Jekaterinburg – Chabarovsk 5:4 (po pr.) | Čerepovec – Red Star Kunlun 2:1 (po pr.) | Jaroslavľ – Helsinki 0:3 (kon.)
Riga – Ufa 2:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinki
cz Piatok 07.12.2018, 17:30 • Arena 2000 • KHL

Československá stopa v utkání
    Alexandr Salák – odehrál dvě třetiny, ve třetí třetině přenechal místo Konovalovi.
    Jakub Nakládal – 1 střela na branku, čas na ledě činil 17:03. (19:47:02)

Dobojováno. Jokerit dnes zaslouženě vítězí, kdy si držel své tempo hry od začátku až do konce. Dokázal využít své šance ve tři branky a jejich skvělá práce v defenzívě zcela vymazala střelce Jaroslavle. Domácím se nedala upřít snaha, avšak jejich soupeř byl na tento zápas lépe připravený. I přesto, že měli domácí několik přesilových her, zkrátka dnes nemohli najít recept na defenzívu Jokeritu.

58:43
    Vypadá to, že nikoliv. Nyní musí o puk bojovat ve svém obranném pásmu a čas se neúprosně krátí.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu. Jokerit i nadále má hru pod kontrolou a uvidíme, jestli se soupeř nadechne k závěrečnému tlaku?

57:38
    V obraně hostí se nyní vytvořilo menší okénko a ihned přišla střela ze středu kluziště, ale puk jde mimo branku.

57:20
    Tvrdá střela z pravé strany, kterou brankář domácích vyrazil do ochranné sítě a opět tu máme menši strkanici.

56:35
    Jokerit v klidu kontroluje hru a přihrává si ve svém pásmu, hráči Jaroslavle se marně snaží vybojovat puk.

56:00
    Přesně čtyři minuty zbývají do konce utkání, ve kterém si s největší pravděpodobností připíše dva body do tabulky hostující celek.

54:40
    Geoff Platt nevyhrál souboj u mantinelu a Jaroslalv se dostává k protiútoku, avšak z něj si nedokázala vytvořit vůbec nic a Jokerit ihned vrací hru do jejich pásma.

54:03
    Domácí aktivně napadají v obranném pásmu soupeře, ale ten je dnes ve své defenzivní činnosti velmi dobře připraven. Zcela jiný Jokerit, než v předešlém, nepovedeném, utkání se Spartakem Moskva.

53:08
    Jaroslavl zvládla těžkou situaci bez inkasované branky, avšak k nějakému dramatizování duelu již mnoho času nezbývá.

52:20
    Viktor Lööv dobře vystřelil, ale puk našel lapačku Konovalova!

52:07
    Střela, který byla sražená do rohu kluziště a přesilovky nejdou ani jednomu týmu, v dnešním utkání.

51:47
    Jokerit mačká svého soka, ale bez střelby...

51:00
    Geoff Platt dostal puk před branku a už se snažil zakončit, ale byl hodně blízko brankáře a následně jej obránce dokázal vychýlit mimo brankoviště.

50:43
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).

50:39
    Hosté se nedostávají do šancí a spíše se snaží vykombinovat k nějaké slušné šanci, avšak defenzíva Jaroslavle je dobře semknutá před svou brankou.

49:48
    Následně závar, kdy v brankovišti ležel Nakládal a Moses. Rozhodčí proto přerušují hru.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 20. Moses, 22. Joensuu (O'Neill), 31. Moses (Lööv, Vesalainen)

Lokomotiv Jaroslavľ: Salák (41. Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, N. Averin, Kutuzov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Iljenko, J. Averin, Sannikov – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Kajumov, Ivanov, Kudrjavcev.
    Jokerit Helsinki: Kalniņš (Zapolski) – Lööv, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery, A. Grant, Kivistö, Lepistö – Mäki, Niemi, H. Ikonen – Platt, Pihlström, Vesalainen – Moses, Manninen, Norman – Joensuu, O'Neill, E. Embrich.

Rozhodca: M. Sidorenko, I. Fatejev – D. Golyak, I. Dedjulja