Jekaterinburg – Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Jaroslavľ 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | S.Moskva – D. Moskva 1:5 (kon.)
Riga – Helsinki 3:1 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva sk 1:4 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Pondelok 11.02.2019, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Dinamem Minsk a Jaroslavlí!

Běloruský klub od svého příchodu do KHL patří mezi slabší mužstva. Za deset let postoupil jen čtyřikrát do pla-off a v něm se ani jednou nedostal do druhé fáze. To se určitě nezmění ani v této sezóně, ve které se Minsk nachází u chvostu Západní konference. S bilancí šestnácti výher a čtyřiceti porážek je na předposledním jedenáctém místě, hůře je na tom už jen beznadějně poslední Slovan Bratislava. I tak mělo Dinamo slušný přelom ledna a února, kdy čtyřikrát v řadě bodovalo, nicméně po výhře 3:1 nad Rigou nestačilo v poměru 0:3 na CSKA Moskva.

Nejproduktivnější hráči:
    • A. Kosticyn – 28 bodů (14+14)
    • T. Pulkkinen – 25 bodů (11+14)
    • Q. Howden – 24 bodů (11+13).

Lokomotiv Jaroslavl

Hostující tým funguje v základní části přesně tak, jak se od něj očekávalo. Na velmi silné týmy CSKA a Petrohradu má Lokomotiv velkou ztrátu, ve zbylé konkurenci je ale nejlepší a v blížícím se závěru základní části figuruje v Západní konferenci na třetím místě, přičemž disponuje čtyřbodovým náskokem na svého jediného přímého konkurenta v podobě čtvrtého Jokeritu. Jaroslavl v lednu sedmkrát v řadě zvítězila, o tuto sérii přišla v Nižném Novgorodu, kde padla 2:3 v prodloužení, nicméně hned o dva dny později si spravila chuť těsnou výhru 4:3 na ledě Soči.

21.12.2017 Jaroslavl – Minsk 3:2.

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum (A), Znacharenko – Drozdov, A. Těreščenko (C), S. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, A. Volkov, Kitarov (A).

Lokomotiv Jaroslavl: Isajev (Salák) – Nakládal, N. Averin, Kronwall (C), Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – Kozun (A), Loktionov, Apalkov – Sannikov, J. Korotkov (A), J. Averin – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Bukin, Rogačjov – Zacharenkov, Šeljanin.

00:01

00:47
    Hned na úvod přesilovka pro Minsk. Pronikajícího Davida Bootha na poslední chvíli fauloval český obránce Jakub Nakládal.

01:20
    Začátek oslabení Jaroslavli vyšel, hráči v bíločerveném dvakrát jednoduše vyhodili do bezpečí.

01:58
    A teď i potřetí, o což se postaral Jevgenij Korotkov.

02:41
    Jevgenij Lisovec se svým nahozením neprorazil a kotouč se opět vrátil do středního pásma.

02:47

03:35
    Ze špatné rozehrávky Lokomotivu resultuje nevynucené zakázané uvolnění a buly po pravici Isajeva.

03:58
    Menší chybu v rozehrávce dvou hostujících obránců chtěl využít Kogaljov, ovšem Isaljev jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

04:28
    Teemu Pulkkinen dvakrát přenesl hru doprava, kde byl volný Blum, ale v ani jednom případě si na Isajeva nepřišel.

05:14
    Minsk je v úvodu zápasu výrazně aktivnější. Útočná aktivita hostujícího mužstva je prozatím na nule.

06:38
    U Jaroslavle vázne hlavně založení útoku. Jegor Korškov nyní vjel do ofsajdu a následuje komerční přestávka.

07:24
    Pulkkinen prostrčil puk na Howdena, který jel zleva na Isajeva, ale střelou švihem skóre zápasu rovněž neotevřel.

07:42
    První náznak šance i pro Jaroslavl. Korotkov si sjel na osu hřiště, jenomže Karnauchovovu branku netrefil.

08:12
    Minsk se vysvobodil z menšího tlaku prostřednictvím zakázaného uvolnění.

09:34
    Nakládalova přihrávka z koncové čáry vyhnala Lokomotiv pryč z útočné třetině. Další akce se začíná až od Isajevovy klece.

10:05
    Kronwall zleva centroval před branku, kde byl Averin, ale bekhendem nezvedl puk mimo dosah Karnauchova.

11:33
    Blum protečoval Pulkkinenovu přihrávku do Isajeva, který vyrazil poskakující puk do boční sítě. Hráči Minsku dělali co mohli, ale dorazit ho dovnitř branky nedokázali.

11:58
    Kozun jen propagačně vyprášil výstroj domácího brankáře, který pokus z osy hřiště jednoduše zastavil a přerušil hru.

12:54
    Lokomotiv se po slabším začátku začíná osmělovat. Také čtvrtý útok se na několik desítek vteřin dokázal usadit v útočném pásmu.

13:41
    Zakázané uvolnění Lokomotivu. Chvíli předním byl jeden z hostů úplně osamocený před brankoviště, ale po přihrávce z krátkého mantinelu trefil Karnauchova.

14:27
    Pro Jakuba Nakládala to zatím není moc podařený večer. Za hákování Bootha jde už podruhé na trestnou lavici.

15:03
    Jaroslavl vyhodila a pak zablokovala střelu, o kterou se z pravé strany postaral Sergej Kosticyn.

15:42
    Od Minsku je to docela pasivně hraná přesilovka. Hráčům chybí pohyb, a tak je k vidění jen nic neřešící kombinace.

16:02
    Lisovecovi nakonec uskočil puk do středního pásma, což fanoušci běloruského týmu rozhodně neviděli rádi.

16:27

16:35
    David Booth nebezpečně tečoval Blumovu střílenou přihrávku do předbrankového prostoru. Puk však poslal vedle ze svého pohledu pravé tyče.

17:06
    Karnauchov si poradil se střelou z otočky. Po jeho zákroku byl až moc důrazný Iljenko a byla z toho menší potyčka, která nedonutila arbitry vylučovat.

17:42
    Apalkov přijel z druhé vlny pro přihrávku Kajumova. Ani jeho střela ale nebyla tak povedená, aby Karnauchova nějak více potrápila.

18:45
    Jegor Korškov střílel z téměř nulového úhlu. Mířil na bližší tyč, ale Karnauchov u ní nenechal žádnou skulinku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:35
    Nakládal si sjel před branku a řekl si tím o přihrávku z levého křídla. Zblízka však poslal puk do Karnauchova.

20:00

Je za námi první třetina, ve které se nechal dvakrát vyloučit Jakub Nakládal a tím výrazně napomohl územní převaze Minsku. Brankáře Isajeva domácí hokejisté ale neprostřelili a a postupem času se museli stále více věnovat defenzivě, neboť začal hrozit také Lokomotiv. I gólman Karnauchov ale zůstal stoprocentní a nadále tedy platí bezbrankový stav 0:0.

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 9.

20:01

20:28
    Velkou díru v obraně Minsku hosté nevyužili, jeden z hráčů v dobré pozici Michaila Karnauchova neprostřelil.

21:51
    Wiercioch dojel nahozený puk a pak ustál tlak forčekujících protihráčů. Jeho kolegové se dopředu přesto nedostali.

22:34
    Zakázané uvolnění Dinama, které na startu druhé třetiny tahá za kratší konec provazu.

23:02
    Ofsajd Minsku.

23:35
    Kogaljov trefil jen blokujícího soupeře. Minsk se ještě udržel v pásmu, ale kotouč pouze tahal u hrazení.

24:22
    Jevenko jenom nahodil a odjel střídat. Protiakce Jaroslavle byla trochu delší, jenže Kronwall prováhal moment pro střelu a po objetí branky ani nepřihrál.

25:28
    Nepřesná střela golfákem se od zadního mantinelu odrazila zpět k brankovišti Isajeva a ten pro jistotu přerušil už tak kouskovanou hru.

26:05
    Kvalita hry má hodně daleko k tomu, aby se o ní dalo mluvit jako o atraktivní. Puk nyní vyletěl mimo hřiště a čas je znovu zastaven.

26:48
    Rychlý přechod přes střední pásmo a pak už nic. Defenziva Lokomotivu domácí hokejisty do zakončení nepustila.

27:49
    Ani hostující kroužení v útočné třetině nevedlo k žádnému náznaku šance. Na bezbrankovém skóre se nadále nic nemění.

28:22
    Kozun si dojel pro chytrou nahrávku do volného prostoru. Sám před Karnauchovem ale rovněž neuspěl.

28:32
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté se v devětadvacáté minuty dostávají do vedení! Kozun dostal na pravém mantinelu puk od Apalkova. Navázal na sebe pohled prakticky všech soupeřů a ti si vůbec nevšímali najetého STAFFANA KRONWALLA, jenž po přihrávce za zadní tyč střílel do poloprázdné branky. Asistence: Brandon Kozun, Daniil Apalkov.
    28:32 Staffan KRONWALL - 0:1

29:54
    Kronwall se opět dostal na led a chtěl udeřit podruhé v řadě. Střelu z vrcholku pravého kruhu mu Karnauchov tentokrát zastavil.

30:25
    Drozdov zleva nepřihrával na volného spoluhráče před brankoviště. Puk do něj házel sám, ovšem Isajev si ho za sebe nesrazil.

30:45
    Korvyšinovi utekl puk při obratu kolem branky. Blumovi střela úplně nesedla, nicméně zvednutý puk se od nohy Maxima Parfejevece přeci jen dostal za přesunujícího se Isajeva.

30:45
    Radost z vyrovnávající trefy byla předčasná! Rozhodčí po kontrole u videa usoudili, že Parfejevec dopravil kotouč do sítě úmyslným kopnutím.

31:36
    Pár vteřin po neuznané trefě Minsku přichází navýšení hostujícího náskoku! JEGOR KORŠKOV si vzal kotouč od Iljenka a vyrazil obkroužit branku. V hlavě možná měl přihrávku na nedaleko stojícího spoluhráče, ovšem puk se z jeho otočky dostal i tak do sítě. Asistence: Arťom Iljenko.
    31:36 Jegor KORŠKOV - 0:2

33:26
    Teď je to pro běloruský tým jedna pohroma za druhou! Apalkov nedokázal bekhendem přihrát z pravé strany. Puk se k němu ale vrátil a napodruhé ho dostal do mezikruží, odkud bez přípravy pálil rozjetý BRANDON KOZUN. Asistence: Daniil Apalkov.
    33:26 Brandon KOZUN - 0:3

34:53
    Ivanov táhl puk v přečíslení dvou na jednoho. Místo přihrávky sám střílel, ale přitom trefil jenom Kristiana Chenkela.

35:51
    Stále se hraje před brankou Dinama, které je pochopitelně hodně otřesené. Bodový zisk se mu v posledních minutách ohromně vzdálil.

36:35
    Aby toho nebylo pro Minsk málo, tak bude poprvé hrát v oslabení. Za podražení Jegora Korškova bude pykat Jonathon Blum.

37:07
    Kozun křižným pasem oslovil spoluhráče stojícího v pravém kruhu. Střela bez přípravy gólové parametry tentokrát neměla.

37:31
    Běloruské mužstvo odpálilo kotouč do bezpečí a aspoň o pár vteřin zkrátilo své probíhající oslabení.

37:57
    Lokomotiv si v poklidu kombinoval v útočném pásmu. Až minutá střela Čerepanova jeho akci vrátila do klidnější části hřiště.

38:35

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:05
    Brejk dvou na jednoho táhl i zakončoval Těreščenko. Zprava však vypálil jen do dobře postaveného Isajeva.

39:43
    Pulkkinen měl spoustu místa na pravé straně, neboť obránci Jaroslavle teprve naskakovali ze střídačky. Tvrdá střela na překonání Isajeva rovněž nestačila.

40:00

I začátek druhého dějství byl hodně chudý na nějaké zajímavé okamžiky. To se změnilo až ve 29. minutě, kdy Jaroslavl dostal do vedení její kapitán Staffan Kronwall. Než se Minsk vzpamatoval z neuznané trefy Parfejevece, tak prohrával už 0:3, o což se postarali Korškov a Kozun. Lokomotiv tak vede 3:0 a bylo by velkým překvapením, kdyby tento zápas nedotáhl do vítězného konce.

Střely na branku po 2. třetině: 7 – 20 (5:9, 2:11).

40:01

40:23
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniil Apalkov.

40:55
    Kajumov zaútočil i během oslabení. Po objetí branky puk za jejího strážce Karnauchova ale neprotlačil.

41:25
    Lokomotiv vyhazuje a zatím se v tomto oslabení brání s obrovským přehledem.

41:56
    A znovu. Minsk by potřeboval co nejrychlejší gól, ale ani v přesilovce se nemůže pořádně dostat do útočné třetiny.

42:23

43:06
    Kovalenko vystřelil přes beka zpoza levého kruhu. Karnauchov s tím počítal a poměrně jednoduše zasáhl.

43:10
    Ihned z vyhraného vhazování vypálil hostující kapitán Kronwall a donutil Karnauchova předvést elegantní semafor.

44:34
    Loktionov chytrou zadovkou přenechal puk rozjetému Kozunovi, jehož střelu z pravého kruhu Karnauchov vyrazil.

45:40
    Ilja Litvinov se dostal k dorážce vyražené střely. Z dobré pozice v mezikruží čisté konto Danilla Isajeva ale nezrušil.

46:24
    Na druhé straně střílel z delší vzdálenosti Kutuzov a rozvlnil jen ochrannou síť za domácí brankou. Následuje reklamní pauza.

47:27
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., vysoká hůl).

47:46
    Daniil Apalkov nezpracoval prudký pas před brankoviště. Přestože byl relativně volný, tak vůbec nezakončičl.

48:34
    Kovyršin zkusil něco vymyslet ve vlastním oslabení. Spoluhráči mu ale nepomohli a u levého mantinelu byl rychle odzbrojen.

49:09
    Hráči Jaroslavle volili nejjednodušší možné přihrávky v útočném pásmu. Vše skončilo u Čerepanova, kterému se nepovedla střela z první.

49:27

50:01
    Polovina třetí třetiny je pryč. Lokomotiv si s velkým přehledem hlídá svůj náskok a utkání se začíná dohrávat spíše z povinnosti.

50:42
    Lisovec v roli posledního beka zachytil finální přihrávku před Karnauchova. Minsk dostal puk ven z obranného pásma a pak ho rychle ztratil.

51:39
    Zakázané uvolnění Minsku, od kterého už to je velká křeč.

52:19
    Kovalenkova střela nemohla Karnauchova překvapit, a tak zafungovala jen jako příležitost k zisku buly v útočném pásmu.

53:24
    Sergej Kosticyn dostal puk do levého kruhu, ve kterém stál úplně sám. Skulinku v postoji dobře postaveného Isajeva ale nenašel.

54:02
    Alexandr Kitarov nepropálil blok od Nikity Čerepanova, od něhož putoval kotouč do ochranné sítě.

54:10
    Zakázané uvolnění hráčů v biločervených dresech vrací hru před Isajeva, kterého dělí posledních šest minut od vychytané nuly.

54:30
    Z buly v obranném pásmu se Jaroslavl ihned dostala do přečíslení. Karnauchov svůj tým uchránil od čtvrté inkasované branky.

55:16
    David Booth prudce vypálil zápěstím z pravého křídla. Isajev byl opět připravený a posléze lapil i vysoký puk z hokejky Drozdova.

55:49
    Kutuzov zlomil hůl v hodně nepříjemném okamžiku, kdy na něj šla přihrávka k modré čáře. Byl z toho brejk Minsku zakončený sraženou střelou Drozdova.

56:32
    Ilja Litvinov si pořádně vyšlápl na Kozuna. Možná ho trefil loktem do hlavy, avšak rozhodčí zůstali v klidu.

56:53
    Poslední minuty jednoznačně patří domácím hokejistům. Ani tvrdá rána od zámořského obránce Wiercioche gólová nebyla, protože letěla těsně nad.

57:19
    Opakované zakázané uvolněni Minsku, před kterým Karnauchov vytěsnil solidní střelu letící k jeho pravé tyči.

57:37
    Karnauchov pohotově zakročil lapačkou po střele, ke které došlo bezprostředně po Loktionovem vyhraném vhazování.

58:12
    Litvinov zablokoval střelu od modré a pak si nevěřil na rozjetí nabízejícího se protiútoku. Po icingu podržel puk a v klidu vystřídal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:35
    Poslední tlak Minsku vypadal v některých chvílích nadějně. Finální fáze ani jednou nevyšla a Isajev své čisté konto už udrží.

Je dobojováno! O osudu zápasu mezi Minskem a favorizovanou Jaroslavlí se rozhodlo ve druhé třetině, a to v rozmezí od 29. do 34. minuty. Lokomotiv se díky Kronwallovi ujal vedení, poté měl trochu štěstí v podobě neuznaného gólu Parfejevece a bezprostředně nato definitivně rozhodl slepenými góly Korškova a Apalkova. Jaroslavl si tak upevnila své třetí místo v Západní konferenci, naopak Dinamo v ní zůstává s odstupem předposlední.

Střely na branku: 14 – 33.

Jakub Nakládal (JAR)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 19:31.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:58:34)

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 29. Kronwall (Kozun, Apalkov), 32. Korškov (Iljenko), 34. Kozun (Apalkov)

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Chenkeľ, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum (A), Znacharenko – Drozdov, A. Těreščenko (C), S. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, A. Volkov, Kitarov (A).
    Lokomotiv Jaroslavľ: Isajev (Salák) – Nakládal, N. Averin, Kronwall (C), Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – Kozun (A), Loktionov, Apalkov – Sannikov, J. Korotkov (A), J. Averin – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev.

Rozhodca: Bukin, Rogačjov – Zacharenkov, Šeljanin

Diváci: 8 515