Ostrava – Střešovice 8:1 (kon.) | Otrokovice – Znojmo 6:4 (kon.) | Liberec – Bohemians 7:11 (kon.)
Bulldogs – Mladá Boleslav 4:10 (kon.) | Královské Vinohrady – Vítkovice 5:3 (kon.)
Bulldogs Brno
4:10 (1:3, 3:2, 0:5)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Piatok 11.01.2019, 20:00 • SH Kuřim • Livesport Superliga (CZ) • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním 19.kole vyzve Bulldogs Brno mistra z Mladé Boleslavi. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Bulldogs Brno se momentálně nachází na desátém místě čtrnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají za 18 utkání 19 bodů za šest výher a jedné prohry v prodloužení. Na osmé Bohemians mají ztrátu pouze tří bodů, takže play-off je ještě hratelné. Skóre mají záporné 62:119. Z posledních pěti utkání získali 4 body za výhru a prohru v prodloužení. Poslední dvě utkání prohráli. Nejproduktivnějším hráčem je s 19 body Petr Koláčný.

Technology Florbal MB se nachází na prvním místě tabulky a jsou opět velkými favority na zisk titulu. Na svém kontě mají za 18 utkání 46 bodů za čtrnáct výher a dvou výher v prodloužení. Na druhé Vítkovice mají náskok hned tří bodů. Skóre mají kladné 143:67. Z posledních pěti utkání získali 14 bodů za čtyři výhry a výhru v prodloužení. Ta přišla právě proti druhým Vítkovicím. Nejproduktivnějším hráčem týmu i celé soutěže je s 62 body Jiří Curney.

Posledních pět vzájemných utkání:
    28.09.18 Mladá Boleslav-Bulldogs Brno 13 : 1
    25.02.18 Bulldogs Brno-Mladá Boleslav 4 : 9
    19.11.17 Mladá Boleslav-Bulldogs Brno 6 : 3
    10.08.17 Mladá Boleslav-Bulldogs Brno 3 : 3
    11.02.17 Mladá Boleslav-Bulldogs Brno 9 : 4

Bulldogs Brno: Bartek (Mazánek) – Vojtíšek, Galuszka, Marek, Michálek, Surkoš – Černovický, Mráz, Lorenc – Ulman, Grlický, Němec – Kadavý, Pešák, Koláčný – Konečný, Novotný, Žák – Pešek.

Technology Florbal MB: Musil (L. Bauer) – Novák, Řehoř, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Tokoš, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.

Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Jiří Curney. Buldoci oblékli oranžové dresy, Mladá Boleslav bílé.

00:50
    Hosté kombinují na své polovině hřiště a hledají volné prostory v obraně Brna.

01:36
    Ke střele se dostal domácí Němec, nicméně jeho pokus letí mimo.

02:03
    Tentokrát snadný zákrok Musila, který jako jasná dvojka dostává po dlouhé době příležitost.

03:46
    Mladá Boleslav je drtivou většinu času u balonku, Brno to dnes bude mít hodně náročné.

04:58
    Tomáš Pešek díky dobré poziční hře vybojoval balonek nad Janem Natovem.

05:34
    Jiří Curney to zkoušel z velkého úhlu, díky tomu to měl Kryštof Bartek hodně usnadněné.

06:29
    Buldoci zatím hrají do obrany velice dobře a zatím nepouští mistra do žádné stoprocentní šance.

07:11
    Kryštof Bartek přidává další úspěšný zákrok. Dnes jich asi bude mít dostatek.

07:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku utkání! Autorem branky je JAN NATOV, který dostal na ose hřiště přihrávku od Curneyho a prudkou střelou překonává Barteka. Asistence: Jiří Curney.
    07:37 Jan NATOV - 0:1

08:55
    Mladá Boleslav celou minutu strávila na balonku. Nic extra zajímavého si ale nevytvořila.

09:22
    Adam Konečný vystartoval do rychlého útoku, nicméně jeho pokus byl hodně nepřesný. U míčku opět hosté.

09:53
    Brno opět vytáhlo Superligu do jiného města. Dnes to je Kuřim a diváků přišlo dostatek. Snad všichni uvidíme kvalitní florbalové představení.

10:56
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    A máme srovnáno! Autorem branky je LUKÁŠ MRÁZ, který si krásně potáhl balonek a táhlou střelou překonává mladého Musila. Stav je nerozhodný- 1:1! Asistence: Matyáš Němec.
    10:56 Lukáš MRÁZ - 1:1

11:51
    Jan Novotný chyboval rozehrávce a jen díky skvělému Bartekovi domácí neinkasují.

12:33
    Mladá Boleslav opět namačkaná na půlce Brna, které se stejně jako celou sezónu brání.

13:44
    Jiří Curney hledal přes šířku Natova, jenže tahle spolupráce byla přečtena.

13:59
    Kryštof Bartek opět skvěle zasahuje proti Natovovi, který si sběhl k pravému mantinelu.

14:21
    Ondřej Lorenc s podporou Kadavého vybojoval balonek, který zavezli za svou bránu, kde již hosté nenapadají.

15:06
    Martin Grlický ovšem nepřesně přihrál a hosté jsou opět na balonku. Zatím to je ze strany mistra ligy hodně profesorské, stejně jako většina jejich utkání.

15:49
    Milan Tomašík vystřelil od levého mantinelu, nicméně jeho táhlá střela končí za mantinely.

16:10
    Matěj Surkoš se vydal na útočný výlet, který zakončil nebezpečnou střelou. Naneštěstí pro něho jen těsně míjí levou šibenici.

16:52
    Mistr jde podruhé v utkání do vedení! Autorem branky je TOMÁŠ CHROUST, který doklepl odražený balonek po střele Pluhaře. Brněnská obrana teď lehce zaspala. Asistence: Josef Pluhař.
    16:52 Tomáš CHROUST - 1:2

17:46
    Další útok Mladé Boleslavi skončil nezdarem. Byla by zajímavá statistika držení balonku v první periodě. Pro hosty by to bylo určitě přes 80% herního času.

18:55
    Druhá hostující formace nepředvedla v útoku nic světoborného a tak jde radši vystřídat.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:36
    Kryštof Bartek opět předvedl parádní zákrok. Tentokrát proti rychlé střele Pluhaře, který se uvolnil na pravém křídle!

19:40
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Jakub Marek – 2 min., hra rukou).

19:58
    Mladá Boleslav ještě v první třetině využívá přesilovou hru! Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který po rychlé kombinaci na jeden dotek střelou z první překonává bezmocného Barteka, který se neměl šanci přesunout. Asistence: Jan Jelínek.
    19:58 Jiří CURNEY - 1:3

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minu.

Sledovali jsme první třetinu mezi Brnem a Mladou Boleslaví, která končí výhrou hostů 1:3. Jako první se prosadil Natov po přihrávce Curneyho. Brno dokázalo srovnat zásluhou Mráze, jenže poté hosté vstřelili ještě dvě branky díky Tomáši Chroustovi a Curneymu. Mladá Boleslav dominuje od začátku do konce první periody, Brno čeká ještě čtyřicet minut tvrdé práce.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Petr Koláčný.

20:51
    Boleslav pokračuje tam kde skončila, tedy drtivým tlakem na Brněnské.

21:40
    Petr Musil si připisuje důležitý zákrok proti Martinu Žákovi, který nebezpečně střílel k pravé tyči.

22:36
    Další zajímavý útok Brna tentokrát končí střelou, která neměla superligové parametry.

23:00
    Buldoci se oproti první třetiny hodně zlepšili a dokonce dlouhodoběji udrží balonek na svých čepelích.

23:44
    Martin Ulman obehrál o balonek Jelínka. Navedl si balonek na střelu, jenže jeho dobrá střela letí těsně vedle levé tyče.

24:56
    Technologové nemají takovou aktivitu jako v první třetiny a nechávají Buldoky, aby se předvedli.

25:42
    Josef Pluhař neprocedil míček přes domácí obránce, kteří v druhé třetině působí jako skála.

26:14
    Řehořova pumelice končí na Bartekovi, který dál pokračuje ve skvělých výkonech. Hlasitě si říká o cenu za nejlepšího hráče utkání.

26:41
    Mladá Boleslav opět nic nevymyslela. Řada je na domácích hráčích.

27:13
    Autorem branky je TOMÁŠ PEŠEK, který vybojoval balonek, zakombinoval s Kadavým a poté krásnou střelou tahem překonává Musila. Asistence: Tomáš Kadavý.
    27:13 Tomáš PEŠEK - 2:3

27:50
    A máme srovnáno! Autorem branky je ADAM KONEČNÝ, který pohotovu střelou nachytává hostující obranu. Brno překvapivě vyrovnává, i když předvedeným výkonem v druhé periodě to není žádné překvapení. Asistence: Martin Grlický.
    27:50 Adam KONEČNÝ - 3:3

28:53
    Buldoci hrají druhou třetinu fantasticky a zatím jsou v této části jasně lepší. Mladá Boleslav to nejspíš hodně podcenila.

29:41
    Petr Krzyžanek nedokázal adresovat balonek na Curneyho. Hosté to musí zkusit jinak a lépe.

30:19
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Tomáš Kadavý – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

30:32
    Curneyho střelu skvěle zblokoval jeden z domácích obránců. Skvělý obranný zákrok!

31:18
    Curney využívá i druhou přesilovou hru! Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který neměl problém poslat balonek do odkryté klece. Nejproduktivnější hráč má dnes již tři kanadské body.Asistence: Jan Jelínek.
    31:18 Jiří CURNEY - 3:4

31:26
    Brno potřetí v utkání vyrovnává! Autorem branky je MARTIN GRLICKÝ, který doklepl balonek do brány po fantastické přihrávce od Martina Ulmana. Asistence: Martin Ulman.
    31:26 Martin GRLICKÝ - 4:4

32:18
    Buldoci pokračují ve velmi dobré druhé třetině, kde dělají mistrovi obrovské problémy.

33:56
    Boleslav je zalezlá na útočné polovině. Buldoci se opět dlouhodoběji brání.

34:42
    Na hřiště přichází hostující elitní formace vedená Jirkou Curneym. Uvidíme, zda přidá další kanadský bod.

35:49
    Curney kompletuje HATTRICK! Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který po přihrávce Natova posílá hosty opět do vedení. Jak na to zareagují domácí? Asistence: Jan Natov.
    35:49 Jiří CURNEY - 4:5

36:58
    Buldoci se snaží otupit tlak Boleslavi dlouhou kombinací. Technologové ovšem vysunuli napadání a domácím to dost ztížili.

37:23
    Velká šance Brna! Martin Žák dostal přihrávku od Ulmana, vystřelil na levém křídle, jenže balonek letí pouze do tyče!

38:03
    Tomáš Kadavý předvedl skvělý blok proti Martinu Tokošovi, který je kroutí hlavou. Asi sám nad sebou.

38:46
    Blíží se konec druhé třetiny a Buldoci se vrátili zpět do utkání a jsou minimálně vyrovnaným soupeřem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Petr Novotný přihrál na Natova, nicméně jeho pokus končí v bloku Žáka.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, která končí výhrou Brna 3:2. Celkově ovšem vede Mladá Boleslav 4:5, nicméně zápas je naprosto vyrovnaný a domácí rozhodně nemají nic ztracené. Za domácí se prosadili Pešek, Konečný a Grlický. Za hosty se trefil dvakrát Curney, která má již zkompletovaný hattrick a jednu asistenci k tomu. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina utkání.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál mladoboleslavský hráč.

40:25
    Jelínek tentokrát nabíjel Natovovi, jenže ten pálil slepými. Tlak hostů ovšem pokračuje.

40:56
    Buldoci udělali chybu rozehrávce a hosté jsou opět na balonku.

41:27
    První formace hostů je nadále zaparkovaná před brankou Barteka.

42:12
    Mladá Boleslav odskakuje do dvoubrankového vedení! Autorem branky je MILAN TOMAŠÍK., který využil vítkovické kombinace ke vstřelení branky. Jelínek má třetí asistenci. Asistence: Jan Jelínek.
    42:12 Milan TOMAŠÍK - 4:6

43:36
    Brno bojuje, nicméně hosté působí v této třetině v obraně hodně pevně. Trenér Pazdera měl nejspíš nepěkný rozhovor.

44:41
    Mladoboleslavští opět krouží kolem brány Barteka. Nic z toho zatím nebylo.

45:57
    Nepovedená střela Řehoře končí v autu. Jeden z domácích hráčů ovšem ránu tečoval, takže hosté pokračují v tlaku.

46:51
    Brno už působí této třetině docela unaveným dojmem, nicméně i tak dnes předvádějí skvělý výkon na to, že drtivá většina týmu hraje první sezónu v lize.

47:59
    Elitní formace hostů opět úřaduje! Autorem branky je JAKUB BÍNA, který zužitkoval přihrávky od Natova, který si upevňuje druhé místo v produktivitě za nedostižným Curneym. Asistence: Jan Natov.
    47:59 Jakub BÍNA - 4:7

48:32
    Brno se pokusilo o útočnou hu, jenže rychle ztroskotali na Tomašíkovi.

49:45
    Dlouhá kombinace Mladé Boleslavi neber konce. Buldokům bohužel přestaly jít nohy.

50:13
    A je nejspíš rozhodnuto! Autorem branky je TADEÁŠ CHROUST, který využil pasu Nováka a střelou na ose hřiště překonává Barteka. Asistence: Tomáš Novák.
    50:13 Tadeáš CHROUST - 4:8

51:42
    Na hřišti je opět elitní formace Curneyho. Buldoci se musí mít na pozoru.

52:00
    Autorem branky je TOMÁŠ NOVÁK, který dostal fantastickou přihrávku od Krzyžanka, který všechny překvapil přihrávkou místo střely. Asistence: Petr Krzyžanek.
    52:00 Tomáš NOVÁK - 4:9

52:32
    Lukáš Michálek dokázal obrat o balonek Jelínka.

53:07
    Posledních sedm minut základní hrací doby a na devadesát devět procent také konce utkání. Buldoci nemají síly na obrat.

54:49
    Boleslav si přihrává ze strany na stranu a užívá si poslední minuty. To na druhé straně by nejradši byli v šatně.

55:11
    Nepřesný pokus Tadeáše Chrousta končí v zámezí. Buldoci se osvobozují po dalším dlouhém tlaku hostů.

55:34
    Kryštof Bartek fantasticky vychytal Tomašíka, který stál na ose hřiště úplně sám.

56:42
    Boleslav předvádí pěkné souhry a nepouští Brno téměř k míčku.

57:56
    Nic zajímavého se neděje. Zápas už je bohužel rozhodnutý.

58:06
    Další body smrtící dvojice! Autorem branky je JAN NATOV, který využil loženky od Curneyho.Mladá Boleslav vyhraje nakonec rozdílem třídy, i když to tak dvě třetiny nevypadalo. Asistence: Jiří Curney.
    58:06 Jan NATOV - 4:10

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:14
    Tomašík zkoušel procpat balonek na Pluhaře, nicméně to mu moc nevyšlo.

59:40
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Petr Novotný – 2 min., Nesportovní chování).

Sledovali jsme utkání mezi Bulldogs Brno a Mladou Boleslaví, které končí výhrou hostů 4:10. Výsledek je sice děsivý, nicméně první dvě třetiny byly maximálně vyrovnané. Brno ztrácelo jen jednu branku, jenže v třetí třetině jim došly síly a nakonec dostali v poslední periodě pět branek. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl s pěti body za tři branky a dvě asistence Jiří Curney. Mladá Boleslav si upevňuje své vedení, Brno je o zápas blíž nepostupu do play-off.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:47:51)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 11. Mráz (Němec), 28. Pešek (Kadavý), 28. Konečný (Grlický), 32. Grlický (Ulman) – 8. Natov (Curney), 17. Tomáš Chroust (Pluhař), 20. Curney (Jelínek), 32. Curney (Jelínek), 36. Curney (Natov), 43. Tomašík (Jelínek), 48. Bína (Natov), 51. Tadeáš Chroust (Novák), 52. Novák (Krzyžanek), 59. Natov (Curney)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Musil (L. Bauer) – Novák, Řehoř, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Tokoš, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.

Rozhodca: Filip Drápal a Jakub Pospíšil