Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:5 (po pr.)
Montreal – Washington 4:5 (po pr.) | Ottawa – Florida 5:7 (kon.) | St. Louis – LA Kings 0:2 (kon.)
Nashville – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Calgary – Vegas 7:2 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 3:6 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Tampa Bay Lightning
cz Utorok 20.11.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Erik Černák (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 10:22 (04:49:54)

1. Ryan Johansen (NSH) 1+1
    2. Pekka Rinne (NSH) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. Mattias Ekholm (NSH) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 34-31; Zablokované střely: 8-16; Vhazování: 74%-26%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Victor Hedman po necelých šesti minutách poslal Tampu do vedení, jenže Predators dokázali zápas třemi góly v řadě otočit, když se postupně prosadili Kyle Turris, Filip Forsberg a Ryan Johansen, jehož gól byl nakonec vítězný. Nikita Kučerov na začátku třetí třetiny rychle snížil, jenže Lightning se ani přes obrovský tlak v závěru vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek souboje dvou nejlepších týmů letošní sezóny NHL. Nashville Predators 3 Tampa Bay Lightning 2.

59:36
    Tyler Johnson si u levé tyče najel na nahození z pravého křídla a málem skóroval do prázdné brány, jenže Pekka Rinne předvedl spektakulární zákrok, když po tygřím skoku puk vyrazil mimo!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:50
    Bridgestone Arena je na nohou, zatímco brankář Louis Domingue usedl na střídačku Lightning!

58:19
    Lightning se po přihrávce zpoza brány ani nadvakrát nedokázali prosadit u pravé tyče, kde Pekka Rinne fantasticky ucpal volný prostor!

57:33
    Brayden Point na pravém křídle z ostrého úhlu posílal puk před bránu, jenže Nikita Kučerov měl k němu daleko.

56:19
    Predators podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění a svižná pasáž hry byla přerušena.
    55:30 Turris nevyužil samostatného úniku ke druhému gólu!

55:30
    Kyle Turris se řítil sám na bránu, jenže Louise Dominguea překonat nedokázal! Louis Domingue vyrážečkou puk vytěsnil mimo.

55:09
    Brayden Point před pár okamžiky orazítkoval tyč a nyní na pravém křídle střelou z úhlu mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rynne ale puk vyrazil pravým betonem.
    54:29 Brayden Point orazítkoval vzdálenější levou tyč brány!

54:29
    Lightning v pravém kruhu napřáhli ke krásné střele, která se od vzdálenější levé tyče odrazila do brankoviště! Hosté se snažili puk dorazit a zbourali bránu. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka. Preds vedou těsně 3:2.

53:58
    Roman Josi na vrcholu levého kruhu napřáhl k jedovaté střele s příklepem, která měla obrovskou rychlost, jenže zasvištěla vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány hostujících Lightning.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 16. Turris (Järnkrok, Ekholm), 27. F. Forsberg (Ekholm, Johansen), 31. Johansen (C. Smith, Josi) – 6. Hedman (B. Point, Černák), 44. Kučerov (B. Point, McDonagh)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Ekholm (A), Bitetto, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, C. Smith – Hartman, Turris, Järnkrok – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, F. Gaudreau, Fiala.
    Tampa Bay Lightning: Domingue (Pasquale) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Černák, Coburn, Sergačov, Koekkoek – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Callahan (A).

Rozhodca: Trevor Hanson, Garrett Rank. Čároví: Derek Amell, Andrew Smith

Diváci: 17419