Chicago – Nashville 3:4 (po pr.) | Calgary – Colorado 5:3 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Colorado Avalanche
cz Štvrtok 10.01.2019, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Michael Frolík (CGY) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:53
    David Rittich (CGY) 60 minut, 32 zákroků, 3 góly, 91,4% (06:05:56)

1. David Rittich (CGY) 32 zák., 3 góly, 91,4%
    2. Mark Giordano (CGY) 0+3
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 16-35; Zablokované střely: 22-11; Vhazování: 45%-55%; Hity: 10-18; Přesilové hry: 1/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.

Calgary v závěru první třetiny ztratilo dvoubrankové vedení, jenže ve druhé části rozhodl o jeho výhře Elias Lindholm, na jehož gól deset minut před koncem navázal český útočník Michael Frolík a zpečetil třetí výhru Calgary v řadě. Colorado prohrálo osmý z posledních devíti zápasů poté, co v závěru zápasu ještě vykřesalo naději a poté inkasovalo do prázdné sítě. Calgary Flames 5 Colorado Avalanche 3.

59:50 Matthew TKACHUK - 5:3

59:50
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MATTHEW TKACHUK na levém křídle dojel volný puk a střelou zápěstím ho z vrcholu kruhu pro vhazování poslal do prázdné brány! V Calgary je rozhodnuto. Asistence: TJ Brodie a Derek Ryan.
    59:22 Mikko RANTANEN - 4:3

59:22
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Johnny Gaudreau nadvakrát nedokázal dostat puk do prázdné brány a MIKKO RANTANEN na opačné straně udeřil, když se při hře bez brankáře prosadil v blízkosti levé tyče po střele z úhlu – je to 4:3! Asistence: Gabriel Landeskog.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:54
    Hra byla přerušena a hlavní trenér Jared Bednar si na lavičce Colorada vyžádal oddechový čas.

58:46
    Tyson Barrie se ocitl u pravé tyče ve stoprocentní šanci, jenže střelou bez přípravy minul bránu! Colorado stále prohrává 4:2.

58:19
    Gabriel Landeskog se v blízkosti pravé tyče snažil puk procedit do brány, jenže David Rittich ho vychytal.

58:00
    Vyloučený Johnny Gaudreau, který dnes zaznamenal dvě asistence, je zpět na ledě a Flames hrají v plném počtu. Semjon Varlamov je stále na střídačce Avalanche.

57:42
    Semjon Varlamov naskočil na střídačku a Colorado hraje v závěru přesilové hry bez brankáře! Hosté už příliš mnoho času nemají.

57:09
    Mark Giordano vyhrál souboj v levém rohu obranného pásma a Mikael Backlund poté kotouč úspěšně vyhodil.

56:06
    Flames se podařilo vyhodit puk z levé strany obranného pásma až za bránu Semjona Varlamova.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 6. Backlund (Neal, J. Gaudreau), 11. Jankowski (S. Bennett, Giordano), 33. E. Lindholm (Giordano, J. Gaudreau), 50. Frolík (Giordano, Brodie), 60. Tkachuk (Brodie, D. Ryan) – 17. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 20. E. Johnson (Calvert, Jost), 60. Rantanen (Landeskog)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Prout, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Czarnik, D. Ryan, Hathaway.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Barrie, Cole, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, O'Connor.

Rozhodca: Kevin Pollock, Jon McIsaac. Čároví: Steve Miller, Scott Driscoll

Diváci: 18220