New Orleans Saints - Los Angeles Rams 23:26 (kon.) | Kansas City Chiefs - New England Patriots 31:37p (kon.)
koniec udalosti
Kansas City Chiefs - New England Patriots

31:37p

(0:7, 0:7, 7:3, 24:14 - 0:6)

cz Pondelok 21.01.2019, 00:40 • Arrowhead Stadium, Kansas City, Missouri • Americký futbal • Finále konferencie AFC

Z konferenčních finále NFL je to vše, děkuji za pozornost. (05:21:00)
    New England Patriots již můžou vyhlížet let do Atlanty

Utkání sledovalo 77 034 diváků.

Málokdo čekal, že po poměrně nudném a ze strany Chiefs naprosto impotentním prvním poločase nabídne zbytek zápasu dechberoucí podívanou! Vše naznačily už úvodní dvě minuty třetí čtvrtiny. Jen tak málo času stačilo Chiefs k přechodu hřiště a závěrečnému 12yardovému catchi Travise Kelceho, kterým se dostali zpět do zápasu. Patriots ale zvládli ještě v průběhu třetího dějství zareagovat a 47yardovým field goalem Stephena Gostkowského utekli zpět na rozdíl dvou skórování. Čtvrtá část se pak proměnila v přestřelku jak z divokého západu. Hned po 4 sekundách zakončili domácí další podařený drive 1yardovou přihrávkou na Damiena Williamse. Hosté následně vůbec nezvládli dva drivy za sebou, první skončil neproměněným čtvrtým downem a druhý dokonce interception, kterou zachytil Daniel Sorensen a Chiefs toho využili k obratu ve skóre 23yardovým catch and runem Damiena Williamse. Zbývalo 7:45 minuty a jen 4 z nich potřebovali Patriots na to, aby si vzali vedení zpět. V situaci, kdy 10 yardů od end zóny hráli další čtvrtý down, udělali spoluhráči pro Sonyho Michela parádní dálnici a ten nezaváhal. Jenže za pouhou minutu a půl byli Chiefs na druhém konci hřiště a Damien Williams skóroval třetí touchdown v zápase, tentokát 2yardovým během. Ani to ale nebylo zdaleka vše. Patriots museli při ztrátě 4 bodů jít pro touchdown a zvládli to za 82 sekund! Rex Burkhead dosáhl cíle po 4yardovém běhu a čekalo se, zda posledních 39 sekund hosté rozjetého Mahomese uhlídají. Nedokázali to a Chiefs proměněným 39yardovým field goalem Harrisona Butkera poslali zápas do prodloužení. Jen ve 4. čtvrtině padlo celkem 38 bodů!
    Los o míč před prodloužením vyhráli Patriots a ukázalo se to jako klíčové. Během finálního drivu zvládli hned 3x zkonvertovat dlouhé třetí downy a Rex Burkhead po 5 minutách hry 2yardovým během rozhodl o tom, že New England Patriots postupují do Super Bowlu.

NEW ENGLAND PATRIOTS POSTUPUJÍ DO SUPER BOWLU LIII! Finálový zápas NFL si zahrají potřetí v řadě, počtvrté za posledních 5 let, podeváté v éře trenéra Billa Belichicka a quarterbacka Toma Bradyho a pojedenácté v historii!

Konec utkání.

10:10
    NE, 2&GOAL, KC 2 – TOUCHDOWN PATRIOTS
    Je rozhodnuto, Patriots nakonec přeci jen vítězí a postupují! Těžkotonážní formace udělala přesně to, co měla a REX BURKHEAD měl volnou cestu do end zóny!

10:48
    NE, 1&GOAL, KC 5
    Burkhead znovu dostal důvěru a vyloženě urval 3 yardy.

11:18
    NE, 1&10, KC 15
    Burkhead se nenechává zahanbit a po zemi se přiblížil na pouhých 5 yardů od cíle!

11:57
    NE, 3&10, KC 30
    Neskutečné, i třetí třetí down v prodloužení hosté zvládají! Gronkowského neměl šanci Berry udržet, 15 yardů!

12:03
    NE, 2&10, KC 30
    Další nekompletní pas, Patterson byl před end zónou velmi dobře sřežen.

12:0
    NE, 1&10, KC 30
    Brady musel hledat náhradní řešení, házel míč až do end zóny, ale Hogan k němu měl hodně daleko.

12:51
    NE, 3&10, KC 45
    Jenže i druhý třetí down v prodloužení proměňuje Brady přihrávkou na Edelmana na střed! Tentokrát 15 yardů a Patriots jsou na dostřel!

12:54
    NE, 2&10, KC 45
    Patterson dostal míč lehce za sebe a nedokázal ho v rukou zkrotit.

12:59
    NE, 1&10, KC 45
    Dorsett byl těsně bráněn u levé lajny a nezachytil míč.
    Dlouhý třetí down Patriots, Edelman má co napravovat z předchozího průběhu zápasu

13:40
    NE, 3&10, NE 35
    Edelman si našel ve středu trochu místa k zachycení přihrávky a udržel míč i přes následný tvrdý hit. 20 yardů!