Heerenveen – Utrecht 2:3 (kon.) | Amsterdam – Graafschap 8:0 (kon.) | Groningen – Emmen 1:2 (kon.)
Feyenoord – Sittard 0:2 (kon.)
SC Heerenveen
2:3 (0:3)
FC Utrecht
cz Nedeľa 16.12.2018, 12:15 • Abe Lenstra Stadion, Heerenveen • Holandská Eredivisie • 16. kolo

Z tohoto utkání je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezkou adventní neděli. Na viděnou. (14:21:00)

V příštím kole zavítá Heerenveen na půdu předposlední Bredy. Utrecht doma přivítá v atraktivním střetnutí Ajax.

Utrecht zůstává s 28 body na čtvrtém místě tabulky, Heerenveen jich má o osm méně a je osmý.

Utrecht si v první půli vypracoval tříbrankový náskok, a tak se až do nějaké 65. minuty po změně stran zdálo, že se duel pouze dohrává. Přesto se nakonec urodilo drama, když se Heerenveen nečekaně prosadil hned dvakrát během šesti minut a v závěru si dokonce hlasitě říkal o srovnání stavu. Svěřenci kouče Advocaata už ale těsné vedení i díky častému zdržování a kouskování hry ubránili, a tak si domů odvážejí tři body.

90+6

90+6
    Do vápna přiběhl pomoci i brankář Hahn, centr z pravé strany byl ale mizerný, když našel jen prvního bránícího protihráče.

90+5
    Heerenveen vybojoval v závěru páté nastavené minuty rohový kop. Zřejmě poslední akce zápasu.

90+5
    "Poctivé" zdržování také v podání brankáře Jensena, jenž střádal vteřiny před svým odkopem. Nejprve chtěl jiný balon, poté si ještě oklepával obuv o brankovou konstrukci. Hosté nyní hrají domácím fanouškům opravdu na nervy, není se ale co divit.

90+3
    Tannane teď vůbec nepospíchal s rozehrávkou rohového kopu. Diváci jej odměňují bouřlivým pískotem.

90+1
    Rohový kop Utrecht ubránil.

90
    Nastavovat se bude pět minut!
    90. Domácí byli blízko třetímu gólu.

90
    Van Amersfoort měl na kopačce vyrovnání, jeho střelu z levé strany ale skvěle vyrazil Jensen na roh!

89
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Othman Boussaid.

89
    Po zhlédnutí opakovaného záběru sudí van de Graaf své rozhodnutí mění a udílí hostujícímu hráči pouze žluté napomenutí!
    87. Sporný zákrok hostujícího Görtlera.

87
    Střídající Görtler přišlápl nohu van Amersfoortovi a vidí červenou kartu! Rozhodčí se ale ještě míří přesvědčit k videu.

86
    Hosté vybojovali další rohový kop, s jehož rozehráním nikterak nepospíchali. Centr z pravé strany Heerenveenští v poklidu vyhlavičkovali.