NY Islanders – Winnipeg 1:3 (kon.) | Columbus – Calgary 6:9 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 6:3 (kon.)
Florida – Boston 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 5:6 (1:2 po s.n.)
Buffalo – Toronto 3:4 (po pr.) | Vegas – Washington 5:3 (kon.) | Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
LA Kings – Arizona 1:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Streda 05.12.2018, 01:35 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:30:46)

Bodyčeky: 14:11

Je konec tohoto fantastického utkání, ve kterém nakonec bere dva body Toronto!
    Od začátku utkání se hrál velice pěkný atraktivní hokej, který nabídl také pár zajímavých šancí, ovšem jak Ullmark, tak ani Andersen kotouč v první třetině ve své síti lovit nemuseli.
    Ve 29. minutě to velice chytře udělala hvězda hostů Auston Matthews, který tak poslal Toronto do vedení. Ve 35. minutě ovšem srovnal Sam Reinhart, který tečoval ránu Beauliea. Ovšem deset vteřin před koncem vrátil vedení na hostující stranu Jake Gardiner, jenž uklízel do poloprázdné brány.
    Ve 43. minutě srovnal Jack Eichel, který mířil z levé strany do odkryté brány. V 53. minutě to byl opět Jack Eichel, který se prosadil a Buffalo se poprvé dostalo do vedení. V 55. minutě ale srovnal Patrick Marleau.
    V prodloužení nejprve dominovalo Buffalo, posléze se ovšem hra srovnala a už to vypadalo, že dojde na nájezdy, ale při poslední akci Toronta se tři vteřiny před koncem prosadil Auston Matthews, který tak rozhodl.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Tři vteřiny před koncem je rozhodnuto a vítězství si připisuje Toronto! Kapanen se dostal do pásma soupeře po levé straně, kde následně posunul kotouč za sebe na AUSTONA MATTHEWSE, jenž si ho podržel před Sobotkou a posléze vypálil přesně do pravé šibenice! Asistence: Kasperi Kapanen a Jake Gardiner.

64:35
    A následně vypálil také Jack Eichel, ale Andersen i tentokráte připraven.

64:16
    Následně vypálil z pravé strany Zach Bogosian, ale jeho pokus vyrazil betonem Andersen.

63:56
    Mitchell Marner se sice dostal do útočného pásma, ale nakonec puk získalo domácí Buffalo.

63:26
    Nyní je to Toronto, které se dostalo do zakončení a drží puk.

62:57
    Kasperi Kapanen mohl rozhodnout, když se po souboji ve středním pásmu dostal osamocený do zakončení, ale jeho ránu vyrazil Linus Ullmark do ochranné sítě!

62:42
    Buffalu tentokrát dlouho trvalo, než se dostalo ze své třetiny.

62:02
    Posléze hosté sice vytlačili soupeře, ale domácí mužstvo zůstává u puku i nadále.

61:45
    Sabres jsou opět v útočném pásmu a zatím dominuje v prodloužení.

61:14
    Jack Eichel už byl natěšený na střelu a možný hattrick, ale jeho spoluhráč byl o něco dřív v útočném pásmu a je z toho pouze ofsajd.

Michal Raška

Góly a asistencie: 35. S. Reinhart (Beaulieu, Ristolainen), 43. Eichel (Ristolainen, Skinner), 53. Eichel (S. Reinhart) – 29. Matthews (Hainsey), 40. Gardiner (Tavares, Marner), 55. Marleau (Rielly, Matthews), 65. Matthews (Kapanen, Gardiner)

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Bogosian (A), Dahlin, Ristolainen, Pilut, C. Nelson, Beaulieu – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Okposo (A), Mittelstadt, T. Thompson – Sobotka, Rodrigues, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Berglund.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – Co. Brown, Kadri, P. Lindholm – A. Johnsson, F. Gauthier, Ennis.

Rozhodca: Kendrick Nicholson, Wes McCauley – Darren Gibbs, Travis Gawryletz