Japonsko – Macedónsko 29:38 (kon.) | Angola – Katar 24:23 (kon.) | Srbsko – Rusko 30:30 (kon.)
Island – Chorvátsko 27:31 (kon.) | Saudská Arábia – Rakousko 22:29 (kon.) | Argentína – Maďarsko 25:25 (kon.)
Brazília – Francúzsko 22:24 (kon.) | Bahrajn – Španielsko 23:33 (kon.) | Tunisko – Nórsko 24:34 (kon.)
Egypt – Švédsko 24:27 (kon.)
Brazília
22:24 (13:16)
Francúzsko
cz Piatok 11.01.2019, 20:30 • Mercedes Benz Arena, Berlín • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina A

Brazílie – Francie 22:24 (13:16)
    Nejvíce branek: Toledo 8, Borges a Langaro po 3 – Guigou 6, Mem 6, N'Guessan 5. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba Švédsko). Sedmimetrové hody: 0/1 – 0/1. Vyloučení: 5:4. (22:13:00)

Francouzi na úvod světového šampionátu vydřeli výhru 24:22 nad Brazílií.

V úvodu druhého poločasu Brazilci promarnili takřka dvouminutovou přesilovku o dva hráče, navíc dostali tři branky v rychlém sledu, prohrávali 13:19 a zdálo se, že o osudu zápasu je vyrovnáno, poté ale začali Brazilci fantasticky bránit, získávali míče a postupně vyrovnali na 20:20, v závěru ale přeci jen uspěli zkušenější Francouzi.

Hráčem zápasu je i přes prohru vyhlášen Jose Toledo, autor osmi branek, na druhé straně se šestkrát trefili Guigou s Memem.

Konec zápasu. (22:24)

60
    Francouzi se znovu nedokázali prosadit, do konce zápasu už ale zbývá jen osm sekund, Brazilci mají ještě jeden oddechový čas. (22:24)

60
    V úvodu poslední minuty dostává svoji druhou dvojku José Toledo. (22:24)

59
    Brazilci znovu vyrukovali s velmi agresivní obranou, Francouzi mají obrovské problémy se prosadit. (22:24)

59
    Oddechový čas pro Francii, do konce zápasu zbývá osmdesát sekund a Francouzi jsou v držení míče. (22:24)

59
    Rozebíhají se poslední dvě minuty a Gerard vychytal Toleda, Francouzi hrají v útoku. (22:24)

58
    Francouzi přečkali vyloučení N'Guessana bez úhony a už hrají v plném počtu. (22:24)

57
    Už se zdálo, že Borges snížil na rozdíl jedné branky, rozhodčí ale viděli Brazilcův přešlap. (22:24)

57
    Střelecké neúspěchy na obou stranách, u míče jsou Brazilci. (22:24)

55
    N'Guessan přistrčil střílejícího Langara a dostává dvouminutový trest. (22:24)

55
    Oddechový čas pro Brazílii. (22:24)
    54
    Francouzi hezky sehráli útočnou akci do pravého křídla, kde skóruje Valentin Porte. (22:24)

54
    Toledo trefil jen břevno, u míče Francouzi. (22:23)

53
    Francouzi se dopustili už čtrnácté ztráty a Brazílie se vydává do útoku. (22:23)