Šprint žien, 7,5 km, Pokljuka | Víťaz: K. Mäkäräinenová (FIN) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 1. kolo, Val d'Isere | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | SuperG žien, St. Moritz | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Val d'Isere | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Tímové preteky, HS134, Titisee | (zruš.) |
Ženy 15 km voľne, Beitostolen | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 30 km voľne, Beitostolen | Vítěz: S. Røthe (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
SP - šprint žien, 7,5 km, Pokljuka
Víťaz: K. Mäkäräinenová (FIN)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Veronika Vítková (CZE)
2. Susan Dunkleeová (USA)
3. Sari Maedaová (JPN)
4. Nadine Horchlerová (GER)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
6. Anastasia Kuzminová (SVK)
7. Emma Nilssonová (SWE)
8. Federica Sanfilippová (ITA)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Rosanna Crawfordová (CAN)
11. Mari Ederová (FIN)
12. Eva Puskarčíková (CZE)
13. Katharina Innerhoferová (AUT)
14. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
15. Valj Semerenková (UKR)
16. Iryna Krjuková (BLR)
17. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
18. Anna Frolinová (KOR)
19. Anaïs Chevalierová (FRA)
20. Dorothea Wiererová (ITA)
21. Franziska Hildebrandová (GER)
22. Anastasija Merkušinová (UKR)
23. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
24. Uljana Kajševová (RUS)
25. Elisa Gasparinová (SUI)
26. Clare Eganová (USA)
27. Synnøve Solemdalová (NOR)
28. Julija Džimová (UKR)
29. Baiba Bendiková (LAT)
30. Lisa Vittozziová (ITA)
31. Anais Bescondová (FRA)
32. Denise Herrmannová (GER)
33. Vanessa Hinzová (GER)
34. Jessica Jislová (CZE)
35. Dzinara Alimbekavová (BLR)
36. Linn Perssonová (SWE)
37. Alexia Runggaldierová (ITA)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN)
39. Ivona Fialková (SVK)
40. Justine Braisazová (FRA)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Hanna Öbergová (SWE)
43. Irina Starychová (RUS)
44. Markéta Davidová (CZE)
45. Megan Tandyová (CAN)
46. Enora Latuilliereová (FRA)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Karoline Offigstad Knottenová (NOR)
49. Natalja Kočerginová (LTU)
50. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
51. Nicole Gontierová (ITA)
52. Jurie Tanakaová (JPN)
53. Venla Lehtonenová (FIN)
54. Célia Aymonierová (FRA)
55. Či-hi Mun (KOR)
56. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
57. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
58. Kinga Zbylutová (POL)
59. Paulina Fialková (SVK)
60. Julija Žuravoková (UKR)
61. Megan Bankesová (CAN)
62. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
63. Irina Kručinkinová (BLR)
64. Alla Gilenková (MDA)
65. Polona Klemenčičová (SLO)
66. Aita Gasparinová (SUI)
67. Desislava Stojanovová (BUL)
68. Tanja Karišiková-Košaracová (BIH)
69. Darja Jurkevičová (BLR)
70. Franziska Preussová (GER)
71. Victoria Padialová Hernándezová (ESP)
72. Karolin Horchlerová (GER)
73. Ljudmila Achatovová (KAZ)
74. Emilija Jordanovová (BUL)
75. Ťia-lin Tchang (CHN)
76. Urška Pojeová (SLO)
77. Mona Brorssonová (SWE)
78. Valeria Vasněcovová (RUS)
79. Monika Hojniszová (POL)
80. Tuuli Tomingasová (EST)
81. Asuka Hačisuková (JPN)
82. Jevgenija Pavlovová (RUS)
83. Susanna Meinenová (SUI)
84. Anna Weidelová (GER)
85. Lea Einfaltová (SLO)
86. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
88. Diana Rasimovičiuteová (LTU)
89. Terezia Poliaková (SVK)
90. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
91. Lucie Charvátová (CZE)
92. Grete Gaimová (EST)
93. Margarita Vasiljevová (RUS)
94. Eun-džung Ko (KOR)
95. Julia Simonová (FRA)
96. Hanna Solaová (BLR)
97. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
98. Daniela Kadevová (BUL)
99. Olena Pidhrušná (UKR)
100. Nadia Moserová (CAN)
101. Anna Magnussonová (SWE)
102. Karolina Pitońová (POL)
103. Jenny Fellmanová (FIN)
104. Kamila Żuková (POL)
105. Dunja Zdoucová (AUT)
1. Veronika Vítková (CZE)
2. Susan Dunkleeová (USA)
3. Sari Maedaová (JPN)
4. Nadine Horchlerová (GER)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
6. Anastasia Kuzminová (SVK)
7. Emma Nilssonová (SWE)
8. Federica Sanfilippová (ITA)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Rosanna Crawfordová (CAN)
11. Mari Ederová (FIN)
12. Eva Puskarčíková (CZE)
13. Katharina Innerhoferová (AUT)
14. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
15. Valj Semerenková (UKR)
16. Iryna Krjuková (BLR)
17. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
18. Anna Frolinová (KOR)
19. Anaïs Chevalierová (FRA)
20. Dorothea Wiererová (ITA)
21. Franziska Hildebrandová (GER)
22. Anastasija Merkušinová (UKR)
23. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
24. Uljana Kajševová (RUS)
25. Elisa Gasparinová (SUI)
26. Clare Eganová (USA)
27. Synnøve Solemdalová (NOR)
28. Julija Džimová (UKR)
29. Baiba Bendiková (LAT)
30. Lisa Vittozziová (ITA)
31. Anais Bescondová (FRA)
32. Denise Herrmannová (GER)
33. Vanessa Hinzová (GER)
34. Jessica Jislová (CZE)
35. Dzinara Alimbekavová (BLR)
36. Linn Perssonová (SWE)
37. Alexia Runggaldierová (ITA)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN)
39. Ivona Fialková (SVK)
40. Justine Braisazová (FRA)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Hanna Öbergová (SWE)
43. Irina Starychová (RUS)
44. Markéta Davidová (CZE)
45. Megan Tandyová (CAN)
46. Enora Latuilliereová (FRA)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Karoline Offigstad Knottenová (NOR)
49. Natalja Kočerginová (LTU)
50. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
51. Nicole Gontierová (ITA)
52. Jurie Tanakaová (JPN)
53. Venla Lehtonenová (FIN)
54. Célia Aymonierová (FRA)
55. Či-hi Mun (KOR)
56. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
57. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
58. Kinga Zbylutová (POL)
59. Paulina Fialková (SVK)
60. Julija Žuravoková (UKR)
61. Megan Bankesová (CAN)
62. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
63. Irina Kručinkinová (BLR)
64. Alla Gilenková (MDA)
65. Polona Klemenčičová (SLO)
66. Aita Gasparinová (SUI)
67. Desislava Stojanovová (BUL)
68. Tanja Karišiková-Košaracová (BIH)
69. Darja Jurkevičová (BLR)
70. Franziska Preussová (GER)
71. Victoria Padialová Hernándezová (ESP)
72. Karolin Horchlerová (GER)
73. Ljudmila Achatovová (KAZ)
74. Emilija Jordanovová (BUL)
75. Ťia-lin Tchang (CHN)
76. Urška Pojeová (SLO)
77. Mona Brorssonová (SWE)
78. Valeria Vasněcovová (RUS)
79. Monika Hojniszová (POL)
80. Tuuli Tomingasová (EST)
81. Asuka Hačisuková (JPN)
82. Jevgenija Pavlovová (RUS)
83. Susanna Meinenová (SUI)
84. Anna Weidelová (GER)
85. Lea Einfaltová (SLO)
86. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
88. Diana Rasimovičiuteová (LTU)
89. Terezia Poliaková (SVK)
90. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
91. Lucie Charvátová (CZE)
92. Grete Gaimová (EST)
93. Margarita Vasiljevová (RUS)
94. Eun-džung Ko (KOR)
95. Julia Simonová (FRA)
96. Hanna Solaová (BLR)
97. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
98. Daniela Kadevová (BUL)
99. Olena Pidhrušná (UKR)
100. Nadia Moserová (CAN)
101. Anna Magnussonová (SWE)
102. Karolina Pitońová (POL)
103. Jenny Fellmanová (FIN)
104. Kamila Żuková (POL)
105. Dunja Zdoucová (AUT)
Čo sa týka našich pretekárok, tak najlepšie dnes dopadla Paulína Filaková, ktorá sa umiestnila na vynikajúcom šiestom mieste a nebyť jednej chyby na poslednej streľbe, mohlo byť z toho aj pódiové umiestnenie. Anastasia Kuzminová chybovala až dvakrát a je z toho napokon 18. pozícia. Ivona Fialková chybovala na streľbe trikrát a v zajtrajšej stíhačke sa nepredstaví. Podobne je na tom aj Terezia Poliaková, ktorá síce dnes ako jediná z našich strieľala čisto, ale bežecká disciplína jej nevyšla.
Ako už bolo spomenuté, zajtra ja v slovinskej Pokljuke na programe stíhačka žien na 10 km, ktorá je naplánovaná o 14:45 SEČ. Slovensko v nej budú zastupovať Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová. Aj tento pretek vám ponúkneme formou nášho online textového prenosu.
To je už z mojej strany všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty. Dnešným pretekom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (15:40:17)
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 20:08,1 (0)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +14,8 (0)
3. Justine Braisazová (FRA) +42,1 (0)
4. Julia Simonová (FRA) +44,6 (0)
5. Lisa Vittozziová (ITA) +46,9 (1)
6. Paulina Fialková (SVK) +48,9 (1)
7. Olena Pidhrušná (UKR) +49,0 (0)
8. Jevgenija Pavlovová (RUS) +53,6 (0)
9. Franziska Preussová (GER) +59,9 (1)
10. Anna Weidelová (GER) +1:00,7 (0)
11. Monika Hojniszová (POL) +1:02,3 (0)
12. Irina Starychová (RUS) +1:02,6 (1)
13. Margarita Vasiljevová (RUS) +1:02,7 (0)
14. Elisa Gasparinová (SUI) +1:04,4 (0)
15. Clare Eganová (USA) +1:08,8 (1)
16. Anna Frolinová (KOR) +1:10,0 (0)
17. Iryna Krjuková (BLR) +1:12,6 (1)
18. Anastasia Kuzminová (SVK) +1:13,2 (2)
19. Mona Brorssonová (SWE) +1:14,4 (1)
20. Julija Džimová (UKR) +1:15,1 (0)
...
64. Terezia Poliaková (SVK) +2:21.5 (0)
67. Ivona Fialková (SVK) +2:28.0 (3)