Švédsko – Fínsko 2:3 (po pr.) | Česko – Japonsko 6:0 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 2:1 (2:1 po s.n.)
Švédsko
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Fínsko
cz Štvrtok 10.01.2019, 06:30 • Obihiro, Hokkaidó, Japonsko • Majstrovstvá sveta žien U18 • Štvrťfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (08:36:46)

Finsko postupuje do semifinále! Ve 23. minutě poslala hosty do vedení Rantalaová, ale ke konci této třetiny bylo lepší Švédsko, kterému se nakonec ve 39. minutě podařilo srovnat, jelikož se prosadila Thuviková. V 58. minutě to pro Švédsko vypadalo dobře, jelikož jej poslala do vedení Thea Johanssonová, ale o minutu později srovnala Nelli Laitinenová. A nakonec o rozhodující branku se postarala v 66. minutě Holopainenová.

65:34 Elisa HOLOPAINENOVÁ - 2:3

65:34
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je konec! ELISA HOLOPAINENOVÁ se dostala k puku ve středu hrací plochy a posléze předvedla krásné sólo, kdy překonala Holmovou a poslala Finsko do semifinále. Asistence: Kiira Yrjanenová.

64:59
    I tentokrát se Finky dostaly ke střele, ale Holmová předvádí v prodloužení skvělé zákroky.

63:50
    A opět byla v akci švédská brankářka Holmová, která zneškodnila střelu soupeře.

63:24
    Holmová raději přikryla kotouč lapačkou.

62:50
    Prodloužení je rovněž velice vyrovnané a vypjaté.

61:29

60:58
    Nyní se domácí mužstvo dopustilo ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

60:18
    Švédsko drží puk v útočném pásmu a hraje přesilovou hru, ovšem zatím neprošla ani jedna střela na branku.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 8:25.

Třetí třetina je u konce a stále nemáme vítěze! V 58. minutě to pro Švédsko vypadalo dobře, jelikož jej poslala do vedení Thea Johanssonová, ale o minutu později srovnala Nelli Laitinenová. V prodloužení nás tak čeká velké drama.

60:00

59:29
    Vyloučení v týmu Finsko (Holopainenová – 2 min., podrážení).

59:20
    Nyní se hraje v pásmu Finska.
    58:08 Nelli LAITINENOVÁ - 2:2

Michal Raška

Góly a asistencie: 39. Thuviková (Forsgrenová), 58. Johanssonová (Waxinová, Antonssonová) – 23. Rantalaová (Holpainenová, Vainikková), 59. Laitinenová, 66. Holopainenová (Yrjanenová)

Švédsko: Holmová (Johanssonová A.) – Lidmanová, Johanssonová G., Waxinová, Ahová, Beverinová, Olssonová, Forsgrenová – Grundstromová, Bouvengová, Ljungblomová – Blomová, Antonssonová, Johanssonová T. – Thuviková, Forsbergová, Mogrenová – Nordlundová, Svenssonová, Lindbergová
    Fínsko: Jaskariová (Laitinenová A.) – Laitinenová N., Rantalaová, Allinenová, Timonenová, Seikkulová H., Parkkonenová, Ahlskogová, Suorantová – Holopainenová, Vainikkaová, Vesová – Nuutinenová, Seikkulová K., Yrjanenová – Sundelinová, Liikalová, Kailová – Lehtová, Makelová, Tervonenová

Rozhodca: Anna Kuroda, Elizabeth Mantha – Zita Gebora, Amy Lack