Košice – Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miškovec – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
MsHK Žilina
4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
HK Nitra
Piatok 11.01.2019, 17:30 • ZŠ Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 41. kola hokejovej Tipsport Ligy. Už tradične v piatkovom termíne sa fanúšikovia môžu tešiť na ďalšiu šťavnatú porciu duelov. My sa zameriame na jeden z nich, konkrétne na súboj Žiliny s Nitrou.

Stretnutie sa začne o 17:30.

HK Nitra

Corgoni stúpajú tabuľkou, v tomto momente majú po 42 odohraných zápasoch na konte 82 bodov a sú druhí. Na prvú Banskú Bystricu strácajú štyri body. Tretí Zvolen a štvrté Košice získali rovnaký počet bodov ako Nitra, tá ma však lepšie skóre. Z piateho miesta čaká na svoju šancu 80-bodový Poprad. Skóre Nitranov je vysoko aktívne – 161:102.

V novom roku ešte HK neprehralo. Postupne porazilo Trenčín na jeho ľade po samostatných nájazdoch a doma pod Zoborom Budapešť a znovu Trenčín (predohrávka 49. kola). Aj preto je Nitra jasným favoritom tohto merania síl.

Mančaft Nitranov ťahá najmä Lántoši, ktorý už zaknihoval sedemnásť gólov a dvadsať deväť asistencií, čo nám dáva sumárnych 46 bodov – štvrté najlepšie číslo v lige. S menším odstupom mu konkurujú ešte Blackwater (23+17) a Slovák (14+22). Za zmienku stojí aj 32-bodový, no stále len 20-ročný mladík Buček (16+16).

MsHK Žilina

Žilinčania už pomerne dlhý čas okupujú poslednú priečku tabuľky. Iba 37 získaných bodov a negatívne skóre 109:158 nie je vizitkou klubu na to, aby pritiahol početnejšiu skupinu divákov na štadión. Manko na jedenásty Liptovský Mikuláš činí šesť bodov, jedenásta Budapešť má k dobru bodov jedenásť. Ak sa Žilina nenaštartuje na početnú bodovú šnúru, bude musieť o niekoľko týždňov bojovať o udržanie Tipsport Ligy prostredníctvom baráže.

Vlci mohli v uplynulom kole urobiť veľké prekvapenie na vlastnom ľade na úkor Banskej Bystrice, nad ktorou viedli v druhej tretine 4:1. Hostia však zavelili k obratu a stretnutie vyhrali pomerom 5:4 po predĺžení. Barani vyhrali proti Žiline aj úvodný zápas roka, na Troch kráľov zase MsHK podľahlo v Trenčíne.

Ani jeden z hráčov v porovnaní s Nitrou nemá na konte viac ako 27 bodov. Presne toľko má v štatistikách zapísané dvojica Beránek (13+14) a Hvila (12+15). O bod menej má Huna (13+13). Spomenúť môžeme ešte Bártu (10+14).

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Matejka, Dubeň, Bagin, Mendrej, Hudec – Ru. Huna, Jenčík, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Beránek, Podešva, Barta – Ondruš, Hrazdíra, Valášek

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda, Hvizdoš – Blackwater, Slovák, Lantoši – Fominykh, Kollár, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Adamec, Kalina – Smrek, Gajan – Kontšek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Nitra okamžite získava vhadzovanie v útočnom pásme.

00:43
    Mierna kontroverzia, Rudolf Huna jasne padol cez hokejku McCormacka, no hlavní arbitri mlčia. Zaujímavé.

01:26
    Milý zvádza súboje s Kollárom pri mantineli v ofenzívnej tretine, no Vlci nevymysleli nič.

01:56
    Beránek nedokázal prihrať cez Pupáka. Čechovi v službách MsHK šiel vo dvojici jeden zo spoluhráčov, no nitriansky zadák si zaslúži pochvalu za zblokovanie "žabičky".

02:37
    Domáci šikovne vyhadzujú puk z vlastnej tretiny, po miernom tlaku súpera.

02:55
    Šimboch na istotu prikrýva puk po nahodení od modrej. Vhadzovanie po pravici hosťujúceho gólmana.

03:30
    Hunova prihrávka zachytená, Hrušík z Nitry ale v útoku len posunul puk protihráčom.

03:48
    Žilinčania vyhodili puk cez všetky čiary mierne zbytočne, zakázané uvoľnenie.

04:01
    Píska sa prihrávka rukou, hra sa presúva pred Šimbocha.

04:26
    Pekný prechod Milého popri pravom mantineli do útočného pásma. Strela švihom, Šimboch puk len vyráža. Milý vracal puk pred bránu, no nenašiel tam ani Surovku, ani Reháka.

04:42
    Na druhej strane kontra Nitry, Mikoláš avšak zasahovať nemusel.

05:29
    Buček v obrovskej šanci po prihrávke Bortňáka od mantinelu, 20-ročný krídelník neprepasíroval puk cez pravý betón Mikoláša.

06:05
    Ďalší z icingov MsHK.

06:25
    Mikoláš jemne tečoval strelu švihom súpera, žilinský gólman je už zahriaty.

06:50
    Nitra dala gól!
    Corgoni vo vedení po práci JUDDA BLACKWATERA. Ten najprv získal puk pre Lantošiho, nakorčuľoval si pred bránu a po prudkom švihu práve od Lantošiho tečoval puk pred Mikolášom do siete!

Asistencie: Róbert Lantoši.
    06:50 Judd BLACKWATER - 0:1

07:31
    Menšia trma-vrma pred domácou bránkou, viacerí hráči padli na zem, vylučovať sa však nebude.

08:26
    Rapáč sa v spolupráci s Bortňákom dostali pred Mikoláša, tam už ale bekhendom mieril puk len do betónov. Pekná akcia zostáva nevyužitá.

08:42
    Jasné hákovanie od Michala Bartu pri individuálnej akcii Samuela Bučeka. Dve minúty pre Bartu na trestnej lavici.

09:00
    Slovákova delovka z ľavého kruhu iba minula bránu.

09:25
    Hvila po nepresnej rane od modrej v podaní Morrisona vyviezol puk na niekoľko sekúnd mimo vlastnú tretinu.

09:57
    Presilovka využitá. Pupák prenechal puk Lantošimu a presunul sa pred Mikoláša. Lantoši naznačil strelu, vďaka čomu vytrel ľad so súperom. Strela švihom na teč, MIROSLAV PUPÁK odviedol pri clonení dokonalú robotu a pripisuje si zásah na svoje konto.

Asistencie: Róbert Lantoši, Graeme McCormack.
    09:57 Miroslav PUPÁK - 0:2

10:45
    Nitra naďalej okupuje pásmo súpera, vyzerá to tak, akoby presilovka pokračovala ďalej.

11:18
    Buček nabil Versteegovi, Mikoláš musel zasahovať vyrážačkou.

11:33

12:05
    Nahodenie puku po vyhranom súboji, Mikoláš naň musel reagovať. Domáci gólman už dvakrát podržal svojich spoluhráčov, tí sú v ofenzíve ale riadne jaloví.

12:32
    Zakončenie švihom od modrej, Mikoláš toho veľa nevidel, no napriek tomu stačil zasiahnuť.

12:49
    Zakázané uvoľnenie hosťujúceho HK.

13:18
    Barta nedokázal tečovať strieľanú prihrávku Beránka, MsHK azda vôbec prvý raz v menšom tlaku.

13:40
    Hrazdíra z pravého krídla smeroval puk k bližšej žŕdke, Juraj Šimboch drží stále čisté konto.

14:13
    Opäť Hrazdíra, Šimboch puk vyráža pravým betónom. Šikovná strela schovaná poza hráča a mieriaca na bližšiu tyčku.

14:31
    Pätoprstý sa natlačil pred Mikoláša zľava, no jeho strelecký pokus míňa bránu Žiliny.

15:13
    Hvilova strela po miernom chaose pred a za Šimbochom, hostia mali šťastie, že sa ich brankár rýchlo zorientoval.

15:13
    Nasleduje reklamný brejk.

15:37
    Ofsajd Lantošiho, najúdernejšia formácia sklamaná z vlastnej chyby.

16:01
    Barta s Dubeňom šli dvaja voči jednému obrancovi. Zbytočná snaha o vyšperkovanie, tam už mala prísť streľa z ľavého kruhu.
    16:01 Dubeň (ZIL), Barta (ZIL)

16:18
    Postavenie mimo hru tentoraz na domácej strane po aktivite beránka.

16:57
    Najprv zakončenie Hvilu a potom Jenčíka. Domáci ožívajú, pri prvej strele musel Šimboch pracovať ako betónom, tak i hokejkou. Druhá šanca bola prakticky strieľanou prihrávkou pred bránu, výborne sa vrátil Pupák pred Jenčíkom.

17:50
    Tímy striedajú počas hry, keď táto minúta opäť patrila MsHK. Natlačenie pred bránu, no finálna prihrávka, respektíve nahodenie, sa vôbec nevydarilo.

18:35
    Blackwater z ľavého kruhu v dobrej rýchlosti proti vykorčuľovanému Mikolášovi netriafa priestor troch žrdí.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny, Korímova koncovka zrazená húštinou hráčov pred Mikolášom.

19:25
    Hostia upokojujú dianie za vlastnou bránou a chystajú sa k poslednému ataku tejto časti hry.

19:43
    No bol to domáci Matejka, ktorý prevetral lapačku Šimbocha.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Zaslúžené vedenie Nitry po prvej dvadsaťminútovke. Corgoni od začiatku zápasu jasne lepší, Žilinčania sa prebrali až v posledných minútach. To však ako reakcia na zásahy Blackwatera a Pupáka nestačilo.

Druhá tretina sa začne približne o 18:21.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    Slovák sa po niekoľkých sekundách dostal do obrovskej príležitosti, keď zľava pálil len do Mikoláša.

20:41
    Ofsajd na strane MsHK.

20:59
    Hra je prerušená, Šimboch pri presúvaní k tyčkám stratil stabilitu a vyvrátil bránu.

21:09
    Vylúčenie na strane hostí. Pupák pri zadnom mantineli bojoval s Milým, ktorého držal. Možno to bolo na hrane, no dve minúty presilovky pre Žilinu sú realitou.

21:45
    Zbytočné zakázané uvoľnenie počas vlastnej presilovky. Nitra už prečkala jednu štvrtinu z nej.

22:18
    Čaládi v oslabení šiel sám na brankára, no míňa bránu!

22:43
    Veľmi zlý prechod do útoku od domácich, naozaj katastrofálna početná prevaha.

23:07
    Nie, nie, v presilovke gól rozhodne nepadne.

23:09
    Hostia v plnom počte.

23:16
    Vzápätí sa píska icing Nitry, keďže Pupák už bol na ľade.

23:59
    Barta ťažil z roboty Mendreja a pálil sprava iba do výstroja Šimbocha. Naľavo bol pritom úplne voľný na strelu z prvej Beránek.

24:30
    Ťažko mi teraz odhadnúť, či sa hra Žiliny zlepšila, alebo nie. Každopádne bez gólu sa vyhrať nedá.

25:08
    Výborný back-checking od domáceho borca, ktorý zozadu vypichol puk Kollárovi. Ten bol prekvapený, že o puk prišiel.

25:48
    Čo teraz minul Rapáč po odrazenej strele Versteega od zadného mantinelu! Mikoláš bol rozhodený, asi meter a pol von z brány. Rapáč získal puk, bol síce atakovaný, no nedokázal ho vtesnať do priestoru troch žrdí!

26:31
    Corgoni zase natlačení v útočnom pásme, domáci už majú toho plné zuby.

26:47
    Samuel Buček mierne pridržaný pri snahe o vedení puk a aj pri následnej strele. Vylučovať sa nebude, všetko to bolo ešte v rámci pravidiel.

27:25
    Po rane od modrej sa puk odráža k Bartovi a ten po dlhom čase vyhadzuje puk z obrannej tretiny.

27:53
    Morrisonom náprah nepresný, Vlci sú v týchto momentoch naozaj bezbranní a v útoku bezzubí.

28:02
    Pálil aj Pätoprstý, Mikoláš zasahoval betónom.

28:40
    Domácim sa nepozdávalo striedanie súpera, Kollár hral na hrane.

28:57
    Versteegov pokus Mikoláš znovu len vyráža. Hra sa neprerušila už niekoľko minút.

29:26
    Deje sa tak až teraz, keď Lukáš Hvila naznačil strelu, obišiel protihráča a donútil Šimbocha k zákroku.

Zároveň je tu reklamná prestávka.

29:41
    Bučekovu strelu v poslednej chvíli tečoval Bagin mimo bránu.

29:50
    O deväť sekúnd neskôr sa opäť prerušuje po zákroku Mikoláša. Domáci gólman drží svojich spoluhráčov v hre o body. Tretí gól by už bol asi definitívnym klincom do rakvy domáceho tímu.

30:30
    Nitrania nemajú problém s bránením, aj preto bezproblémovo odolávajú atakom MsHK.

31:27
    Fominykh prihrával tesne pred Mikolášom na Scheidla, dobre zapracoval vracajúci sa Piegl. Mikoláš sa dokonca aj hádzal po puku, bol však pomalý.

31:39
    Z kontry rezultoval útok, na ktorý Šimboch úspešne reagoval. Zakončenie k tyči gól neprinieslo.

32:26
    Zrazená pokus Slobodu, Nitra ale zostáva v útoku.

32:41
    Maroš Mikoláš hrdinom dňa. Hrušík sa poľahky dostal pred neho, domáci gólman zmenšil strelecký uhol, čím znemožnil tretiemu gólu v jeho sieti.
    32:41 Hrušík (NIT)

33:10
    Nitra stále v útočnom pásme, domáci fanúšik dnes veľa možnosti k vzruchu nemal.

33:28
    Rudolf Huna čistým hitom prišpendlil k mantinelu Rapáča, len to tak na žilinskom štadióne zahučalo.

33:49
    Puk sa dotkol striedačky hostí, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

34:20
    McCormackovo zakončenie od modrej, Žilina si doslova pýta tretí inkasovaný gól.

34:55
    Slovák forčekovaný, no skúsený center sa s tým dokázal vysporiadať bez problémov.

35:30
    Striedame počas hry, domáci sa už akoby videli v kabíne.

35:56
    Dve nastrelenia na Šimbocha, ani jedno z nich však nemalo šancu skončiť v bráne.

36:02
    Druhá presilovka pre Žilinu. Kenney Morrison si pridržal jedného z domácich útočníkov a už putuje na trestnú lavicu na dve minúty.

Zároveň je pred nami reklamný brejk.

36:15
    Náprah domácich z ľavého kruhu minul bránu.

36:26
    Richard Jenčík zostáva ležať na ľadovej ploche. Jasné narazanie skúseného krídelníka na mantinel od Versteega, hra je prerušená.

36:26
    Mitch Versteeg odmietal odísť na trestnú lavicu, robí tak až po dobrej minúte. Dve minúty za krošek.

36:45
    Žilina dala gól!
    Presilovka piatich na troch využitá, LUKÁŠ HVILA sa nemýlil pri náprahu z vrchu ľavého kruhu a vymietol ľavý horný roh brány Šimbocha. Pekná kombinácia pozdĺž celej útočnej tretiny, primárnu asistenciu si pripísal Kučný.

Asistencie: Jiří Kučný, Martin Podešva.
    36:45 Lukáš HVILA - 1:2

37:30
    V početnej výhode o jedného muža sa však domácim už tak nedarí.

38:08
    Beránek nedokázal zasunúť puk do brány v momente, keď bol Šimboch rozhodený a von z brány. Žilinčania blízko vyrovnania.

38:19
    A ešte jedna tvrdá strela, ktorú musel Šimboch vyraziť, Versteeg sa už chystá späť na ľad.

38:26

39:11
    V tretine Žiliny teraz padli v dvoch sekundách po sebe dvaja hráči. Nitra získala spätne puk, s ktorým sa vrátila až ku Šimbochovi.

39:46
    Pekná zadovka na Blackwatera, Mikoláš sa stihol včas presunúť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Využitá presilovka piatich na troch v podaní Hvilu dáva Vlkom nádej na body z tohto zápasu. Nitra bola v druhej tretine lepšia až do momentu dvoch vylúčení v krátkom časovom slede. Corgoni tak tvrdo pykali za svoju nedisciplinovanosť.

Tretia tretina sa začne približne o 19:12.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Ofsajd Nitry hneď v úvode. Budú sa domáci radovať aspoň z bodu, alebo HK rozhodne o svojom triumfe navýšením náskoku?

40:59
    Morrisonova delovka od modrej, Mikoláš toho cez dvojicu súperiach hráčov veľa nevidel, no pripísal si úspešný zákrok.

41:47
    Žilina až teraz môže zaútočiť po takmer minútovom prečkávaní vo vlastnej tretine.

41:58
    Beránkova strela nápravom z ľavého kruhu, Šimboch si už ničím nemôže byť istý. Jeho sebavedomie po inkasovanom góle určite šlo dolu.

42:43
    Znovu striedame počas hry, ožíva i žilinský fanúšik, ktorý vycítil snahu svojich miláčikov.

42:59
    Lantoši vo veľkej šanci po práci Slováka. Snaha o blafák, asi zvonila aj žŕdka, keď jeden z hlavný rozhodcov rozpažil.

43:33
    Šanca pre Nitru na navrátenie dvojgólového náskoku. Na lavicu hanby mieri na dve minúty za hákovanie Filip Ondruš.

43:51
    Maroš Mikoláš na dvakrát prikrýva puk po razancii Bučeka aj Blackwatera. Nitrania pália z každej možnej pozície.

44:00
    Opäť sa vhadzuje pred bránkou Žiliny, ktorá je pod sústavným tlakom protivníka.

44:13
    Vlci doplatili na nevyhodenie puku a je to z ich pohľadu 1:3. SAMUEL BUČEK bol na konci akcie, keď náprahom z prvej k tyči prekonáva Mikoláša, ktorý sa už nestihol presunúť od jednej žŕdke k druhej,

Asistencie: Róbert Lantoši, Lane Scheidl.
    44:13 Samuel BUČEK - 1:3

44:28
    Čaládi vypracoval pre Bortňáka obrovskú šancu, ten však bol zozadu hákovaný Lukášom Dubeňom. Trestné strieľanie z toho nebude, je z toho dvojminútové vylúčenie práve za hákovanie. Dalibor Bortňák následne tvrdo narazil na mantinel, no dokázal sa pozviechať na vlastné bez pomoci lekárov.

44:52
    Závar pred Mikolášom, Slovák a jeho spoluhráči boli dostatočne dôrazní, no to isté platilo aj o obrancoch Žiliny.

45:30
    Žilina sa bráni lepšie ako počas predchádzajúcej presilovky, no Nitra naďalej búši.

46:07
    Zásah do masky Mikoláša po clonení Rapáča, hra musí byť prerušená. Ešte niečo vyše dvadsať sekúnd do uplynutia trestu Dubeňa.

46:28
    Domáci v plnom počte.

46:34
    Dovolím si tvrdiť, že je rozhodnuté. Buček pod tlakom od naskakujúceho Dubeňa nahodil puk od bránu. Odrazený puk doputoval ku korčuľujúcemu LUKÁŠOVI HRUŠÍKOVI, ktorý z pokľaku zvyšuje na 4:1.

Asistencia: Samuel Buček, Miroslav Pupák.
    46:34 Lukáš HRUŠÍK - 1:4

46:34
    Striedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Maroš Mikoláš, prichádza Tomáš Fučík.

46:41
    Hneď po pár sekundách robí Fučík miernu chybu, ktorú napravil zakrytím puku ďaleko spred svojho bránkoviska.

46:49
    Zakázané uvoľnenie Žiliny.

47:13
    Nedisciplinovanosť rozhoduje o troch bodoch. David Hrazdíra nepoteší svojho trénera a spoluhráčov, keď nútene odchádza na trestnú lavicu po podrazení.

47:37
    Rudolf Huna sa prekvapivo dostal až pred Šimbocha. Chyba v rozohrávke Nitry zostáva nepotrestaná, v rámci pravidiel ho tam atakoval Blackwater.

48:15
    Corgoni sa už tak bezhlavo netlačia dopredu, majú nahrané. Minúta z presilovky za nami.

49:13

49:18
    Okamžite po naskočení na ľad si pýtal Hrazdíra puk od Beránka. Šiel mu v tandeme, no Beránek pálil len do výstroja Šimbocha.

49:40
    Nitranom tak presilovka nevyšla, mrzieť ich to však nemusí. Až na dve jemné chyby v posledných momentoch si ide favorit jasne za triumfom.

50:17
    Fominykhova koncovka šla zrazená mimo hraciu plochu, vhadzovať sa bude pred Fučíkom.

50:59
    Nový muž v bráne MsHK sa na nedostatok práce sťažovať nemôže. Hostia ho ostreľujú prakticky každú polminútu.

50:59

51:10
    Vrátený puk pred bránu, trochu neohrabane sa tam premávali hráči tretej formácie Nitry, ktorí mohli pridať piaty gól.

51:45
    Je znížené. Hrúbky v defenzíve Nitry využíva MARTIN PODEŠVA krásnou vzťahovačkou a následnou ranou švihom do protipohybu Šimbocha. Tomu na gól nezištne nahrával Dubeň po prenesení hry od Beránka.

Asistencie: Petr Beránek, Lukáš Dubeň.
    51:45 Martin PODEŠVA - 2:4

52:30
    No ale pozor! Ďalší kiks hostí, Lukáš Hvila svojím napádaním získal puk v útočnom pásme po laxnej rozohrávke. Posunul ju na RICHARDA JENČÍKA, ktorý zabudnutý za bránou prešiel pred bránkovisko a bekhendom zasunul puk pomedzi betóny riadne nahnevaného Šimbocha.

Asistencia: Lukáš Hvila.
    52:30 Richard JENČÍK - 3:4

52:45
    Slabo zaplnené hľadisko sa prebúdza. V priebehu 45 sekúnd domáci prehrávajjú už len o gól, do konca zápasu stále sedem minút.

53:38
    Po dlhej dobe skúsil zahroziť Scheidl, Barta si však splnil defenzívne povinnosti.

54:22
    Žilinčania striedali počas hry, čo využil na individuálnu akciu aktívy Samuel Buček. Nechýbalo veľa a Buček by už zakončoval sám.

54:41
    Bortňákova strela donútia Fučíka k zákroku, Vlci už štartujú dopredu.

55:27
    MsHK teraz zavreté do vlastného pásma. Každá sekunda je cenná.

55:53
    Žilinčania sa nevedia usadiť pred Šimbochom, čo ich stojí sily, no najmä čas.

56:20
    Nitra kontroluje hru, dokáža puk podržať a ešte aj vystriedať.

56:46
    Pokus hostí od modrej čiary míňa bránu, hrá sa dlho bez prerušenia.

57:03
    Prostá akcia, Bortňák nahadzoval puk na Fučíka z veľkej vzdialenosti z útočného pásma. Pred domácim brankárom stál osamotený SAMUEL BUČEK, ktorý nemal problém vyrazený puk betónmi doklepnúť do siete!

Asistencia: Dalibor Bortňák.
    57:03 Samuel BUČEK - 3:5

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času, Vlci nemajú puk.

58:20
    Jeden z posledných možných nádychov a akcií domácich borcov.

58:34
    Fučík už bol na polceste na striedačku, keď tu zrazu bola kontra hostí. Lane Scheidl v príležitostí z medzikružia netriafa ani priestor brány.

58:43
    Beránek vzápätí z pravého krídla netriafa priestor brány Šimbocha.

59:00
    Minúta do konca tretej tretiny.

59:27
    Chyba strelca posledného zásahu, je to opäť o jednom góle! RICHARD JENČÍK ťažil z napádania Rudolfa Hunu a zo strednej vzdialenosti ešte raz znižuje na rozdiel jediného gólu!

Asistencia: Rudolf Huna.

59:27
    Oddychový čas domácich.

59:35
    Fučík na lavičke, Nitrania ale vyhadzujú puk do stredného pásma.

59:47
    Aby tých chýb nebolo málo, Barta chybuje pri rozohrávke a poslal puk len na hokejku JUDDA BLACKWATERA. Legionár v službách Nitry nezaváhal a strelou zo stredu ihriska uzatvára na konečných 6:4!
    59:47 Judd BLACKWATER - 4:6

Už sa zdalo, že sa domácim podarí vyrovnať, no stále prišla chybička, ktorá Žilinu položila na kolená. Diváci v poslednej tretine videli sedem gólov, avšak domáce MsHK body do tabuľky nepridá. Nitra na malú chvíľu zaspala, čo sa jej takmer vypomstilo, napokon si však pod Zobor odnáša plný bodový zisk po triumfe 6:4.

Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní priameho textového prenosu a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:54:11)

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 37. Hvila (Kučný, Podešva), 52. Podešva (Beránek, Dubeň), 53. Jenčík (Hvila), 60. Jenčík (Huna) – 7. Blackwater (Lantoši), 10. Pupák (Lantoši, McCormack), 45. Buček (Lantoši, Scheidl), 47. Hrušík (Buček, Pupák), 58. Buček (Bortňák), 60. Blackwater

Rozhodca: Adamec, Kalina – Smrek, Gajan – Kontšek