Hromadný štart muži, 15 km, Canmore (zruš.) | SP - šprint žien, 7,5 km, Canmore sk (zruš.)
zrušené
SP - šprint žien, 7,5 km, Canmore

Nedeľa 10.02.2019, 22:45 • Canmore (Kanada) • Biatlon

Najnovšia informácia! Oficiálna fb stránka IBU informuje, že sa dnešné preteky v kanadskom Canmore neuskutočnia kvôli vysokým mrazom. Zrušený je hromadný štart mužov a aj šprint žien.

Svetový pohár v biatlone bude teda pokračovať budúci týždeň v americkom Salt Lake City. (19:07:01)

Pôvodne plánovaný závod s hromadným štartom bol zrušený a nahradený šprintom. Je to najmä z toho dôvodu, že by sa šlo o päť kilometrov viac, čo by mohlo byť pre niektoré biatlonistky veľkým problémom. Počasie tak zase raz skrížilo plány usporiadateľom, ale aj fanúšikom.

69. Jessica Jislová (CZE) 10

Slovenského fanúšika môžu naďalej tešiť najmä výsledky Anastasie Kuzminovej a Paulíny Fialkovej. Nasťa v skrátenom individuále skončila v Canmore na ôsmej priečke, Pája zase trinásta. Celkovo sú obe Slovenky v priebežnom poradí do piateho miesta, po slabšom úvode sa Kuzminová dostala už na bronzovú priečku, avšak Paulína Fialková sa prepadla na pozíciu piatu.

Ivona Fialková a ani Terézia Poliaková do Kanady necestovali. Mladšia zo sestier Fialkových získala dokopy 40 bodov a pohybuje sa v šiestej desiatke poradia. Bez bodíku je však Terka Poliaková, ktorá dopláca na jeden z najpomalších behov v celom štartovom poli.