Carolina – Buffalo 4:3 (kon.) | Winnipeg – Detroit 4:2 (kon.) | Calgary – Florida 4:3 (kon.)
Anaheim – Pittsburgh 4:7 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:7 (3:0, 1:3, 0:4)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 12.01.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hráčům Anaheimu začíná čím dál více ujíždět vlak a v nadcházejícím zápase je navíc čeká Pittsburgh, proti kterému se budou snažit odvrátit desátou porážku v řadě. Penguins v Honda Center zahájí venkovní trip, během kterého je čeká pět venkovních zápasů v řadě.

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Welinski – Rakell, Getzlaf (C), Sprong – N. Ritchie, Henrique (A), O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Åberg, Rowney, Sherwood. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, M. Pettersson, J. Johnson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Pearson, Malkin (A), Simon – Sheahan, Brassard, Kessel – D. Grant, Cullen, G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Justin StPierre, Marc Joannette. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg.

00:01

00:01
    Puk dopadl na led a utkání mezi Anaheimem a Pittsburghem bylo právě zahájeno. Ducks se proti velkému favoritovi zápasu budou snažit ukončit sérii devíti porážek v řadě.

01:09
    Ryan Getzlaf se pokusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho pokus byl ale zablokován.

01:27
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ondřej Kaše na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk se na vzdálenější pravé tyči od hole NICKA RITCHIEHO odrazil do sítě poté, co trefil brusli jednoho z obránců Penguins! Ducks vedou. Asistence: Ondřej Kaše a Adam Henrique.
    01:27 Nick RITCHIE - 1:0

03:27
    Brandon Montour se snažil dostat ke střele v blízkosti pravé tyče a navýšit jednobrankové vedení Anaheimu, jenže byl jedním z hráčů Pittsburghu vytlačen za bránu.

04:31
    Matt Murray si v průběhu hry začal kontrolovat masku poté, co ho do ní napálil jeden z hokejistů Anaheimu.

04:37
    Brankář Penguins nakonec masku sundal z hlavy a rozhodčí rychle hru přerušili, aby se vše dalo do pořádku.

05:47
    Věřte tomu nebo ne, ale Penguins se zatím nedostali ani k jedné střele na bránu a John Gibson je bez práce.

06:31
    Penguins ujeli do přečíslení dva na jednoho a po přihrávce z pravého křídla pálil na bodu levého kruhu pro vhazování Sidney Crosby, jenže jeho rána minula přední tyč.

06:48
    John Gibson fantastickým zákrokem vychytal Bryana Rusta a prostor dostává první reklamní přestávka! Bryan Rust po zpětné přihrávce od pravé tyče uklízel puk z mezikruží do prázdné brány, jenže brankář Ducks se stačil přesunout a pravým betonem zabránit jistému gólu Pens.

07:19
    Penguins na levém křídle tentokrát nemohli pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru.

07:41
    RYAN GETZLAF se v blízkosti levé tyče dostal k puku a rychlou střelou zápěstím zaskočit Matta Murrayho, kterému puk prošel mezi rukou a tělem do sítě! Penguins nevyužili obrovskou šanci a krátce na to za to zaplatili. Anaheim vede rychle 2:0. Asistence: Andrew Cogliano.
    07:41 Ryan GETZLAF - 2:0

10:24
    Ondřej Kaše se snažil na pravém křídle dostat ke střele, jenže ani v jednom případě u hrazení neuspěl.

10:48
    Tentokrát vyrazili do přečíslení dva na jednoho hráči Anaheimu, jenže přihrávka Ondřeje Kašeho nebyla přesná, když jednomu ze spoluhráčů mířila na paty.

11:25
    Penguins se nepodařilo rozehrát podél hrazení a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

11:45
    Daniel Sprong se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže jeho střela byla příliš slabá na to, aby ji Matt Murray nezastavil a puk nezmrazil pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

12:23
    DANIEL SPRONG si najel na pravém křídle na zpětnou přihrávku Rickarda Rakella a střelou zápěstím z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování zamířil mezi betony Matta Murrayho ke vzdálenější levé tyči! Ducks vedou nad Pens už 3:0! Asistence: Rickard Rakell a Ryan Getzlaf.
    12:23 Daniel SPRONG - 3:0

12:39
    Ondřej Kaše mohl skórovat, jeho střela z pravého kruhu ale skončila v lapačce připraveného Matta Murrayho.

13:04
    Penguins se ocitli v dobré šanci v blízkosti pravé tyče, jenže jejich akci výborně rozbil Daniel Sprong.

14:58
    Dominik Simon bojoval o puk na pravém křídle a u hrazení ho dokázal podržet, jenže hosté se k ničemu nedostali a John Gibson v bráně Ducks zasahovat nemusel.

15:32
    Rickard Rakell na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Matt Murray na přední tyči puk vyrazil za bránu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

15:56
    Ryan Getzlaf rychle objel bránu a u levé tyče ho z otočky posílal do brankoviště, kde trefil Olliho Määttu.

17:24
    Penguins se ocitli v mezikruží ve dvou skvělých střeleckých pozicích a obě jejich střely mířily na bránu, jenže John Gibson je výborně vyrazil!

18:01
    Brian Dumoulin na pravém křídle vypálil od modré čáry a John Gibson jeho ránu s příklepem vyrazil.

18:55
    Jevgenij Malkin se v mezikruží ke střele nedostal a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

18:55
    Josh Manson byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Penguins si zahrají první přesilovou hru.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

John Gibson v průběhu první třetiny předvedl několik fantastických zákroků, zatímco vpředu se postupně prosadili Nick Ritchie, poté Ryan Getzlaf a Daniel Sprong, který skóroval do sítě svého bývalého týmu a poslal Anaheim do tříbrankového vedení. Skóre po první třetině. Anaheim Ducks 3 Pittsburgh Penguins 0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:00.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 5-2; Vhazování: 50%-50%; Hity: 8-9; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:01
    Druhá třetina začala s mírným zpožděním, protože rozhodčí s pomocí ledaře musel opravit díry v brankovišti domácího brankáře Johna Gibsona.

20:34
    Jevgenij Malkin na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která minula vzdálenější pravý horní roh brány a skončila v ochranné síti.

20:59
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins vystřelili od modré čáry a puk mířil do levého horního rohu brány, John Gibson ho sice vyrážečkou skvěle vyrazil, jenže JEVGENIJ MALKIN si najel v pravém kruhu na přihrávku Phila Kessela zpoza brány a krátce po skončení přesilové hry poslal puk po ledě ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Phil Kessel a Kris Letang.
    20:59 Jevgenij MALKIN - 3:1

22:43
    Bryan Rust se ocitl u levé tyče v další šanci, jenže jeho pokus byl tentokrát sražen za bránu Ducks.

23:23
    Jevgenij Malkin vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a také jeho střela byla sražena za domácí bránu.

24:28
    Phil Kessel na pravém křídle nabral velkou rychlost a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou mířil mezi betony Johna Gibsona, jenže puk příliš zvedl a brankář Anaheimu ho vkleče ukryl pod sebou!

24:54
    JAKE GUENTZEL v pravém kruhu pro vhazování tak dlouho čekal se střelou, až z ostrého úhlu poslal puk mezi betony Johna Gibsona do sítě poté, co si počkal až je brankář Ducks rozevře! Pittsburgh prohrával o tři góly, teď je to ale o gól. Skóre zní 3:2. Asistence: Brian Dumoulin.
    24:54 Jake GUENTZEL - 3:2

27:50
    Hodně dlouho se hraje bez přerušení a hra je velice plynulá, ani jeden z týmů si ale nevytvořil žádnou šanci. Poslední mohl mít Ondřej Kaše, jenže se na vrcholu mezikruží ani nadvakrát do zakončení nedostal.

28:26
    Jake Guentzel byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Anaheim si zahraje první přesilovou hru v zápase, která přijde na řadu po reklamní přestávce.

29:19
    Ryan Getzlaf vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a Matthew Murray puk na přední tyči úspěšně vyrazil, málem ovšem přišel o svou hokejku.

29:58
    Další bomba Ducks skončila na brankové konstrukci a poté mohl skórovat Nick Ritchie, jeho střela z bodu levého kruhu ale minula nad ledem přední levou tyč brány Penguins!

30:20
    Ducks na pravém křídle vystřelili od hrazení a Matthew Murray bez problému zachytil puk v náručí.

30:34
    Jake Guentzel naskočil z trestné lavice na led a po krásné dlouhé kolmé přihrávce se od modré čáry řítil sám na bránu, u níž byl faulován a Johna Gibsona nepřekonal! Komerční přestávka.

30:34
    Josh Manson dostal dvě minuty za podražení a Penguins mají šanci vyrovnat stav utkání na 3:3.

31:24
    Phil Kessel se u levé tyče ocitl zády ke hře a před bránu poslal bekhendovou přihrávku, po které došlo ke šťastnému odrazu a JAKE GUENTZEL z mezikruží pohodlně zamířil střelou zápěstím ke vzdálenější pravé tyči brány! Penguins využili přesilovou hru a dovršili fantastický comeback – 3:3! Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
    31:24 Jake GUENTZEL - 3:3

33:22
    Ducks se snažili prosadit podél střídaček, jenže jejich nahození bylo sraženo mimo ledovou plochu.

34:03
    Kris Letang vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho rána od hrazení zamířila nad bránu Anaheimu.

34:06
    Andrew Cogliano byl vyloučen na dvě minuty za podražení a po reklamní přestávce si Penguins zahrají třetí přesilovou hru, přičemž poslední využili a vyrovnali.

34:39
    Jevgenij Malkin propadl v blízkosti obranné modré čáry a JAKOB SILFVERBERG se řítil po krátké přihrávce útočníka Adama Henriqua do samostatného úniku, který v mezikruží zakončil rychlou střelou zápěstím, a nad lapačkou Matthewa Murrayho v oslabení vymetl pravý horní roh brány! Asistence: Adam Henrique.
    34:39 Jakob SILFVERBERG - 4:3

36:06
    Andrew Cogliano je zpět na ledě a Anaheim přečkal hru v oslabení, během kterého navíc skóroval.

37:28
    Marcus Pettersson na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad lapačkou Johna Gibsona mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče brány odrazila do ochranné sítě!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:15
    Ducks střádali další útočné pikle, tentokrát ale jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.

40:00

Jevgenij Malkin a Jake Guentzel po přestávce obstarali fantastický comeback Pittsburghu, jenže první jmenovaný muž v závěru druhé třetiny propadl a během oslabení udeřil v samostatném úniku Jakob Silfverberg. Sledujeme úžasný zápas. Skóre po druhé třetině zní. Anaheim Ducks 4 Pittsburgh Penguins 3.

Třetí třetina začne přibližně v 5:55.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-22; Zablokované střely: 12-5; Vhazování: 57%-43%; Hity: 19-21; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné min.: 6-2.

40:01

40:01
    Sidney Crosby vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které Penguins vstupují s jednobrankovým mankem poté, co v prostřední části hry předvedli úžasný comeback.

40:37
    Ducks vstoupili do závěrečné třetiny velice dobře a dostali se k několika střelám, z nichž poslední po předchozím zákroku Matta Murrayho skončila v ochranné síti.

41:17
    Rickard Rakell zkusil na levém křídle vystřelit z nulového úhlu a jeho pokus byl na přední tyči zablokován.

42:02
    V dnešním zápase už padlo sedm branek a jedinou nevýhodou je, že jakmile je utkání velmi atraktivní, tak také velice rychle utíká. Stále se ale máme na co těšit.

43:24
    Hampus Lindholm se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže jeho střela zápěstím byla přizvednuta do ochranné sítě. Škoda pro Ducks.

44:29
    Daniel Sprong chtěl skórovat podruhé v zápase, jenže jeho střela na pravém křídle z úhlu zamířila pouze do náruče klečícího brankáře Matthewa Murrayho.

45:09
    Phil Kessel z pravého křídla a ostrého úhlu nahodil puk před bránu a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat z ostrého úhlu Derick Brassard, jenže John Gibson mu gól ukradl, když na brankové čáře sevřel puk mezi pravou rukou a tělem, ani nevěděl jak! Obrovská příležitost.

45:22
    Jake Guentzel mohl zkompletovat hattrick, jenže John Gibson jeho střelu z pravého kruhu úspěšně vyrazil.

46:17
    Honda Centr bučí, protože proti domácímu Anaheimu bylo odpískáno přísné zakázané uvolnění.

46:23
    Puk skončil ihned po vhazování v hledišti a prostor dostává další krátká komerční přestávka.

46:35
    Matthew Murray si snadno poradil s nahozením Ducks od modré čáry a sevřel puk ve svém náručí.

46:55
    Ondřej Kaše na pravém křídle vyrazil do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, jenže ani nadvakrát nedokázal přes protihráče poslat puk do druhé vlny.

47:35
    Ducks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

47:52
    Kris Letang na levém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila k přední tyči a skončila na pravém betonu Johna Gibsona.

48:32
    Hokejisté Anaheimu vyhodili puk přímo na brankáře Matthewa Murrayho, takže se zakázané uvolnění nekonalo.

49:33
    Útočník TANNER PEARSON si najel u levé tyče na přihrávku Jevgenije Malkina zpoza brány a střelou bez přípravy prostřelil Johna Gibsona na bližší tyči! Znovu je vyrovnáno. Tentokrát 4:4. Asistence: Jevgenij Malkin a Dominik Simon.
    49:33 Tanner PEARSON - 4:4

50:21
    PHIL KESSEL si na levém křídle krásně obhodil Jacoba Larssona a střelou z blízkosti ztroskotal na levém betonu Johna Gibsona, poté s ale dostal k dorážce a nad lapačkou brankáře Ducks poslal puk o pravou tyč do brány! Pittsburgh dokonal obrat a poprvé v zápase vede – 5:4!
    50:21 Phil KESSEL - 4:5

51:55
    Andrew Cogliano se ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci a mohl skórovat do prázdné brány, jenže našel pouze náruč Matthewa Murrayho! Po přerušení je komerční přestávka.

51:55
    Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za krosček a domácí hráči Ducks mají šanci vyrovnat během přesilové hry, která přišla na řadu po reklamní přestávce.

52:57
    Ondřej Kaše je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil z úhlu, jeho pokus byl ale přizvednut jedním z hráčů Penguins do ochranné sítě.

53:55
    Jamie Oleksiak je zpět na ledě a Ducks nevyužili důležitou přesilovou hru, během které Penguins neinkasovali, a hosté v závěru zápasu drží těsné vedení.

55:13
    Riley Sheahan mohl rozhodnout, jeho prudká střela zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování skončila na výstroji Johna Gibsona, který puk vyrazil.

56:22
    Tanner Pearson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a jeho pokus minul bližší horní roh brány.

56:35
    Jevgenij Malkin si na vrcholu mezikruží nádherně prohodil puk mezi bruslemi jednoho z protihráčů do prostoru a poté napřáhl ke střele zápěstím, po které sice John Gibson hrábl lapačkou, jenže puk se odrazil za jeho záda a TANNER PEARSON ho pohodlně dorazil do prázdné sítě – 6:4! Asistence: Jevgenij Malkin a Marcus Pettersson.
    56:35 Tanner PEARSON - 4:6

56:49
    Ducks se ocitli v postavení mimo hru a za vedení Penguins 6:4 si odbudeme poslední reklamní přestávku.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:02
    JAKE GUENTZEL od obranné modré čáry poslal puk střelou zápěstím do prázdné brány a v Honda Center je definitivně rozhodnuto! Penguins vedou 7:4. Asistence: Sidney Crosby.
    59:02 Jake GUENTZEL - 4:7

Pittsburgh dokonal na ledě Anaheimu ve třetí třetině fantastický obrat a sérii pěti venkovních zápasů zahájil v Honda Center vítězstvím, na kterém se hattrickem podílel Jake Guentzel. Tři body zaznamenali také Jevgenij Malkin a Phil Kessel, jenž vstřelil vítězný gól. Ducks po první části vedli 3:0, po přestávce ale o tříbrankové manko přišli a nepomohl jim ani gól v oslabení, který vstřelili v závěru druhé třetiny. Ondřej Kaše a Dominik Simon zaznamenali shodně bod za asistenci. Konečný výsledek fantastického zápasu v Anaheimu. Anaheim Ducks 4 Pittsburgh Penguins 7.

Statistiky: Střely na bránu: 25-36; Zablokované střely: 16-12; Vhazování: 55%-45%; Hity: 25-26; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

1. Jake Guentzel (PIT) 3+0
    2. Brandon Montour (ANA) 0+0
    3. Phil Kessel (PIT) 1+2

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:05
    Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:23 (06:39:06)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 2. N. Ritchie (O. Kaše, Henrique), 8. Getzlaf (Cogliano), 13. Sprong (Rakell, Getzlaf), 35. Silfverberg (Henrique) – 21. Malkin (Kessel, Letang), 25. Guentzel (Dumoulin), 32. Guentzel (Kessel, Malkin), 50. Pearson (Malkin, Simon), 51. Kessel, 57. Pearson (Malkin, M. Pettersson), 60. Guentzel (Crosby)

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Dotchin – Rakell, Getzlaf (C), Sprong – N. Ritchie, Henrique (A), O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.

Rozhodca: Justin StPierre, Marc Joannette. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg

Diváci: 17473