Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:1 (kon.) | Poprad – Budapešť 1:0 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 5:0 (kon.)
Detva – Košice 2:5 (kon.) | Miškovec – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:4 (kon.)
HK Detva
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
HC Košice
Utorok 20.11.2018, 18:00 • ZŠ Detva • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

S konštatovaním, že Košice sa dotiahli na Zvolen na rozdiel štyroch bodov sa s vami lúčim. Pre dnešok je to odo mňa všetko, prajem vám pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:28:21)

Košičania zaslúžene víťazia v Detve, keď ani v jednej tretine neboli horší od svojho súpera. V tej prvej sa dvakrát presadil hosťujúci Nagy, po zmene strán si pripísal víťazný gól Šoltés.

Detvania sa nevzdali, v rozpätí jednej minúty sa v presilovkách presadili Ďaloga a Žilka. Posledné slová ale patrili východniarom. Na oslabovkové góly reagoval v 32. minúte Spilar, na konečných 5:2 upravil zase Haščák.

59:52
    Ešte jedno buly v strednom pásme, pred nami posledné sekundy.

59:34
    Hostia v plnom počte.

59:29
    Ešte jedna strela zľava, Habal veľkou oporou svojho mužstva počas uplynulých okamihoch.

59:14
    Košičania už so štyrmi hráčmi na ľade.

59:02
    Svoje strelecké šťastie skúšal aj Hraško, neúspešne.

58:53
    Gašpar ani teraz neprekonáva Habala, košický brankár predvádza svoje umenie.

58:29
    Viktor Fekiač našiel ľavý betón Habala po strele z náprahu, v hre pokračujeme bez prerušenia.

58:00
    Domáci sa sami vyhostili z útočnej tretiny, dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:34
    Ale pozor! Je tu ešte presilovka piatich na troch. Patrik Koch sa štuchal pred Habalom so Sládokom, posledná šanca pre Detvu urobiť niečo s výsledkom.

57:14
    Martin Dudáš mieri po druhý raz v dnešnom zápase na trestnú lavicu, skúsený bek Košíc si na nej odsedí dve minúty za hákovanie.

56:50
    Ščuko sa pokúšal o golfovo-bejzbalový úder, puk ale vo vzduchu neskrotil.

56:27
    Domáci v plnom počte.

56:21
    Haščák nevystrelil, Habal už oznamuje návrat Ďalogu búchaním hokejky o ľad.
    55:41 Ladislav Nagy (KOS)

Zdroj: huste.tv

55:41
    Hattrick bol na spadnutie, Ladislav Nagy trafil z ľavého kruhu hornú žŕdku brány súpera!

55:21
    Suja pred Zalivinom zabojoval, puk ale do brány nedostal.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 27. Ďaloga (Fekiač, Sládok), 28. Žilka (Mat. Chovan, Mar. Chovan) – 6. Nagy (Haščák, Brophey), 9. Nagy (Haščák), 24. Šoltés (Netík, Pretnar), 32. Spilar (Pretnar, Netík), 46. Haščák (Koch, Petráš)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Král – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, Gašpar, Ďaloga – Žilka, Valent, Tibenský – Surový, V. Fekiač, Mat. Chovan
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Krajňák, Šedivý – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Netík – Petráš, Klíma, Žitný

Rozhodca: Baluška, Müllner – Orolin, Rojík – Chudada