Columbus – Montreal 1:4 (kon.) | Florida – Toronto 3:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:2 (kon.)
Carolina – Ottawa 1:4 (kon.) | Calgary – Detroit 6:4 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:3 (kon.) | NJ Devils – Anaheim 2:3 (kon.) | Colorado – LA Kings 7:1 (kon.)
Florida Panthers
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 19.01.2019, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:39:13)

Střely na branku: 29:21

Je dobojováno. Den po vítězství 4:2 na ledě Tampy, lídra NHL, podali torontští hokejisté matný výkon a podlehli trápící se Floridě. Maple Leafs se sice už ve druhé minutě ujali vedení zásluhou Rona Hainseyho, domácí Panthers ale trefami Hoffmana a Mathesona ještě v první třetině dokonali obrat a necelé dvě minuty před koncem zpečetil výhru Cats trefou do prázdné branky Vatrano.

59:27
    Maple Leafs to opět zkoušejí bez gólmana. Toho se teď pokusil využít Colton Sceviour, jím vyhozený puk ale doletěl pouze na zakázané uvolnění.

59:08
    Stoprocentní šanci teď měl Nazem Kadri, zkušený centr ale z hranice brankoviště nedokázal dostat puk za Luonga!
    58:14 Frank VATRANO - 3:1

58:14
    Florida právě vstřelila branku!
    S nejvyšší pravděpodobností je rozhodnuto, FRANKU VATRANOVI se totiž podařilo poslat puk z vlastního pásma až do odkryté torontské svatyně! Asistence: Mark Pysyk.

58:02
    Garret Sparks peláší na střídačku, Maple Leafs to zkoušejí v šesti!

57:17
    John Tavares se na vrcholu kruhů pokusil přenechat puk Marnerovi, toho ale zradilo zpracování a svěřenci Boba Boughnera se následně osvobodili.

56:44
    Rychlonohý Jevgenij Dadonov se dral do další bleskové protiakce, ani tentokrát se mu ale nepodařilo ohrozit Sparkse nějakou střelou.

55:53
    Keith Yandle chytře vyhodil puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Torontu se čas začíná pomalu krátit...

55:16
    Jared McCann našel parádním pasem přes dvě třetiny hřiště Dadonova, jenž se ale nakonec do zakončení nedostal.

54:29
    Michael Matheson nepustil Kapanena do floridské třetiny, oba týmy nyní střídají a John Tavares už zakládá další akci Leafs.

53:38
    Panthers vyhráli lítou bitvu o kotouč poblíž domácí střídačky, načež se Denis Malgin mohl vydat do útoku, mladý Švýcar ale místo toho zařadil zpátečku a vrátil černou pryž obráncům.

52:44
    Gardinerovo nahození od modré nedokázal nikdo v bílém dresu tečovat, o chvilku později Maple Leafs o puk přišli a Henrik Borgström ho dostal až na opačný konec kluziště.

52:04
    Mitchell Marner se málem dostal do samostatného úniku, na modré čáře mu ale puk vypíchl vracející se Ekblad!

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 10. Hoffman (Yandle, Bjugstad), 15. Matheson (Trocheck, Huberdeau), 59. Vatrano (Pysyk) – 2. Hainsey (Rielly, Kapanen)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Brown – Vatrano, Barkov, Dadonov – Huberdeau, Trocheck, Bjugstad – Hoffman, Borgström, Malgin – Sceviour, McCann, Hawryluk.
    Toronto Maple Leafs: Sparks (Andersen) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – A. Johnsson, Tavares, Marner – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau, Kadri, Kapanen – P. Lindholm, F. Gauthier, Co. Brown.

Rozhodca: Charron, St. Pierre – Suchánek, Cameron