Karviná – Litovel 36:25 (kon.)
HCB Karviná
36:25 (19:11)
Tatran Litovel
cz Nedeľa 16.12.2018, 10:30 • hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů (CZ) • 14. kolo

Extraliga házenkářů si nyní vybírá vánoční a reprezentační přestávku, rozběhne se zase koncem ledna. Všem příznivcům házené tak přeji krásné a pohodové Vánoce a vše nejlepší do nového roku. (12:03:38)

HCB Karviná – Tatran Litovel 36:25 (19:11)
    Nejvíce branek: Solák 10, Chudoba 7/1, Zbránek 5 – Piwko 9/4, Protivánek 4, Číhal 4. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 5:3. ČK: Užek (KAR). Diváci: 823.

Karviná se tímto vítězstvím udržela na prvním místě tabulky, kde ji ohrožovala Plzeň, která zůstává s jednobodovým odstupem druhá. Litovel je stále bez bodu a beznadějně poslední.

Před zraky 823 diváků také do druhého poločasu vlétla Karviná jako velká voda a rychle navyšovala náskok. Ten dvakrát vytáhla až na rozdíl 15 branek, ale v závěru opět zvolnila a umožnila Litovli snížit na výsledný 11gólový rozdíl. Zápas, ve kterém šlo hlavně o to, se nezranit, ale nabídl také několik pěkných akcí, ze kterých jasně vyčnívala exhibiční letecká show na zakončujícího Monczku ve druhé půli, a také červenou kartu po třech vyloučeních domácího Užka.

Konec zápasu. (36:25)
    60
    V posledních sekundách ještě Litovel upravuje skóre na rozdíl 11 branek zásluhou Protivánka. (36:25)

60
    Užek srazil Havlíčka a je vyloučen. Šlo o třetí vyloučení a tím pádem dostává červenou kartu. (36:24)
    59
    Dva rychlé góly Protivánka za sebou, druhý z brejku. (36:24)
    59
    Rychle odpovídá Protivánek. (36:23)
    59
    Solák využil neuvěřitelné chyby hostů po jeho odpískaném faulu, sebral míč ze země a z brejku dal svůj desátý gól. (36:22)

58
    Padající Macek nepřihrál přesně do křídla, ale rozhodčí pískají faul. (35:22)
    58
    Devátý gól Soláka v zápase. (35:22)
    57
    Dokonale přesná rána Piwka do šibenice. (34:22)

57
    Zamarski z pravé spojky pálil na zadní tyč a nebylo poznat, zda Navrátil zasáhl, nebo to šlo mimo čistě. (34:21)