Nitra – Košice 5:3 (kon.) | Detva – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Nové Zámky – Poprad 5:6 (po pr.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | Zvolen – Budapešť 1:6 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 1:0 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:6 (1:0, 2:1, 2:4 - 0:1)
HK Poprad
Nedeľa 09.12.2018, 16:00 • Baluška, Kova - Synek, Konc ml. - Beniač • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (18:48:14)

Máme za sebou naozaj perfektný duel, ktorý nepoteší asi len priaznivcov Nových Zámkov. Tie stratili tri body v samom závere, za stavu 4:2 ešte Zbořil neumiestnil puk do prázdnej brány. Tento moment všetko zmenil a rezultoval do prehry domácich.

V takýto zvrat neveril azda ani najväčší optimista. Popradčania ešte v čase 56:52 prehrávali o dva góly, následne ale v rozpätí 37 sekúnd vyrovnali. Zdalo sa, že pokračovať budeme v predĺžení, no o minútu neskôr potrestal hrúbku Svitanu zavŕšením hattricku Urban.

Ani to však nebolo všetko, Paukovček v záverečnej minúte vyrovnal ešte raz, aby v predĺžení vo formáte traja na troch zavŕšil šialené meranie síl medzi Novými Zámkami a Popradom.

61:41 Lukáš PAUKOVČEK - 5:6

Zdroj: huste.tv

61:41
    Poprad dal gól!
    Dokonalý obrat! LUKÁŠ PAUKOVČEK zakončuje celý duel dokonalým blafákom do forhendu. Natiahol Košarišťana, ten puk nezachytil a Paukovček po vyrovnaní pridáva extra bod na konto Popradu!

Asistencie: Joona Erving, Martin Belluš.

61:20
    Len pripomínam, že predĺženie sa hraje vo formáte traja na troch.

60:31
    Sloboda v dvoch pološanciach, avšak pred Vošvrdom nedokázal zakončiť.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Neskutočné udalosti v Nových Zámkoch. Po štyroch góloch hostí v záverečnej tretine nasleduje predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Ešte jedno zakázané uvoľnenie, Košarišťan sa musí mať na pozore.
    59:18 Lukáš PAUKOVČEK - 5:5

59:18
    LUKÁŠ PAUKOVČEK znovu dorovnáva! Sám vyhral buly, premiestnil sa pred bránu a po nahodení od Patrika Svitanu dorazil puk do siete! Famózny duel.

Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Bondra.

58:59
    Salijova delovka zblokovaná, pred nami už len záverečná minúta.

58:53
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

58:51
    Vhadzovanie pred Košarišťanom, hostia znovu bez brankára.
    58:35 Tomáš URBAN - 5:4

58:35
    HC Nové Zámky dali gól!
    Čo sa to len v Nových Zámkoch deje? Patrik Svitana ľahkovážne pustil puk vo vlastnej tretine puk na čepeľ TOMÁŠA URBANA. Urban šiel sám na Vošvrdu, ktorému nedal čas na reakciu. Koncovka medzi betóny, máme tu autora hattricku!

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 20. Urban (Kudla), 35. Urban (t.s.), 36. Rogoň (Dundáček), 53. Fábry (Jakúbek), 59. Urban – 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (Svitana, Paukovček), 60. Paukovček (Svitana, Bondra), 62. Paukovček (Erving, Belluš)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Sloboda, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Jakúbek, Fábry, Nejezchleb – Henderson, Ondrušek, Slávik
    HK Poprad: Vošvrda (Nechvatal) – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Václav, Heizer, Kundrik

Rozhodca: ZŠ Nové Zámky