Macedónsko – Bahrajn 28:23 (kon.) | Katar – Egypt 28:23 (kon.) | Chorvátsko – Japonsko 35:27 (kon.)
Maďarsko – Angola 34:24 (kon.) | Španielsko – Island 32:25 (kon.) | Švédsko – Argentína 31:16 (kon.)
Katar
28:23 (15:12)
Egypt
cz Nedeľa 13.01.2019, 15:30 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek víkendu. V pondělí se budu těšit od 20:15 ze zápasu Dánsko – Saudská Arábie, kde jsou Dánové po koncertě proti Chile jasným favoritem. (17:06:28)

Katar – Egypt 28:23 (15:12)
    Nejvíce branek: Ali 9/6, Marzo 6, Capote 5 – Al-Áhmar 6/4, Šebíb 5, Hasan 4. Rozhodčí: Sabroso, Raluy Lopez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 3 077.

Dnešní utkání sledovalo 3 077 diváků.

I po druhém zápase skupiny D bude Egypt čekat na první bodový zisk. Sledovali jsme utkání, kde nebylo mnoho házenkářské krásy, kterou nahrazovala především bojovnost a důraz. Vaz Egyptu v tomto špílu srazila téměř devítiminutová pasáž bez gólu ve druhé půli. Ze stavu 17:17 se tak stalo 23:17 a Katar už pak do konce utkání své vedení nepustil. Zápas tak Katar dovedl do vítězného závěru, když tým podpořil i několika dobrými zákroky vzadu Danijel Šarić a po zpackaném utkání s Angolou si Katar připisuje dva body za výhru.

Konec zápasu. (28:23)
    60
    Šebíb se dostal k míči ležícímu na zemi a upravuje zřejmě na konečných 28:23. (28:23)

60
    Altajar výborně vyběhl proti střele Aliho z pivota a ramenem ji vyrazil! (28:22)

60
    Poslední minuta, Katar opět v útoku. Tentokrát je to pouze otázka skóre. (28:22)

59
    Jdeme do posledních dvou minut utkání. Katar znovu v pasivitě, tentokrát se Ali protlačil na šest metrů po přihrávce od Sinana, ale trefil pouze tyčku! (28:22)
    58
    Marzo si naběhl na přihrávku do běhu, kterou i dostal a z první navýšil náskok na šest branek. (28:22)

57
    Hassaballa to zkusil individuálně, byl zastaven blokem egyptských obránců. Jenže Katar v útoku zůstává i po ztrátě míče. (27:22)
    57
    22. gól Egypt ubojoval. Střelu z křídla vykryl Šarić, Šebíb si ale dosáhl na odražený míč a uklidil ho do kasy. (27:22)

56
    Katar v pasivní hře, ostatně jako po většinu druhé půle. Tentokrát ale míč ztratil a brejk zastavovali hned čtyři hráči Kataru, což se jim i povedlo. (27:21)
    55
    Al-Dirá utáhl míč ze země podél hlavy bránícího hráče a Šarić neviděl vůbec nic. Pěkný gól. (27:21)
    54
    Tohle je již exhibice. Krásná souhra na jeden dotek, míč se dostal až k Alimu na pivota, který přehodil gólmana a zajistil si osmý gól ve hře. (27:20)

54
    Egypt je v postupném útoku, Al-Áhmar se natlačil na spojku, je mu písknut průraz a Egypt to zkouší osobkou na Capoteho. (26:20)

53
    Capoteho střelu blokoval Almasrí, ale nechybělo moc k tomu, aby míč šel stejně do branky, Altajar šel do protipohybu. (26:20)
    52
    Ten zkušeně proměňuje Al-Áhmar. Ale asi to už Egyptu k ničemu není. (26:20)

52
    Zásah Altajara rezultoval v rychlý brejk Egypta, který zastavuje až faul a sedmimetrový hod! (26:19)
    52
    Gól vstřelil tým Egypt (Ahmad Al-Áhmar). (26:19)
    51
    Ali dorazil střelu Capoteho do prázdné a tohle už je trochu egyptský zmar. (26:18)

51
    Na druhé straně se zákrokem proti Šebíbovi z pivota zaskvěl Šarič! (25:18)
    50
    Ali je ze sedmiček neomylný a posílá Katar do vedení o sedm branek. (25:18)

50
    Al-Wakil fauloval nefauloval Madadiho sběhlého na pivotu a dostává dvě minuty, Katar pak další sedmimetrový hod. (24:18)

49
    Marzo je poslední dobou hodně vidět. Nyní z otočky vsítil další gól, jenže ten pro předchozí trefu není uznán. (24:18)

49
    Al-Áhmar se dopustil průrazu, čehož využívají Katařané k pomalému postupu vpřed. (24:18)
    48
    I faktickou osobní obranu Katar překonal. Tři rychlé nahrávky, na pravé spojce se uvolnil Marzo a úspěšně zakončil. (24:18)
    48
    Al-Áhmar proměňuje a dostává Egypt ze střelecké krize. Teď už to ale bude mít hodně těžké. (23:18)

47
    I na druhé straně ale došel egyptský Šebíb pro sedmičku a Egypt může konečně skórovat. (23:17)
    46
    Tu proměňuje Ali a zdá se býti již rozhodnuto. (23:17)

46
    Birrašíd byl bráněn v brankovišti a Katar má sedmičku! (22:17)

46
    Marzo hrál celou situaci na sebe, jenže byl přerušen. Kataru se čas v útoku také krátí, opět hraje v pasivitě. (22:17)

45
    Al-Áhmar ale nepřekonal Šariče ani z osy hřiště a s Egyptem to začíná být velice zlé... (22:17)

45
    Zakar po odpískání ještě donutil Chajrího nasimulovat lehký úder do tváře a sudí dávají katarskému hráči dvě minuty. (22:17)

45
    Al-Wakil byl povalen na zem a Egypt může zůstat chvíli v útoku. (22:17)
    44
    Katar byl sice v pasivitě, ale důrazný Ali si udělal na pivotu prostor a ze zdánlivě ztracené situace vytěžil gól. Egypt na něj ale čeká již sedm minut! (22:17)

43
    I nadále se Egyptu nedaří v útoku. Tentokrát to byla technická chyba a přesun do obrany. (21:17)
    43
    Mrzet ho to nemusí, Marzo nebyl pokrytý, proto se rozhodl pro střelu, kterou přesně umístil. (21:17)

43
    Hassaballa to zkusil rusákem na křídle, ale neuspěl. (20:17)

42
    Umar navíc neproměňuje další střelu z devíti metrů a Katar může jít na čtyři branky náskoku! (20:17)
    41
    Madadi měl prostor na levém křídle, dostal tam i míč a zakončil přesně. Katar si pomalu bere zpět náskok. (20:17)

41
    Hra musela být kvůli ztracenému míči přerušena, což využily oba týmy k občerstvení a pokračujeme dále. (19:17)

40
    Egypt se dostal sám v útoku pod tlak a do zakončení musel na střední spojce jít Hasan, Šarić ho ale vychytal! (19:17)
    40
    Ali se nenechal před sedmičkou rozhodit a nad nohu Altajara přidává svůj čtvrtý gól z hodu. (19:17)

39
    Sedmička pro Katar! Ali byl v souboji důraznější a Abdalráhím ho musel faulovat. (18:17)
    39
    Již v pasivitě přinesla spolupráce Roiného a Birrašída gól, který posílá Katar zase do vedení. (18:17)

38
    Sinan při zakončení poslal na zem jednoho z Egypťanů, hra ale pokračuje bez odpískání průrazu. (17:17)

38
    Rychlá kombinace Kataru končí faulem na Hassaballu někde na desíti metrech. (17:17)
    37
    Hasan protlačil přihrávku na Šebíba a Egypt dorovnává stav zápasu. Katar má oddechový čas. (17:17)

37
    Nahrávka na Aliho nenašla cíl a Egypt spěchá na druhou stranu. Nakonec ale zastavil postup a prostřídal. (17:16)
    36
    Šarić šel na zem pozdě a Hasan ho podstřelil mezi nohama. (17:16)
    36
    Na druhé straně ale červenobílí využili větší počet hráčů a ze střední spojky šla přihrávka Zúavímu na křídlo, nabídnutou šanci katarská #92 zužitkovala a přidává 17. gól Kataru. (17:15)
    35
    Omar si sběhl až na oblast levé spojky a z výskoku na 11 metrech napálil míč do vinglu. (16:15)

34
    Jenže první střela Capoteho míří nad branku a Egypt nikam nespěchá. Hraje ale bez gólmana. (16:14)

34
    Nešetrný zákrok nyní předvedl Almasrí, který zasáhl jednoho z Katařanů do obličeje a dostává dvě minuty. (16:14)

34
    Na druhé straně mohl opět snížit z pravého křídla Abdalráhím, ale Šarić ho výborně vychytal! (16:14)
    33
    Marzo už tentokrát trefil jiný prostor, než gólmana a přidává 16. gól Kataru. (16:14)
    33
    Na druhé straně se souhrou na míč dostal pivot Šebíb a snižuje na rozdíl jednoho gólu. (15:14)

32
    Střelu obstaral Marzo, jenže přímo do gólmana Hendávího, (15:13)

32
    Katar zase bez gólmana, opět to hraje na Capoteho, ten je ale dobře bráněn. (15:13)
    32
    Přesilovku sehrál Egypt výborně, přenesení hry na Abdalráhíma přineslo první gól druhé půle. (15:13)

31
    Zakar poslal k zemi egyptského pivota a dostává dvě minuty. (15:12)

31
    Menší problémy s časomírou byly zažehnány a můžeme pokračovat v zápase. (15:12)

31
    Začal druhý poločas. (15:12)

První poločas je za námi. Nenabídl nám žádnou skvělou a parádní házenou, spíše to bylo hodně o bojovnosti a důrazu v zakončení. Egypt zpackal závěr půle, když se ze stavu 8:10 dostal do poločasového výsledku 12:15 a do druhé půle má o čem přemýšlet. Ta začne cca za 12 minut.

30
    První poločas skončil. (15:12)

30
    Střela Zejnelbédína z devíti metrů byla zblokována vyskakujícím Capotem a více se toho v poločase nestane. (15:12)
    30
    Capote je bráněn osobně, ale za něj to vzal Sinan, který se protáhl na levé spojce a odskakuje na tři branky náskoku. Egyptská lavička okamžitě reaguje tajmem. (15:12)

30
    V čase 29:37 přichází očekávaný time-out od katarského trenéra Rivery. (14:12)

30
    Další ztráta Egyptu v útoku a Katar jde do poslední půlminuty s míčem na rukách. (14:12)
    29
    Vypadalo to všeljak, nakonec se ale Capote uvolnil a z devíti metrů v pasivitě zakončil. (14:12)

29
    Sinan byl faulován a následný hod Hendávího do prázdné nepřinesl vůbec nic. Katar hraje opět bez gólmana. (13:12)

28
    A když už dosáhne na nahrávku Alí Zejnelbédín, tak Šarić zalehne a míč za záda nepustí! (13:12)

28
    Egypt se ale v početní výhodě trápí, nedaří se mu vůbec dostat k zakončení. (13:12)

28
    Madadi je trochu v šoku, nicméně dostává dvě minuty. (13:12)

27
    Chajrí se protlačil až do zakončení, jenže byl faulován předtím a rozhodčí lehce necitlivě nenechali egyptského hráče zakončit. (13:12)
    27
    Rychlý brejk a Omar snižuje zase 12. gólem na jeden gól rozdílu. (13:12)
    26
    Egypt přesilovku ale sehrál prachmizerně a Katar přidává 13. gól, z dlouhého kříže se prosadil Capote. (13:11)
    26
    Rychlý přechod do útoku, Sinan pustil balon na Birrašída, který z pravého křídla otočil vývoj zápasu. (12:11)

25
    Tohle byl dost možná zákrok století od Hendávího! Egypt hrál totiž s prázdnou brankou a egyptský gólman sprintoval přes celé hřiště, aby zabránil střele z levého křídla od Madadiho. To se mu povedlo, když ve skoku vykopl míč nohou! (11:11)
    24
    Klíčovou sedmičku Ali proměnil a opět dorovnává stav zápasu. (11:11)

24
    Druhá akce na Šajíba, Zejnelbédín fauloval a dostává dvě minuty. (10:11)

23
    Hendáví vystoupil proti střele Šajíba ze šesti metrů a vykopl ji nohou pod střechu Royal Areny! (10:11)
    23
    Šebíb byl nejprve faulován, podruhé již ale nebyl pivotem Kataru pokryt, proto dostal míč a zakončil úspěšně. (10:11)
    22
    Capote to vymyslel krásně. Nenechal se faulovat, místo toho přenesl hru na Madadiho, který napravil přešlap před chvíli a tentokrát zařídil srovnání stavu zápasu. (10:10)

21
    Chajrí naběhl do Birrašída při zakončení, pískán je logicky průraz a Katar se může vrátit zpět na remízový stav. (9:10)
    21
    Podruhé již ale ano a ze své pozice na levé spojce prostřelil Hendávího. (9:10)

20
    Opět zkouší Katařané variantu bez gólmana, Capote opět zkusil individuální akci, ale nezadařilo se mu. (8:10)
    20
    Al-Dírá navázal dva obránce, míč poslal na Hasana, který proskočil mezerou v obraně a přidává desátý gól Egypta. (8:10)

19
    Přešlap byl signalizován Madadídovi, jehož gól nemůže být uznán a jde se na druhou stranu. (8:9)
    19
    Nálet do brankoviště obstaral Umar, tvrdou střelou poslal míč na vzdálenější tyč a Egypt jde do vedení. (8:9)

18
    Jasné dvě minuty pro katarského Roiného. Ten znovu nezachytil Al-Áhmara a stáhl ho zezadu na zem. (8:8)

18
    Roiné z levé spojky neuspěl a hra se otočila. Žlutou kartu v obraně dostává Ali, u arabských zemí tradičně za filmování. (8:8)

17
    Proti střele Marza vystoupil s blokem Almasrí, Katar má roh. (8:8)
    17
    Al-Áhmar kličkou odeslal na bar zkušeného Roiného, dostal se až na šest metrů a tvrdou ranou srovnal stav. (8:8)
    16
    Aliho nerozhodilo střídání gólmanů, mířil nad hlavu Altajara, který natahoval ruku marně. (8:7)

16
    I na druhé straně máme sedmičku, Capoteho náběh nezachytil Umar a je pískáno. (7:7)
    15
    Kataru nepomohla ani změna gólmanů, když šel na sedmu Šarić, Al-Áhmar ho jednoduše přehodil. (7:7)

15
    Další sedmička pro Egypt. Zuáví bránil v brankovišti, navíc vzal zakončujícího Šebiba trochu zápasnicky na zem! (7:6)
    14
    Capote ukázal své zkušenosti, dostal nahrávku z křídla, udělal si dva kroky a ze země vypálil přesně do šibenice. (7:6)
    13
    Zuáví si z křídla sběhl na šest metrů, kde dostal i míč a zakončil. (6:6)
    13
    Hasan skoro ustřelil hlavu Jusúfovi při střele z pravé spojky, sám egyptský hráč se omluvil, ale gól platí, o tom není debata. (5:6)

12
    Ali dostal míč na pivot a měl tam mnoho času na zakončení, trefil ale spodek branky, kam šel i Hendáví! (5:5)

12
    Na druhé straně výborně Marzo vyblokoval tělem Al-Díru a vše podpořil Jusúf zákrokem. (5:5)

11
    Capote hodně zadrobil krokem, nakonec pro něj bylo štěstím, když sudí odpískali faul. Sám Capote pak zkusil střelu, Hendáví chytá! (5:5)

11
    Katar dlouho zůstává v útoku a vypadá to na brzkou signalizaci pasivity. (5:5)

10
    Katar to zkouší s prázdnou brankou, nicméně je Capote přerušen. Avšak bránící Hasan dostává žlutou kartu. (5:5)
    10
    Al-Áhmar si počkal na pohyb gólmana a mířil následně přesně proti jeho pohybu. Máme srovnáno, oba týmy mají po pěti. (5:5)

10
    Ajssá nechal při zakončení Al-Wakilovi nesmyslně nohu v náskoku, Egypt má sedmičku a Ajssá dvě minuty. (5:4)
    9
    Ajssá naznačil střelu, míč pak přenechal vedle na Marzu, který měl hodně času a prostřelil Hendávího. (5:4)

8
    Abdú tahal na pivotu Aliho za dres a neunikne žluté kartě. (4:4)
    8
    Vzal to na sebe Al-Dírá, parádní kličkou si odstranil z cesty blokujícího obránce a střílel přesně do protipohybu Šariće. (4:4)

7
    Další faul na střílejícího Al-Áhmara, tentokrát je Egypt v útoku na hranici pasivní hry. (4:3)
    6
    Chybnou rozehrávku Kataru využil Hasan a z brejku dotáhl Egypt na jednu branku rozdílu. (4:3)

5
    Al-Dírá přesáhl limit tří kroků a Katar šel do útoku. V něm se dostal ke střele Marzo, ale vysoko nad branku. (4:2)
    5
    Vypadalo to, že Roiné bude přerušen, nakonec se ale utrhl, obešel obránce a zavěsil. (4:2)
    4
    Celá egyptská šestice ale využila toho, že jich je o jednoho více, dala si rychlou lajnu a z levého křídla zakončil neomylně Al-Wakil. (3:2)
    4
    Ali první sedmičku utkání zkušeně proměnil a přidává třetí gól Kataru. (3:1)

4
    A došel si pro sedmičku! Klasický maďar a Ali na pivotu byl stažen na zem! (2:1)

3
    Egypt se v kombinaci dopustil průrazu a Katar jde na míč. Navíc v oslabení. (2:1)

3
    Ten samý hráč je ale jako první vyloučený dnešního utkání. (2:1)
    2
    Capote vnikl do otevřené obrany ihned po výhozu a poslal Katar zpět do vedení. (2:1)
    2
    Al-Dírá si otevřel prostor na střední spojce a úspěšně zakončil. (1:1)

2
    Zakar zastavil pronikajícího Eissu velice tvrdě a vidí žlutou kartu. (1:0)

1
    Egypt má nyní první útok, který byl přerušen dostupujícím Alim. (1:0)
    1
    Marzo po necelé půlminutě využil kombinace s Capotem a z devíti metrů se trefil na delší tyč. (1:0)

1
    Zápas začíná, moment a výhodu výhozu mají Katařané, kteří útočí zleva doprava v prázdné hale. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-10

Katar: Šarić, Suljaković, Júsuf – Capote, Roiné, Marzo, Šajíb, Birrašíd, Sinan, Maláš, Ajssá, Madadi, Hassaballa, Zakar, Zúaví, Ali.

Egypt: Handáví, Altajar – Umar, Hasan, Chajrí, Mahír, Almasrí, Abdú, Al-Wakil, Al-Dirá, Saad, Al-Áhmar, Šebíb, Zejnelbédín, Sanad, Abdalráhím.

Rozhodčí: Sabroso, Raluy Lopez (oba ESP).

KATAR
    5. místo, 0 bodů, skóre 23:24, bilance 0-0-1
    V roce 2015, těsně po skončení MS v házené v Kataru, proběhla v Německu anketa, který tým cení jako nejhorší na celém mistrovství. S velkým náskokem vyhrál Katar. Tým plný žoldáků dosáhl za notné pomoci rozhodčích na druhé místo, když ve finále již nestačil na Francii. Mimochodem, v tomto utkání figurovala česká dvojice sudích Horáček-Novotný a za řízení sklidili chválu napříč celým světem. Od té doby to jde ale s Katarem dolů. Proti Angole v rámci prvního utkání ale byl jasným favoritem, jenže nepovedená první půle, po které vedla Angola o čtyři branky, zápas posunula do jiné roviny. Katar ale v čase 44:27 dorovnal stav a od té doby se zápas tahal. Pět sekund před koncem ale neproměnil Katařan Capote střelu z devíti metrů a z rychlého brejku v čase 59:59 zařídil Angole dva body Chicola. Katar taktéž čeká na první bod.

EGYPT
    6. místo, 0 bodů, skóre 24:27, bilance 0-0-1
    Egypt sehrál pouze jediné utkání proti favorizovanému Švédsku. Rozhodně ale nezklamal a Švédům byl po celých šedesát minut vysoce důstojným soupeřem. První půle byla z obou stran velice vyrovnaná, mírně navrch měli Švédové, kteří se utrhli do čtyřbrankového vedení, Egypt se ale dotáhl na dvoubrankovou ztrátu. Jenže nástup do druhé půle prakticky rozhodl. Pět branek náskoku Švédska sice Egypt v 53. minutě stáhl, závěr měli ale seveřané rozehraný takticky lépe a nakonec z toho vzešla výhra 27:24. Egypt na první bod tak čeká.

Příjemné nedělní odpoledne. Házenkářské mistrovství světa je v plném proudu a od 15:30 budeme sledovat zápas dvou arabských soupeřů ve skupině D. Na jedné straně stojí dlouhodobě notně pošramocená pověst Kataru, na druhé straně stojí dlouhodobě tým, který se na MS dokáže kvalifikovat, a to Egypt. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.