Hradec Králové – Liberec 3:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Plzeň 0:4 (kon.)
Třinec – Sparta Praha 2:1 (kon.)
Berani Zlín
5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Nedeľa 13.01.2019, 15:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Tipsport extraliga (ČR) • 35. kolo

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Fořt (ZLN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:43
    Tomáš Rolinek (PCE) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:16 (18:05:55)

Statistiky: Střely na bránu: 23-19; Zablokované střely: 7-4; Vhazování: 60%-40%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 2/6-1/4; Trestné minuty: 8-67.

Hokejisté Zlína si ku příležitosti oslavy 90. výročí klubu a vyvěšení dresu Petra Čajánka s číslem 16 snadno poradili s Pardubicemi. Na vítězství domácího týmu se dvěma asistencemi podílel skvěle hrající útočník Štěpán Fryšara. Vítězný gól Ševců vstřelil ve druhé třetině Tomáš Valenta. Dynamo prohrálo pošesté v řadě, zatímco Berani sérii pěti proher dokázali dnes ukončit. Skóre zní. PSG Berani Zlín 5 HC Dynamo Pardubice 1.

59:20
    Jan Mandát si najel na přihrávku zpoza brány a v mezikruží napřáhl ke střele s příklepem, která minula levou tyč.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:31
    Zlín se na levém křídle neprosadil a pod tlakem od modré čáry nahodil puk pouze za bránu Ondřeje Kacetla.

56:51
    Dnešní utkání sleduje 5316 diváků.

56:51
    Dynamo na vrcholu mezikruží napřáhlo k táhlé střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě. V závěru zápasu nás čeká poslední reklamní přestávka.

56:21
    Libor Kašík se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Dynama z pravého křídla a rychle rozehrál.

56:02
    Filip Koffer byl v pravém rohu útočného pásma Dynama sražen na kolena a poté už se mu puk udržet nepodařilo.

55:19
    Pardubice v závěru zápasu úplně přestaly hrát a Zlín si vytvořil v útočném pásmu obrovskou převahu, zatím se ovšem ke střelení šesté branky nedostal.

54:17
    Ralfs Freibergs na levém křídle dobře vypálil před kruhem pro vhazování, Ondřej Kacetl byl ale na přední tyči včas a vkleče puk úspěšně vyrazil mimo bránu.

53:02
    Filip Koffer dobře vypálil od modré čáry, Libor Kašík ale u levé tyče vykopl puk svým pravým betonem.

52:15
    Pardubice jsou ve třetí třetině mnohem více ze hře, nyní ale hokejisté Zlína vyrazili do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru Jakub Herman nedosáhl na přihrávku Michala Popelky z pravého kruhu pro buly.

51:33
    Dynamo na pravém křídle vypálilo ihned po vhazování od modré a Libor Kašík bez problému ukryl puk v náručí.

51:28
    Další zakázané uvolnění domácích hokejistů, kteří tentokrát nepřesně rozehráli podél trestných lavic.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 7. Šlahař (Fryšara), 15. Valenta (Lakatoš), 17. Fořt (J. Ondráček), 31. Anděl (Fryšara, Řezníček), 32. Kubiš (J. Ondráček, Freibergs) – 24. Ihnačák (Mikuš)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Valenta, Zbořil, M. Novotný – J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš – Šlahař, Fryšara, Anděl – Werbik, Popelka, Herman.
    HC Dynamo Pardubice: Hamerlík (17. Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Budík, Cardwell, Děrvuk – Hovorka, Marosz (A), Rolinek (C) – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček (A), Kusý – Koffer, Dušek, Perret.

Rozhodca: Pavel Hodek, Tomáš Veselý. Čároví: Milan Kis, David Klouček