Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miškovec 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
MAC Budapešť
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
HC Košice
Piatok 07.12.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

V záverečnej tretine sme videli dva presné zásahy. Za domácich sa v 55. minúte presadil Jesse Dudás, no bodku za týmto stretnutím dal o tri minúty neskôr Šimon Petráš. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:31:02)

59:58
    V závere to domáci ešte chceli skúsiť so šiestimi korčuliarmi, no Bálizs sa musel vrátiť rýchlo späť na ľad, aby prerušil akciu hostí. Košice sa tak môžu radovať z troch bodov.

58:42
    Hostia tak opäť vedú o dva góly, keď využili to, že domáci sa vrhli bezhlavo do útoku a nechali veľké medzery v obrane.

57:36
    Košice dali gól!

Hostia strieľajú piaty gól a asi definitívne rozhodujú tento zápas. ŠIMON PETRÁŠ dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde to strelou švihom namieril ponad rameno Bálizsa.

56:48
    V závere prvej tretiny tak domáci strelili dôležitý kontaktný gól a my sme môžme tešiť na zaujímavé záverečné minúty.

55:30
    Hostia v plnom počte.

54:31
    Budapešť dáva gól!

Domáci strieľajú kontaktný gól, keď sa presadili v presilovej hre 5 na 3. JESSE DUDÁS to skúsil strelou spoza kruhov, ktorú ešte nešťastne tečoval Šedivý a Habal tak nemal šancu zasiahnuť.
    Asistencia: Tomáš Klempa.

54:12
    Veľká šanca pred domáci celok, ktorý bude mať k dispozícii dlhú presilovku 5 na 3, no zatiaľ sa im vôbec nedarí a Košice poslali puk von z pásma.

53:30
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Hričina – 2 min., krosček).

53:14
    Domáci tak budú mať opäť k dispozícii hru v početnej prevahe, no hostia okamžite poslali puk cez všetky čiary.

52:48
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šoltés – 2 min., krosček).

52:26
    Pápa si teraz dobre nakorčuľoval do pásma Košíc, kde to aj skúsil strelou spoza obrancu, no Habal bol pozorný a chytil puk do lapačky.

51:19
    Bodó teraz dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde však proti presile obrancov hostí nemal šancu na úspech.

50:25
    Pred nami je záverečných desať minút tohto stretnutia a hostia aj naďalej držia dvojgólový náskok.

49:20
    Habal sa teraz radšej rozhodol prikryť puk a oba celky tak na ľad môžu poslať čerstvé sily.

48:41
    Domáci sa teraz dokázali usadiť v útočnom pásme, no žiadne nebezpečenstvo pre Habala z toho nehrozilo, kedže Bodó stratil puk.

47:15
    Dudás nahadzoval puk od modrej čiary, ktorý ešte dokázal Petráš tečovať, no Bálizs si s touto strelou poľahky poradil.

46:34
    Pri puku sú v týchto momentoch domáci hokejisti, ktorí však budú musieť útočnú akciu zakladať až spoza vlastnej brány.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 20. Pápa (Terbócs), 36. Nagy (Bodó), 55. Dudás (Klempa) – 8. Nagy (Kafka), 24. Kafka (Brophey, Šedivý), 34. Brophey (Kafka), 37. Nagy, 58. Petráš

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Kedves, Csollák – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Szigeti
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Krajňák, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy – Spilár, Ignatushkin, Suja – Haščák, Klíma, Šoltés – Hričina, Galamboš, Petráš

Rozhodca: Stano, Kova – Synek, Kacej – Beniač (video)