Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 7:3 (kon.)
Novgorod – Nižnekamsk 5:3 (kon.) | Soči – Omsk 3:2 (kon.) | Viťaz – D. Moskva 2:1 (kon.)
HC Slovan – Kazaň sk 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
7:3 (4:2, 2:1, 1:0)
Spartak Moskva
cz Sobota 08.12.2018, 12:30 • Arena Metallurg • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:57:33)

nenastoupil

Je dobojováno! Jak už jsem avizoval před zápasem, první vzájemné utkání nabídlo osm branek, dnes dokonce deset! Svěřenci trenéra Jandače sice dvakrát prohrávali, ovšem nakonec si bez větších problémů dokráčeli pro všechny body! Při chuti dnes byla první útočná trojka Magnitogorsku, Matt Ellison vstřelil hattrick, na jeden gól nahrál. Kapitán Sergej Mozjakin zaznamenal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence!

59:33
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího týmu, Košečkin teď podržel puk ve výstroji, do konce zbývá necelá půlminuta hry.

58:53
    Domácí chybovali ve střídání, čehož soupeř málem využil. Hosté však z celé situace nedokázali nic vytěžit, závěr utkání se blíží.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, diváci teď hlasitě skandují a děkují svému týmu za předvedený výkon.

57:12
    Výbornou práci teď v útočném pásmu předvedl Timkin. Domácí hráč dokázal vybojovat puk, následně ho rozehrál svým spoluhráčům.

56:27
    Daugavinš se k puku dostal pozdě, čárový rozhodčí píská icing hostujícího celku, na led se musí vrátit se sedmičkou hrající Kalinin.

55:59
    Od modré čáry dnes poněkolikáté zakončoval Kutějkin, střela se zajímavě odrážela od zadního mantinelu, domácí to nakonec zvládli.

55:05
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka hry, utkání se už jen spíše z povinnosti dohrává, o vítězi je totiž dávno rozhodnuto.

54:26

54:02
    Přesilová hra moskevského Spartaku se blíží ke svému konci, domácí se znovu osvobozují za cenu vyhození přes všechny čáry.

53:11
    Dlouhá kombinace v útočném pásmu, následně střela Karsumse z levé strany. Košečkin puk dokázal udržet ve výstroji!

52:26
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jakov Rylov – 2 min., podrážení).

51:22
    V posledních minutách jsou slyšet především domácí příznivci, kteří skandují název svého celku, Metallurg už zase spěchá dopředu.

50:45
    Hosté se dostávali do zajímavého kontru, vzrušení bylo zbytečné, všemu předcházel ofsajd, ve kterém se nacházel Karsums.

50:06
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, nejspíše i celého zápasu, po delší době zasahoval také Košečkin.
    49:17 Matt ELLISON - 7:3

Štěpán Slovák

Góly a asistencie: 5. N. Shore (Jazkov, Bulíř), 11. Rasmussen (Antipin, Mozjakin), 14. Dronov (Čibisov, Pakarinen), 20. Ellison (Mozjakin), 24. Mozjakin (N. Kuljomin, Ellison), 32. Ellison (Antipin, Mozjakin), 50. Ellison (Mozjakin, Timkin) – 1. R. Hanzl (Kalinin), 6. Dyblenko (Cyplakov), 26. Zubov (Grišin)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Vereščagin, Antipin, Bereglazov, Matuškin, J. Birjukov, Rylov (A), Dronov – Mozjakin (C), Ellison, N. Kuljomin (A) – Pakarinen, Rasmussen, Čibisov – Jazkov, N. Shore, Bulíř – Ľubimov, Několenko, Timkin – Dorofejev.
    Spartak Moskva: Bespalov (14. Truškov (A)) – Kutejkin (A), Dyblenko, Kalinin (C), D. Višněvskij, Provolnev, Grišin, Osipov – Karsums, Zubov (A), Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Leščenko, Maxwell, Nikoncev – Cyplakov, A. Voronin, Truňov – Kruženkov.

Rozhodca: Fraňo, Gašilov – Sysujev, Zacharov