Tunisko – Čile 36:30 (kon.) | Srbsko – Brazília 22:24 (kon.) | Island – Bahrajn 36:18 (kon.)
Maďarsko – Katar 32:26 (kon.) | Nórsko – Rakousko 34:23 (kon.) | Rusko – Nemecko 22:22 (kon.)
Chorvátsko – Macedónsko 31:22 (kon.) | Argentína – Egypt 20:22 (kon.) | Dánsko – Saudská Arábia 34:22 (kon.)
Francúzsko – Korea 34:23 (kon.) | Španielsko – Japonsko 26:22 (kon.) | Švédsko – Angola 37:19 (kon.)
Nórsko
34:23 (16:13)
Rakousko
cz Pondelok 14.01.2019, 17:30 • Jyske Bank Boxen, Herning - Dánsko • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina C

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (19:00:59)

Hráč utkání: Göran S. Johannessen (Norsko)

Je dohráno. Norové zvládli roli favorita a berou další dva body. Rakušané odešli s prázdnou a po prohře Chile s Tuniskem je teď čeká několik důležitých zápasů.

Už v úvodu utkání šli Norové do vedení, Rakušané jim ale díky produktivnímu Weberovi dlouho gólově stíhali. Až ve 14. minutě Björnsen střelou z křídla poslal Nory poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Po několika minutách bylo ale opět srovnáno. Díky skvěle chytajícímu Christensenovi si Norové postupně vybojovali čtyřgólový náskok, který se po gólu Webera v závěru poločasu zmenšil na tři branky. Skóre po prvním poločase tak bylo 16:13.

Do druhého poločasu už vstoupili Norové mnohem sebejistěji. Po několika minutách hry vedli už o pět gólů. Díky Gullerudovi po deseti minutách hry vedli už o sedm branek. Rakušanům se do konce utkání už nepodařilo náskok seveřanů zmenšit a utkání tak nakonec skončilo 34:23.

Konec zápasu. (34:23)
    60
    Na závěr utkání si zastřílí i méně vytěžovaní hráči! Blonz z rychlého brejku překonal rakouského gólmana a svou trefou několik setin před koncem ukončuje dnešní mač. (34:23)
    60
    Tangen po další střele ze středu během dvou minut kompletuje hattrick! (33:23)
    59
    Dělová rána ze středu hřiště od Tangena a další gól pro Nory, kteří už oslavují další vítězství ve skupině! (32:23)
    58
    Tangen z rychlého brejku pohodlně skóruje. (31:23)

57
    Střídající Pilipovic si připisuje důležitý zákrok. Norsko přesto zůstane v útoku. (30:23)
    56
    Rakušané se chtějí dostat ještě zpátky do hry. Třetí rychlý gól hráčů ze střední Evropy dává Herburger. (30:23)
    56
    Weber sebejistě zakončuje trestný hod do pravé šibenice. (30:22)

55
    Zeiner na poslední chvíli vypíchl míč prchajícímu Norovi a zabránil tak dalšímu rychlému brejku. (30:21)

54
    Oddechový čas pro domácí. (30:21)
    54
    Dělová rána Zivkovice pod břevno znamená jednadvacátý gól pro Rakousko! (30:21)
    54
    Využívá rakouské ztráty a pohodlně pálí do prázdné branky. (30:20)
    53
    Rakouská odpověď je velmi rychlá, už je to zase o devět. (29:20)
    52
    Pas za obranu našel Wagnera, který dokázal nadějnou akci Rakušanů zdárně zakončit. (28:20)
    52
    Myrhol využívá početní výhody a v pádu překonává rakouského gólmana. (28:19)

51
    Herburger ukázkově trefil svého protihráče ve hře loktem do obličeje a půjde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici. (27:19)