Macedónsko – Bahrajn 28:23 (kon.) | Katar – Egypt 28:23 (kon.) | Chorvátsko – Japonsko 35:27 (kon.)
Maďarsko – Angola 34:24 (kon.) | Španielsko – Island 32:25 (kon.) | Švédsko – Argentína 31:16 (kon.)
Katar
28:23 (15:12)
Egypt
cz Nedeľa 13.01.2019, 15:30 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek víkendu. V pondělí se budu těšit od 20:15 ze zápasu Dánsko – Saudská Arábie, kde jsou Dánové po koncertě proti Chile jasným favoritem. (17:06:28)

Katar – Egypt 28:23 (15:12)
    Nejvíce branek: Ali 9/6, Marzo 6, Capote 5 – Al-Áhmar 6/4, Šebíb 5, Hasan 4. Rozhodčí: Sabroso, Raluy Lopez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 3 077.

Dnešní utkání sledovalo 3 077 diváků.

I po druhém zápase skupiny D bude Egypt čekat na první bodový zisk. Sledovali jsme utkání, kde nebylo mnoho házenkářské krásy, kterou nahrazovala především bojovnost a důraz. Vaz Egyptu v tomto špílu srazila téměř devítiminutová pasáž bez gólu ve druhé půli. Ze stavu 17:17 se tak stalo 23:17 a Katar už pak do konce utkání své vedení nepustil. Zápas tak Katar dovedl do vítězného závěru, když tým podpořil i několika dobrými zákroky vzadu Danijel Šarić a po zpackaném utkání s Angolou si Katar připisuje dva body za výhru.

Konec zápasu. (28:23)
    60
    Šebíb se dostal k míči ležícímu na zemi a upravuje zřejmě na konečných 28:23. (28:23)

60
    Altajar výborně vyběhl proti střele Aliho z pivota a ramenem ji vyrazil! (28:22)

60
    Poslední minuta, Katar opět v útoku. Tentokrát je to pouze otázka skóre. (28:22)

59
    Jdeme do posledních dvou minut utkání. Katar znovu v pasivitě, tentokrát se Ali protlačil na šest metrů po přihrávce od Sinana, ale trefil pouze tyčku! (28:22)
    58
    Marzo si naběhl na přihrávku do běhu, kterou i dostal a z první navýšil náskok na šest branek. (28:22)

57
    Hassaballa to zkusil individuálně, byl zastaven blokem egyptských obránců. Jenže Katar v útoku zůstává i po ztrátě míče. (27:22)
    57
    22. gól Egypt ubojoval. Střelu z křídla vykryl Šarić, Šebíb si ale dosáhl na odražený míč a uklidil ho do kasy. (27:22)

56
    Katar v pasivní hře, ostatně jako po většinu druhé půle. Tentokrát ale míč ztratil a brejk zastavovali hned čtyři hráči Kataru, což se jim i povedlo. (27:21)
    55
    Al-Dirá utáhl míč ze země podél hlavy bránícího hráče a Šarić neviděl vůbec nic. Pěkný gól. (27:21)
    54
    Tohle je již exhibice. Krásná souhra na jeden dotek, míč se dostal až k Alimu na pivota, který přehodil gólmana a zajistil si osmý gól ve hře. (27:20)

54
    Egypt je v postupném útoku, Al-Áhmar se natlačil na spojku, je mu písknut průraz a Egypt to zkouší osobkou na Capoteho. (26:20)

53
    Capoteho střelu blokoval Almasrí, ale nechybělo moc k tomu, aby míč šel stejně do branky, Altajar šel do protipohybu. (26:20)
    52
    Ten zkušeně proměňuje Al-Áhmar. Ale asi to už Egyptu k ničemu není. (26:20)

52
    Zásah Altajara rezultoval v rychlý brejk Egypta, který zastavuje až faul a sedmimetrový hod! (26:19)