Košice – Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 11.01.2019, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

58:03
    Rozhodcovia rozdali aj vzájomné tresty. Za hrubosť dostali 2+2 minúty zhodne Michal Novák a Patrik Števuliak. Obaja zamierili do šatní, a tak sa zápas pre nich predčasne končí.

58:03
    Zbytočná šarvátka v záverečných sekundách stretnutia. Na trestnej lavici hostí vidíme Jakuba Nemca, ktorý dostal dve minúty za krosček. Zverenci Milana Jančušku tak budú mať šancu upraviť skóre.

47:21
    Domáci hokejisti si zahrajú presilovú hru. Dve minúty za krosček dostáva Róbert Varga. Rozhodcovia sa však nezachovali práve šalamúnsky, po roztržke by sa skôr hodilo vzájomné vylúčenie.

26:53
    Nové Zámky majú veľkú príležitosť na strelenie vyrovnávacieho gólu. Na trestnú lavicu odchádza Tomáš Nádašdi, ktorý dostáva trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

24:37
    Liptovský Mikuláš bude hrať ďalšiu presilovú hru. Henrich Ručkay úplne zbytočne atakoval za bránkou súpera obrancu Tomáša Nádašdiho. Dostáva tak menší trest za napadnutie.

13:38
    Obrovská šanca pre Liptovský Mikuláš. Hostia budú hrať takmer sto sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Po súboji pri mantineli dostáva menší trest za zovretie puku Patrik Rogoň. Skutočne zbytočné porušenie pravidiel.

13:14
    Domáci hokejisti sa budú musieť brániť v štyroch hráčoch na ľade. Najskôr to síce vyzeralo na faul hosťujúceho Michala Uhríka, ale napokon dostáva dve minúty za sekanie Martin Jakúbek.

00:18
    Ani sa nám zápas poriadne nerozbehol a už tu máme prvý nedovolený zákrok. Menší trest za nedovolené bránenie dostáva hosťujúci obranca Matej Bača, fauloval Patrika Rogoňa.

Miroslav Kováčik

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. H. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. J. Jurík (Ordzovenský, H. Ručkay) – 15. Rób. Huna (Uram, Kriška), 15. Uram (J. Sukeľ, Tamáši), 45. Žiak (Uhrík), 50. R. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, T. Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Piatka, Števuliak – Lištiak, Uhrík, Žiak – Nechaj

Rozhodca: Peter Lokšík, Gábor Juhász – Martin Krajčík, Dániel Vincze – Juraj Konc st.