácí v závěru druhé třetiny snižoval Pontus Åberg. Ducks prohrávají o dva góly po čtyřiceti minutách.

Ve třetí třetině padly dvě branky, prosadil se Jonas Brodin a Mikael Granlund. Minnesota vyhrála zcela zaslouženě 5:1 a získává další doby do tabulky. (06:58:17)

Český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

1. Mikael Granlund (MNS) 2+1
    2. Jason Zucker (MNS) 1+2
    3. Pontus Åberg (ANA)1+0

Hostující Minnesota Wild po skalpu Los Angeles nyní porazila také Anaheim a to výrazněji. Wild vyhráli nad Ducks 5:1. Mikael Granlund zaznamenal v tomto zápase tři body, dva góly dal, na jeden přihrál.

59:06
    Joel Eriksson Ek vypálil a jeho ránu zblokoval Jacob Larsson.

58:54
    Vhazovat se bude po postavení mimo hru ve středním pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:07
    Nick Ritchie pálil střelou zápěstím, hostující brankář přerušuje hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.
    56:03 Mikael GRANLUND - 1:5

56:03
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hostující celek navyšuje své vedení, k odraženému puku se dostal MIKAEL GRANLUND. Ten jej bekhendovou stanou hokejky poslal do branky. John Gibson nedokázal puk zastavit. Asistence: Jason Zucker a Eric Staal.

55:34
    Greg Pateryn pálil od modré čáry, domácí brankář přerušuje hru, vhazovat se bude pře brankou Gibsona.

55:15
    19:40, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Wild jsou střelecky aktivnější. Domácí celek doplácí na neproměňování šancí.

53:54
    Vhazovat se bude před domácí brankou. Ducks hrají hodně pasivně.

53:43
    Wild kontrolují hru, nyní Mikko Koivu dostal kotouč do branky, ta však byla posunutá, Gól tak neplatí.

53:23
    Hra je nyní přerušena, mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:51
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!
    50:06 Jonas BRODIN - 1:4

50:06
    Hostující celek navyšuje vedení, tentokrát domácho brankáře dokázal prostřelit JONAS BRODIN. Jeho projektil zapadl do horní části branky. Asistence: Jared Spurgeon.

48:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, Wild drží hru daleko od své vlastní branky.

47:48
    Hraje se v útočném pásmu Ducks, jenže domácí hráči se nemohou propracovat do zakončení.

47:12
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál.

47:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu, následně Ryan Getzlaf byl v postavení mimo hru. Komerční přestávka.

45:42
    Jacob Larsson pálil od modré čáry po rychlé akci svého celku. Jeho rána končí mimo branku, gólman Alex Stalock zasahovat nemusel.

44:11
    Brandon Montour rozehrává od své branky, s rozehrávkou nikam nespěchá.

43:45
    15:34, tak vypadá statistika střel na branku.

43:06
    Mnoho šancí v této fázi zápasu k vidění není
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:16
    Hostují celek střídá, rozehrává od své branky. Následně přerušuje hru hostující brankář Alex Stalock.

40:10
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

40:00

39:14
    Vhazovat se bude před brankou Wild. Brandon Montour následně trefil od modré čáry jen brankáře.

39:00
    Byla oznámena poslední minuta hry v této třetině.

38:32
    V poklidném tempu se druhá třetina dohrává.
    36:53 Pontus ÅBERG - 1:3

36:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá, domácí celek se konečně prosazuje. Hampus Lindholm našel zcela volného spoluhráče. PONTUS ÅBERG se zakončením nespěchal, položil si brankáře, a pak poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Hampus Lindholm a Brandon Montour.

35:51
    V závěru druhé třetiny hrají hostující hokejisté v oslabení, nicméně domácí hráči se nemohou stabilněji dostat do útočné třetiny.

35:38
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Suter – 2 min., vysoká hůl).

35:20
    Jason Zucker se z ničeho nic dostal do šance, špatně domácí beci vyhodnotili situaci, atak mohl hostující hráč zakončovat.

35:13
    Alex Stalock přerušuje hru, komerční přestávka.

34:10
    Hampus Lindholm přišel v obranném pásmu o puk, následně ho získal hostující celek, a tak musel zasahovat domácí John Gibson.

33:20
    Akce domácího celku je přerušená, Kiefer Sherwood se dostal do postavení mimo hru.

31:52
    Jakob Silfverberg dostal hru do útočného pásma, následně ale jeho spoluhráč přes brankou nedokázal tečovat kotouč.

31:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

30:36
    John Gibson kryje kotouč, komerční přestávka.

30:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek se snaží hrát aktivně.

29:54

29:28
    Hampus Lindholm pálil bez přípravy z kruhu. Jeho rána postrádala přesnost, a tak musí Anaheim až za svou branku.

28:51
    Domácí celek v přesilové hře rozehrává od své branky, kam hostující tým dostal puk.

28:06
    Rickard Rakell pálil na branku od modré čáry, tentokrát byl brankář Wild pozorný a snadno si dokázal poradit s ránou soupeře.

27:54
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., krosček).
    27:17 Mikael GRANLUND - 0:3

27:17
    Zucker měl kotouč za brankou, počkal si na ideální moment, a pak poslal puk před branku, kam si najel MIKAEL GRANLUND. Jeho rána z první zapadla přesně do brány. Hostující celek navyšuje své vedení. Asistence: Jason Zucker a Jonas Brodin

26:00
    Šest minut hry ze druhé třetiny je pryč, domácí celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.

25:14
    J.T. Brown sice dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho akci zastavuje postavení mimo hru.

24:22
    23:5, střelecky je aktivnější jednoznačně hostující celek, který před malou chvílí navýšil své vedení.
    23:19 Jason ZUCKER - 0:2

23:19
    Hostující celek navyšuje vedení v zápase. První chyba domácí obrany ve druhé třetině, Mikael Granlund našel před brankou zcela volného JASONA ZUCKERA, jehož projektil zapadl přesně do brány. Asistence: Mikael Granlund a Jared Spurgeon.

22:32
    Ducks rozehrávají od své branky, následně se ale píská domácí zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Ducks.

21:42
    Wild přišli o kotouč, ale domácí hráči se do šance dostat nedokázala. Minnesota dobře zapracovala.

21:23
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, domácí rozehrávají od své branky.

20:47
    John Gibson byl pozorný, a tak si dokázal poradit s pokusem, kterým vyslal jeden z hostujících hráčů od modré čáry.

20:01

Po první třetině, ve které byla lepší Minnesota, vede hostující celek o jednu branku. Hned v úvodu utkání se dokázal prosadit Jordan Greenway.

20:00

19:30
    Anaheim hraje výborně tuto pasáž hry.

19:00
    Adam Henrique to zkoušel při vlastním oslabení, Alex Stalock byl pozorný.

18:42
    Wild se nedaří získat stabilněji útočné pásmo, domácí celek hraje zodpovědně.

18:18
    Josh Manson vyhazuje přes všechny čáry, oba celky střídají.

17:50
    Přesilovku v závěru první části hry hraje hostující celek. Ten se však nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

17:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., držení).

16:40
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, nyní pálil od modré čáry Jonas Brodin. Jeho projektil však postrádal přesnost.

15:51
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Matt Dumba pálil bez přípravy, domácí gólman tak musel znovu zasahovat.

15:44
    Hra je přerušená, brankář Ducks kryje kotouč, vhazovat se tak bude po vystřídání hráčů před jeho brankou.

15:18
    Hostující celek má převahu v první třetině, domácí hráč se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.

14:54
    John Gibson kryje kotouč, následně se před jeho brankou strhla potyčka.

14:25
    Eric Staal už viděl kotouč za brankovou čárou, domácí gólman spolu s obránci dokázal uhájit svou branku. Komerční přestávka.

13:54
    John Gibson nyní podržel své spoluhráče, předvedl dva výborné zákroky proti střelám hostujícího celku.

13:30
    Zakázané uvolnění se nepíská, Pontus Åberg rozehrává od své branky. Rychle se dostal do útočného pásma.

12:53
    Hampus Lindholm čekal na lepší střeleckou pozici, a tak pravděpodobně dobrý moment pro zakončení zmeškal.

12:14
    Hostující celek vyhrál buly ve svém obranném pásmu, následně ale Minnesota o puk přišla.

12:07
    Brandon Montour pálil jaké správný bek od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Alex Stalock.

11:48
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Luke Schenn – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 5 min., bitka).

11:30
    3:13, tak vypadá statistika střel na branku, hostující celek je střelecky aktivnější.

11:18
    Komerční přestávka.

11:00
    Nino Niederreiter tečoval kotouč před brankou, brankář domácího celku byl připravený.

10:33
    Hostující celek rozehrál špatně, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:12
    Minuta ještě zbývá z dlouhé přesilovky Wild, John Gibson je zatím pozorný a se všemi střelami si dokázal poradit.

09:54
    Přesilovku hraje hostující celek dobře, ale domácí obrana je zatím pozorná.

09:17
    Mikael Granlund pálil z první, před brankou byl jeho spoluhráč Coyle, který se pokoušel tečovat. Kotouč vyrazil domácí gólman.

08:54
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

08:30
    Zach Parise měl velkou šanci, výborně zasáhl domácí brankář.

07:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

07:05
    John Gibson kryje kotouč. Komerční přestávka.

06:50
    Josh Manson si vybruslil do dobré střelecké pozice, brankář Wild byl pozorný.

06:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, mnoho šancí k vidění není.

05:55
    Ben Street a Kiefer Sherwood dostali puk do útočného pásma, k přímé střele na branku se nepropracovali.

05:27
    Matt Dumba se propracoval ke střele, domácí brankář však nedokázal zasáhnout, a tak akce Wild pokračuje.

04:35
    Hostující celek je v úvodu zápasu střelecky aktivnější, vede 5:1 na střely na branku.

03:38
    John Gibson byl připravený, a tak musel znovu zasahovat proti střele hostujícího hráče.

03:32
    Mikael Granlund pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě. Buly před brankou Ducks.

03:21
    Oba celky střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.
    01:48 Jordan GREENWAY - 0:1

01:48
    Hostující celek se krátce po začátku zápasu dostává do vedení. JORDAN GREENWAY byl sice faulovaný, ale dokázal zakončit a jeho střela se dostala za brankovou čáru. Teprve pak zasahoval brankář Ducks. Gól platí, hosté vedou. Asistence: Joel Eriksson Ek a Charlie Coyle.

00:10
    V poklidném tempu zápas začíná.

00:01

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Minnesota Wild.

Anaheim Ducks poslední odehraný zápas vyhrál. Poradil si s Calgary Flames. Rozhodující branku připravili Fowler a Rakell pro Getzlafa. Nick Ritchie, kterého trápilo zranění v horní části těla, se připojil k týmu a už trénuje. Otázkou zůstává, kdy se vrátí do zápasového tempa. Nejproduktivnějším hráčem Ducks v zápasech s Wild je Perry (19+19;38 bodů) ve 44 vzájemných zápasech.

Minnesota Wild dokázala v posledním zápase porazit Los Angeles Kings 3:1. Po dvou třetinách vedla o gól, v té třetí hrála velmi dobře takticky a poslední gól vstřelila do prázdné branky. V pěti z posledních šesti zápasů proměnili Wild přesilovku. V posledních devíti zápasech tým ubránil 28 z 31 přesilovek soupeře. A mimochodem, v úterním zápase proti Sharks Minnesota neměla ani jeden trest. V historii klubu to byl devátý zápas bez trestu, čtvrtý venkovní duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 37. Åberg (H. Lindholm, Montour) – 2. Greenway (J. Eriksson Ek, Coyle), 24. Zucker (Mikael Granlund, Spurgeon), 28. Mikael Granlund (Zucker, Brodin), 51. Brodin (Spurgeon), 57. Mikael Granlund (Zucker, E. Staal)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Ja. Larsson, Fowler, Manson, L. Schenn, Montour – Rakell, Getzlaf, Eaves – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Lundeström, Henrique, Åberg – Street, N. Ritchie, Sherwood.
    Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Parise, M. Koivu, Niederreiter – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Greenway, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

Rozhodca: Nicholson, Furlatt – Driscoll, Murphy

Diváci: 16 464