Košice – Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Zvolenu sa dnes podaril ideálny obrat v zápase. V 15.minúte totiž prehrával 0:2. Úvod druhej tretiny však domácim vyšiel na jedničku a v 26.minúte už bolo vyrovnané 2:2. Rozhodujúci gól na 3:2 vsietil dôrazný Lukáš Handlovský. Popritom všetkom ešte Vandane trafil tyčku, Chovan brvno, Obdržálek zahodil dva samostatné nájazdy. Zvolen mal šancí aj na dva zápasy. Napriek tomu domáci hráči určite berú aj jednogólové víťazstvo 3:2, ktoré znamená ďalšie tri body do tabuľky. Príjemný večer a ďakujem za pozornosť. (20:27:47)

59:50
    Hostia po viacerých kombináciách prišli o útočné pásmo a domáci tento duel už zvládnu za tri body.

59:29
    Vhadzovanie na modrej čiare pred domácou striedačkou.

59:21
    Obrovský tlak hostí, Trenčania si posúvajú puk a hľadajú streleckú pozíciu, strela Fruhaufa končí iba na ochrannej sieti.

58:50
    Gulova delovka od modrej, triafa iba domáceho hráča a Dukla prišla o pásmo.

58:23
    Zverenci Andreja Podkonického pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.

58:16
    Marek Šimko odvolaný z brány, hosti hrajú power play v šestici. Vabank hostí!

57:25
    Hostia v šanci, Marek Hecl sa postaral o vietor v domácej obrane. Príležitosť na vyrovnanie však preváhal.

56:29
    Rýchla domáca kontra. Pöyhönen vysunul Chovana, ktorý tvrdo vypálil švihom, ale iba rovno do stredu brány, kde stál pripravený Šimko.

56:12
    Po nepresnej rozohrávke Vojakov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Mareka Šimka.

55:32
    Ölvecký vyhral buyl, Radivojevič sa uvoľnil pri mantineli a nahodil puk na Tomeka. Ten ho chytá a dalšie buly.

55:23
    Hra ku koncu zápasu naberá aj na obrátkach a aj na kvalite. Útoky ako aj zakončenia sa striedajú ako na bežiacom pásme. V priebehu minúty sa hra asi trikrát otočila, ani jedna strela si však cestu do siete nenašla.

54:32
    Hosťujúce mužstvo HK Dukla Trenčín v obrovskej šanci. Peter Sojčík sám pred bránou ale v páde nedokázal dobre zakončiť a Tomek puk vyráža.

53:40
    Buly dnes domácim vôbec nevychádzajú. Opäť ho vo vlastnom pásme prehrali a sú pod tlakom.

52:51
    Zvolen tlačí a túži dať rozhodujúci gól. Špirko sa pokúšal o fintičku spoza brány, ale tá mu nevyšla.

52:04
    Chovan nahodil puk na bránu, Šimka sa rozbehol a vrhol sa naň. Puk však vôbec nezachytil, no pomohli mu obrancovia.

51:48
    Hostia v plnom počte.

51:36
    Hostia opäť vyhodili puk.

51:10
    Vandanova strela, ďalšia prihrávka na Obdržálka na strede medzi kruhmi, ale opäť triafa iba Šimka.

50:23
    Pöyhönen neudržal pásmo a hostia puk vyhodili.

49:47
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., sekanie).

Dnešné stretnutie sleduje 1528 divákov.

49:32
    Domáci kolektív HKM Zvolen v ďalšej obrovskej šanci. Prečíslenie dvoch na jedného, Michal Chovan prihrával Chlepčokovi, tomu ale prešiel puk cez hokejku a ani nezakončil.

48:56
    Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Petr Obdržálek v ďalšom samostatnom nájazde, mieril na lapačku a v nej nakoniec aj puk skončil.

47:16
    Chyba Pufahla, pri vyvážaní puku mu puk ušiel, ale hostia takéto chyby dnes jednoducho nevedia potrestať.

46:53
    Tak nakoniec puk narazil iba do brvna Šimkovej brány, gól to nie je. Stále 3:2.

46:42
    Rýchly prienik domácich hráčov, Michal Chovan tesne pred bránkou zavesil puk pod brvno, puk veľmi rýchlo vyletel. Domáci kapitán síce dvíha ruky nad hlavu ale hlavný rozhodca ponechal hrať a ukazuje, že bude telefonovať.

46:28
    Sádecký vošiel do pásma ale nasledoval prihrávka dozadu, kde nenašiel nikoho. Hostia prišli o pásmo.

45:21
    Kytnár ušiel obrane hostí a zakončoval cez obrancu, tesne ale minul pravú tyčku.

44:48
    Petráš bol pri mantinely pod tlakom a tak puk iba vytečoval na zakázané uvoľnenie.

44:32
    Hostia opäť vyhrali buly v útočnom pásme, nasledovala delovka Bohunického. Tomek však puk videl a vyrazil ho do rohu.

44:26
    Zvolen má za sebou dokonalý obrat z 0:2 na 3:2. Aktuálne na strely 25:22.

43:45
    Zvolen dal gól!
    LUKÁŠ HANDLOVSKÝ po prvý krát posúva Zvolen do vedenia. Opäť v plnej rýchlosti vošiel do pásma, vystrelil z pravého krídla. Šimko puk iba vyrazil pred seba, domáci útočník sa okamžite dostal aj ku dorážke a puk zavesil pod brvno. Asistovali Marko Pöyhönen a Mark Fraser.

42:56
    Šanca Zvolena pri ktorej sa posunula Šimkova brány, nik si to však nevšimol a tak sme ďalší 15 sekúnd pokračovali v hre, až teraz prerušená hra.

42:34
    Domáci v plnom počte.

42:30
    Ďalší úspešný Tomekov zákrok v oslabení po strele tesne za modrou čiarou.

42:15
    Aktívny Obdržálek opäť smeroval na Šimka, tentokrát ale nemal rýchlosť a obrana hostí ho dostihla.

41:58
    Dukla pokračuje v presilovke, Tibor Varga sa uvoľnil a vystrelil. triafa však iba Tomeka do tela.

41:20
    Domáci pohrozili aj v oslabení, Kytnár unikol na modrej vystrelil, no mieril nad bránu.

40:44
    Krejčího strela od modrej, Tomek puk iba vyrazil pred seba a Marek Hecl v dorážke prestrelil puk nad bránu.

40:34
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Pöyhönen – 2 min., podrazenie).

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhrali domáci.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Strely v druhej tretine 10:6,
    Po druhej tretine
    22:19.
    Vhadzovania po druhej tretine 18:20

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:44.

Domáci nastúpili do druhej tretiny ako vymenení, za šesť minút sa im podarilo vyrovnať nielen hru ale aj skóre. Neskôr mali ďalšie šance, takisto ale aj hostia. Viac gólov ale v tejto tretine nepadlo, preto po 40 minútach nerozhodne 2:2.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:52
    Handlovský vybojoval puk a domáci mohli ísť do prečíslenia troch na jedného, Handlovského prihrávka však nebola najpresnejšia, spoluhráč si puk musel prikopnúť a následne mu ušiel. Prihrávka mala ísť podstatne skôr alebo mala byť presnejšia.

39:50

39:22
    Až teraz sa osmelil Marek Hecl a jeho strela šla na bránu, Tomek puk chytá v rozkľaku.

39:09
    HK Dukla Trenčín hrajú presilovú hru v útočnej tretine s pukom na hokejkách, ale na nejakú šancu si zatiaľ musíme počkať.

38:17
    Sojčí padá, stráca puk a HKM opäť vyhadzuje.

37:58
    Zvolen vyhral buly a Obdržálek puk vyhadzuje.

37:50
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Fraser – 2 min., hákovanie).

37:32
    Ďalšia hrúbka v domácej rozohrávke, Bartovič posunul puk na Hecla. Vystrelil a triafa Tomeka do hrude.

36:57
    Ku konci tretiny ťažko hľadať lepšie mužstvo, každý chvíľku ťahá pílku.

35:47
    Teraz vyrobili chybičku v rozohrávke aj domáci, Radivojevič už prihrával Sojčíkovi do prázdnej brány, prihrávka ale vypichol Milan Kytnár.

35:30
    Ďalšie prečíslenie hostí, tentokrát tuším dokonca troch proti jednému, ale na tradične kvalitnom zvolenskom ľade, puk preskočil príjemcovi hokejku.

34:41
    Aktuálne má opäť viac z hry Zvolen, ale zase iba jalový tlak.

33:32
    Dukla vysunula forčeking, Fraser pod tlakom a ďalšie zakázané uvoľnenie.

32:51
    Růžička vybojoval puk a rýchlo ho vyhodil z pásma, ale veľmi prudko. Zakázané uvoľnenie.

32:36
    Postavenie mimo hry hostí, vhadzujeme na modrej čiare pred trestnou lavicou.

32:01
    Aktuálne tlačí Dukla, má ale z tlaku minimum šancí či striel. Domáci puk vyhadzujú až na Šimka. Zakázané uvoľnenie to teda nebude.

31:19
    Domáci teraz pod tlakom a vytečovali puk až na trenčiansku striedačku.

30:29
    Hostia v obrovskej šanci. Prečíslenie dvoch na jedného. Švec prihrávka Sádeckému, ale k puku mu chýbal asi krok. Domáci akciu ustáli.

29:38
    Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Špirko sa obtočil a v otočke prihral pred bránku voľnému Mitchellovi, ale ten triafa puk iba do Šimka. HKM už mohol vyhrávať.

28:58
    Prísne odpískané postavenie mimo hry hostí, Radivojevič ešte diskutuje s čiarovým rozhodcom, ale je to už zbytočné.

28:22
    Zvolen si vyrovnanie stavu určite za svoj výkon v druhej tretine zaslúžil. Dukla pod tlakom. Aktuálne buly pred Šimkom po súboji za bránou hostí.

27:42
    Prienik Borisa Sádeckého, následná strela bekhendom, ale opäť mierila iba mimo brány.

26:59
    Druhá tretina jasne v réžii Zvolena, na strely v tejto tretine 7:0 !

26:27
    Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.

25:56
    Krásna individuálna akcia Michala Chovana, kľučkou sa zbavil obrancu a z dobrej pozície sa neulakomil a ponúkol gól MARKOVI PÖYHÖNENOVI, ktorý prekonal Šimka pomedzi betóny – 2:2. Asistencia Michal Chovan.

24:30
    Tlak Zvolena na jedinú lajnu hostí trval neskutočných 160 sekúnd !!!

24:29
    Oddychový čas hostí.

24:29
    Zverenci Petra Oremusa pod tlakom iba vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Malá výhoda pre HKM Zvolen pretože hostia nemôžu striedať. Tréner Oremus si pochopiteľne vyžiadal time out.

24:15
    Stále neuveriteľný tlak Zvolena, Špirkov obrovskej šanci, skúsil blafák, ale triafa iba korčuľu obrancu.

23:50
    Trenčianska zostava je na ľade je viac než dve minúty a dve minúty pod tlakom. Domáci stihli dva krát prestriedať.

22:45
    Obrovský tlak Zvolena, Dukla totálne nevie kde je sever, Fraserova strela končí na brvne Šimkovej brány.

21:58
    Domáci nastúpili ako pokropení živou vodou a pokračujú ako keby hrali ďalšiu presilovku.

20:39
    Marko Pöyhönen vystrelil do modrej, Šimko puk iba vyrazil pred seba a SAMUEL PETRÁŠ ho síce na dva tri krát ale prekonal. Využitá presilovka – 1:2. Asistovali Marko Pöyhönen a Lukáš Handlovský.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Petráš a domáci dohrávajú presilovú hru.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Strely na bránu v prvej tretine 12:13.
    Vhadzovania 7:9.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

Prvú tretinu vyhrali zaslúžene hostia, ktorí boli aktívnejší. Domáci dnes bojujú viac so sebou ako so súperom. Viacero chýb hostí totiž nedokázali využiť. Obdržálek nepremenil samostatný nájazd, Vandane faulovaný trafil tyčku...Jedinými strelcami prvej tretiny tak boli hostia, konkrétne Krejčí a Sojčík. Preto po 20 minútach 0:2.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:35
    Zvolen zviera svojho súpera a Dukkla je pod obrovským tlakom. Delovka Vandana od modrej Šimkov roštep a puk vyráža betónom mimo brány. Gól visel na vlásku.

19:10
    Výborná domáca presilovka, Chovan prihral medzi kruhy Obdržálkovi, ten vystrelil, Šimko puk neudržal, ale domáca dorážka mieril nad bránu.

18:40
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., podrazenie).

18:39
    Vandane prešiel obranou hostí, zakončil v páde, bol faulovaný, napriek tomu trafil pravú tyčku.

18:25
    Hostia kopia chybu za chybou, do domáci ich nevedia využiť.

17:47
    Milan Bartovič dostal pekný puk do jazdy a za modrej zvolil spoza obrancu strelu švihom a skoro bol z toho tretí Trenčiansky gól. Vynikajúci Tomek.

16:59
    Petr Obdržálek vypichol puk obrancom Dukly, smeroval úplne sám na Šimka, ale gólman Dukly jeho strelu vyráža vyrážačkou. Následne český útočník neuspel ani v dorážke.

16:07
    Veľký tlak Zvolena po nepresnej Šimkovej rozohrávke, nahodenie Vandana pred bránu a teč Petráša, no puk míňa bránu.

14:34
    Trenčín dal gól!
    Neprehľadná situácia pred Tomekom nakoniec končí druhým gólom Dukly. Pred bránou sa k dorážke dostal PETER SOJČÍK a prekonal Tomeka, ktorý bol mimo brány.Asistencie: Lukáš Bohunický a Dmitri Obukhov.

14:21
    Garrett Mitchell sa dostal k odrazenému puku medzi kruhmi, ale príklepom prestrelil.

12:49
    Domácim dnes absolútne nevychádzajú vhadzovania, ďalšie ktoré vo vlastnom pásme prehrali.

11:50
    Neskutočné...Traja domáci útočníci šli sami v útočnom pásme na samotného Šimka, výborne zakombinovali, ale tá posledná prihrávka bola naviac a Špirko musel do blafáku a nakoniec minul.

11:09
    Obukhov stratil lacný puk a domáci mali dva čisté gólové šance, no Šišovský a neskôr ani Špirko nevyrovnali skóre.

10:24
    Obdržálek zabojoval a vybojoval pred striedačkou hostí puk a prihrával Chovanovi, no jeho prihrávke chýbala presnosť.

09:44
    Pekný prienik Handlovského. Ten nabral rýchlosť, prešiel do útočného pásma a dokázal aj vystreliť ako sa hovorí do ohňa. Domáci z tejto strely ale veľa nevyťažili.

09:12
    Opatrný hokej s minimom šancí...

08:14
    Holovič nahodil puk do útočného pásma na Šimko. Od jeho vyrážačky však puk končí na ochrannej sieti.

07:58
    Aktuálne na strely 4:6.

07:28
    Buly v útočnom pásme Dukly vyhral Pardavý, následnú strelu od modrej Tomek vyráža plecom.

07:15
    Veľká chyba v domácej obrane, no Tomek hrozivo vyzerajúcu akciu zázračne nakoniec ustál.

06:54
    Domáci v útočnom pásme aktívni, Kytnárova strela švihom, ale opäť Šimkov betón.

06:01
    Hostia získali puk a za domácou obranou číhal na prihrávku Radivojevič, ale puk na neho neprešiel.

05:09
    Andrisík zabojoval, získal puk za bránou a prihral ho Halamovi pred bránu, ten si však so skackavým pukom neporadil, chcelo to lepšiu prihrávku.

04:20
    Krejčí sa zamotal s pukom a domáci okamžite mohli trestať, Chovanovu strelu ale Šimko pohotovo vyrazil betónom.

03:34
    Dukla naďalej v úvode aktívnejšia, ďalšia bomba od modrej, ale Tomáš Bokroš bránu minul.

02:21
    Takže gól platí, puk prudko trafil konštrukciu a okamžite vyletel z brány von, preto si nik gólom nebol istý. Strelec sa teda nemení DANIEL KREJČÍ, samostatne.

02:21
    Hostia sa radujú Daniel Krejčí nahodil puk od modrej puk zrejme skončil v sieti. Ani rozhodcovia si nie sú istí a tak situáciu konzultujú s videorozhodcom.

01:45
    Cebákova strela zo stredného pásma skončila opäť zblokovaná na ochrannej sieti.

01:07
    Kytnár s pukom zastavený už na modrej čiare a do protiútoky opäť smerujú hostia.

00:23
    Po úvodnej domácej strele puk Šimko puk vyrazil, do predu smerovali hostia, no Mikulova strela skončila zblokovaná.

00:01
    Úvodné buly vyhral domáci center Rastislav Špirko a domáci zakladajú prvú útočnú akciu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

V domácej šatni šarapatí maródka. K Drgoňovi a Skapskimu sa pridali aj Vandas a Ulrych, Miloš Kelemen odišiel do konca prestupov do Slovana. Domáci tréneri museli teda trochu polepiť zostavu. Extraligovú premiéru dnes zažije 20-ročný junior HKM Ján Chlepčok. Do brány od začiatku nastúpi Tomáš Tomek.

V bráne Dukly ani dnes nenastúpi Michal Valent. Do brány pôjde exZvolenčan Marek Šimko, pripravený zasiahnuť bude Jakub Kostelný. Prvý útok bude hrať v zložení Radivojevič – Sojčík – Obukhov.

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Růžička, Vandane, Zeleňák, Roman – Handlovský, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Mitchell, Špirko (A), Šišovský – Chlepčok, S.Petráš, Obdržálek – P.Halama, Holovič, Andrisík (tréner A.Podkonický)

Dukla Trenčín: Šimko (Kostelný) – Rýchl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič (C), Sojčík, Obukhov – Bartovič (A), Ölvecký, Hecl – T.Varga, Dlouhý (A), Sádecký – Hudec, Švec, O.Mikula – Pardavý ml. (tréner P.Oremus)

Rozhodca: Műllner, Novák – Durmis, M.Orolín (Majling – video).

Obe mužstvá máme na rozcvičke a preto si pozrime obe zostavy...

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 41.kola Tipsport ligy HKM Zvolen – Dukla Trenčín. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v utorok porazil doma Nové Zámky 1:0 a natiahol víťaznú sériu na štyri zápasy. Navyše v posledných troch doma neinkasoval! Zdá sa, že Rytieri už našli stratenú formu z jesene a opäť začali víťaziť. V tabuľke poskočili už na delené druhé až štvrté miesto. Aktuálne je Zvolen vďaka skóre tretí pred Košicami a za Nitrou. Všetky tri mužstvá majú 82b.

Trenčín v utorok prehral v Nitre 1:3. Dukla stále hľadá formu. Z posledných piatich zápasov Vojaci dokázali poraziť jedine poslednú Žilinu a aj to horko ťažko 5:4.

Najproduktívnejší hráči HKM Zvolen:
    Michal Chovan 50b (13+37) 42z, +/- (+10)
    Rastislav Špirko 42b (16+26) 38z, +/- (+16)
    Milan Kytnár 35b (24+11) 42z, +/- (+18)

Najproduktívnejší hráči Dukla TN:
    Branko Radivojevič 33b (8+25) 42z, +/- (+8)

Trenčín – Zvolen 3:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Števo Lasab

Góly a asistencie: 21. S. Petráš (Pöyhönen, Handlovský), 26. Pöyhönen (Michal Chovan), 44. Handlovský (Pöyhönen, Fraser) – 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obukhov)

HK DUKLA Trenčín: Šimko (Kostelný) – Rýchl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič (C), Sojčík, Obukhov – Bartovič (A), Ölvecký, Hecl – T.Varga, Dlouhý (A), Sádecký – Hudec, Švec, O.Mikula – Pardavý ml. (tréner P.Oremus)

Rozhodca: Műllner, Novák – Durmis, M.Orolín (Majling – video)