Šprint žien, 7,5 km, Oberhof | Víťazka: Lisa Vittozziová (ITA) (kon.) |
koniec udalosti
SP - šprint žien, 7,5 km, Oberhof
Víťazka: Lisa Vittozziová (ITA)
(2. Anaïs Chevalierová (FRA), 3. Hanna Öbergová (SWE))
Viktor Kalinács
Štartová listina:
1. Lucie Charvátová (CZE)
2. Valeria Vasněcovová (RUS)
3. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
4. Iryna Krjuková (BLR)
5. Aita Gasparinová (SUI)
6. Katharina Innerhoferová (AUT)
7. Kinga Zbylutová (POL)
8. Sari Maedaová (JPN)
9. Nadine Horchlerová (GER)
10. Anastasija Merkušinová (UKR)
11. Emma Lunderová (CAN)
12. Anais Bescondová (FRA)
13. Urška Pojeová (SLO)
14. Dzinara Alimbekavová (BLR)
15. Julia Schwaigerová (AUT)
16. Tiril Eckhoffová (NOR)
17. Emilija Jordanovová (BUL)
18. Veronika Vítková (CZE)
19. Elisa Gasparinová (SUI)
20. Julija Džimová (UKR)
21. Jevgenija Pavlovová (RUS)
22. Federica Sanfilippová (ITA)
23. Susan Dunkleeová (USA)
24. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
25. Lisa Vittozziová (ITA)
26. Anastasia Kuzminová (SVK)
27. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
28. Vita Semerenková (UKR)
29. Paulina Fialková (SVK)
30. Sarah Beaudryová (CAN)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Dorothea Wiererová (ITA)
33. Irina Starychová (RUS)
34. Anaïs Chevalierová (FRA)
35. Justine Braisazová (FRA)
36. Venla Lehtonenová (FIN)
37. Linn Perssonová (SWE)
38. Julia Simonová (FRA)
39. Karolin Horchlerová (GER)
40. Anna Frolinová (KOR)
41. Monika Hojniszová (POL)
42. Ivona Fialková (SVK)
43. Baiba Bendiková (LAT)
44. Ingela Anderssonová (SWE)
45. Tuuli Tomingasová (EST)
46. Alla Gilenková (MDA)
47. Desislava Stojanovová (BUL)
48. Kamiła Żuková (POL)
49. Lena Häckiová (SUI)
50. Clare Eganová (USA)
51. Rosanna Crawfordová (CAN)
52. Valj Semerenková (UKR)
53. Victoria Padialová Hernándezová (ESP)
54. Irina Kručinkinová (BLR)
55. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
56. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
57. Markéta Davidová (CZE)
58. Johanna Talihärmová (EST)
59. Anna Weidelová (GER)
60. Suvi Minkkinenová (FIN)
61. Margarita Vasiljevová (RUS)
62. Mona Brorssonová (SWE)
63. Franziska Preussová (GER)
64. Hanna Solaová (BLR)
65. Natalja Kočerginová (LTU)
66. Polona Klemenčičová (SLO)
67. Nicole Gontierová (ITA)
68. Thekla Brun-Lieová (NOR)
69. Ťia-lin Tchang (CHN)
70. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
71. Célia Aymonierová (FRA)
72. Elena Martonová (ROU)
73. Un-čong Ko (KOR)
74. Hanna Öbergová (SWE)
75. Terezia Poliaková (SVK)
76. Jurie Tanakaová (JPN)
77. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
78. Franziska Hildebrandová (GER)
79. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
80. Darja Jurkevičová (BLR)
81. Hje-suk Hwang (KOR)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Lea Einfaltová (SLO)
84. Světlana Mironovová (RUS)
85. Alexia Runggaldierová (ITA)
86. Laura Toivanenová (FIN)
87. Denise Herrmannová (GER)
88. Karolina Pitońová (POL)
89. Susanna Meinenová (SUI)
90. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
91. Daniela Kadevová (BUL)
92. Megan Bankesová (CAN)
93. Julija Žuravoková (UKR)
94. Caroline Colombová (FRA)
95. Ljudmila Achatovová (KAZ)
96. Christina Riederová (AUT)
97. Kirari Tanakaová (JPN)
98. Grete Gaimová (EST)
99. Eva Puskarčíková (CZE)
100. Jen Čang (CHN)
101. Elisabeth Högbergová (SWE)
1. Lucie Charvátová (CZE)
2. Valeria Vasněcovová (RUS)
3. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
4. Iryna Krjuková (BLR)
5. Aita Gasparinová (SUI)
6. Katharina Innerhoferová (AUT)
7. Kinga Zbylutová (POL)
8. Sari Maedaová (JPN)
9. Nadine Horchlerová (GER)
10. Anastasija Merkušinová (UKR)
11. Emma Lunderová (CAN)
12. Anais Bescondová (FRA)
13. Urška Pojeová (SLO)
14. Dzinara Alimbekavová (BLR)
15. Julia Schwaigerová (AUT)
16. Tiril Eckhoffová (NOR)
17. Emilija Jordanovová (BUL)
18. Veronika Vítková (CZE)
19. Elisa Gasparinová (SUI)
20. Julija Džimová (UKR)
21. Jevgenija Pavlovová (RUS)
22. Federica Sanfilippová (ITA)
23. Susan Dunkleeová (USA)
24. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
25. Lisa Vittozziová (ITA)
26. Anastasia Kuzminová (SVK)
27. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
28. Vita Semerenková (UKR)
29. Paulina Fialková (SVK)
30. Sarah Beaudryová (CAN)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Dorothea Wiererová (ITA)
33. Irina Starychová (RUS)
34. Anaïs Chevalierová (FRA)
35. Justine Braisazová (FRA)
36. Venla Lehtonenová (FIN)
37. Linn Perssonová (SWE)
38. Julia Simonová (FRA)
39. Karolin Horchlerová (GER)
40. Anna Frolinová (KOR)
41. Monika Hojniszová (POL)
42. Ivona Fialková (SVK)
43. Baiba Bendiková (LAT)
44. Ingela Anderssonová (SWE)
45. Tuuli Tomingasová (EST)
46. Alla Gilenková (MDA)
47. Desislava Stojanovová (BUL)
48. Kamiła Żuková (POL)
49. Lena Häckiová (SUI)
50. Clare Eganová (USA)
51. Rosanna Crawfordová (CAN)
52. Valj Semerenková (UKR)
53. Victoria Padialová Hernándezová (ESP)
54. Irina Kručinkinová (BLR)
55. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
56. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
57. Markéta Davidová (CZE)
58. Johanna Talihärmová (EST)
59. Anna Weidelová (GER)
60. Suvi Minkkinenová (FIN)
61. Margarita Vasiljevová (RUS)
62. Mona Brorssonová (SWE)
63. Franziska Preussová (GER)
64. Hanna Solaová (BLR)
65. Natalja Kočerginová (LTU)
66. Polona Klemenčičová (SLO)
67. Nicole Gontierová (ITA)
68. Thekla Brun-Lieová (NOR)
69. Ťia-lin Tchang (CHN)
70. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
71. Célia Aymonierová (FRA)
72. Elena Martonová (ROU)
73. Un-čong Ko (KOR)
74. Hanna Öbergová (SWE)
75. Terezia Poliaková (SVK)
76. Jurie Tanakaová (JPN)
77. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
78. Franziska Hildebrandová (GER)
79. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
80. Darja Jurkevičová (BLR)
81. Hje-suk Hwang (KOR)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Lea Einfaltová (SLO)
84. Světlana Mironovová (RUS)
85. Alexia Runggaldierová (ITA)
86. Laura Toivanenová (FIN)
87. Denise Herrmannová (GER)
88. Karolina Pitońová (POL)
89. Susanna Meinenová (SUI)
90. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
91. Daniela Kadevová (BUL)
92. Megan Bankesová (CAN)
93. Julija Žuravoková (UKR)
94. Caroline Colombová (FRA)
95. Ljudmila Achatovová (KAZ)
96. Christina Riederová (AUT)
97. Kirari Tanakaová (JPN)
98. Grete Gaimová (EST)
99. Eva Puskarčíková (CZE)
100. Jen Čang (CHN)
101. Elisabeth Högbergová (SWE)
Do čítania, priatelia! (15:54:03)
Líderka svetového pohára Dorothea Wiererová skončila až dvadsiata štvrtá, Paulína Fialková tak na ňu stiahla minimálny počet bodov.
Nasťa Kuzminová bola druhá najrýchlejšia na trati a končí siedma. Sestry Fialkové končia na začiatku tretej desiatky, Paulína je dvadsiata prvá, Ivona dvadsiata tretia. Vôbec sa nedarilo Terézii Poliakovej, ktorá skončila až na osemdesiatom ôsmom mieste.
Prvé tri menované nastúpia do stíhačky, Poliaková na túto disciplínu bola bez šance. Z Češiek sa do sobotňajšieho závodu prebojovali len dvanásta Eva Puskarčíková a devätnásta Markéta Davidová. Tri pozície za postupom skončila Veronika Vítková, najhorší český výkon predviedla Lucie Charvátová, ktorá je až osemdesiata prvá.
1. Lisa Vittozziová (ITA) 22:34,6 (0)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) + 5,3 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) + 15,0 (0)
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) + 18,1 (1)
5. Iryna Krjuková (BLR) + 21,6 (0)
...
7. Anastasia Kuzminová (SVK) + 30,3 (2)
21. Paulina Fialková (SVK) + 1:05,4 (2)
23. Ivona Fialková (SVK) + 1:06,9 (2)
88. Terezia Poliaková (SVK) + 3:13,9 (2)
1. Lisa Vittozziová (ITA) 16:07,1 (0)
2. Anaïs Chevalierová (FRA) + 4,1 (0)
3. Hanna Öbergová (SWE) + 15,2 (0)
4. Vita Semerenková (UKR) + 15,7 (0)
5. Iryna Krjuková (BLR) + 26,2 (0)
...
8. Anastasia Kuzminová (SVK) + 33,9 (2)
24. Paulina Fialková (SVK) + 56,0 (2)
31. Ivona Fialková (SVK) + 1:04,3 (2)
86. Terezia Poliaková (SVK) + 2:30,0 (2)
1. Lisa Vittozziová (ITA) 8:13,9 (0)
2. Julia Simonová (FRA) + 4,1 (0)
3. Anaïs Chevalierová (FRA) + 6,4 (0)
4. Paulina Fialková (SVK) + 7,0 (0)
5. Anais Bescondová (FRA) + 10,7 (0)
...
7. Ivona Fialková (SVK) + 11,1 (0)
51. Anastasia Kuzminová (SVK) + 46,6 (2)
85. Terezia Poliaková (SVK) + 1:15,6 (1)