Tlačová konferencia MŠK Žilina | (kon.) |
Kombinácia mužov, 1. kolo, zjazd, Åre | Víťaz: Dominik Paris (Taliansko) (kon.) | | | Kombinácia mužov, 2. kolo, slalom, Åre | Víťaz: Alexis Pinturault (Francúzsko) (kon.) |
koniec udalosti
Kombinácia mužov, 1. kolo, zjazd, Åre
Víťaz: Dominik Paris (Taliansko)
Miroslav Revaj
Priebežné poradie kombinácie po zjazde:
1. Dominik Paris (ITA) 1:02,27
2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,03 s
3. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,38
4. Christof Innerhofer (ITA) +0,44
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,44
6. Mattia Casse (ITA) +0,52
7. Carlo Janka (SUI) +0,60
8. Mauro Caviezel (SUI) +0,63
9. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,67
10. Maxence Muzaton (FRA) +0,72
11. Alexander Köll (SWE) +0,74
12. Daniel Danklmaier (AUT) +0,81
13. Niels Hintermann (SUI) +0,89
14. Andreas Romar (FIN) +0,90
14. Romed Baumann (AUT) +0,90
16. Riccardo Tonetti (ITA) +1,02
17. Klemen Kosi (SLO) +1,03
18. Bryce Bennett (USA) +1,04
19. Rasmus Windingstad (NOR) +1,15
20. Luca Aerni (SUI) +1,23
21. Felix Monsen (SWE) +1,25
21. Marco Schwarz (AUT) +1,25
23. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,49
24. Alexis Pinturault (FRA) +1,52
25. Jeffrey Read (CAN) +1,53
26. Boštjan Kline (SLO) +1,59
27. Ivan Kuzněcov (RUS) +1,63
28. Jan Zabystřan (CZE) +1,68
29. Linus Strasser (GER) +1,72
30. Stefan Hadalin (SLO) +1,88
...
41. Martin Bendik (SVK) +2,54
44. Ondřej Berndt (CZE) +2,74
47. Matej Prieložný (SVK) +2,54
Tomáš Klinský (CZE) DNF
Štartovná listina:
1. Thomas Mermillod Blondin (FRA)
2. Carlo Janka (SUI)
3. Romed Baumann (AUT)
4. Klemen Kosi (SLO)
5. Marco Schwarz (AUT)
6. Stefan Hadalin (SLO)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Bryce Bennett (USA)
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
10. Vincent Kriechmayr (AUT)
11. Pavel Trichičev (RUS)
12. Dominik Paris (ITA)
13. Mauro Caviezel (SUI)
14. Niels Hintermann (SUI)
15. Ted Ligety (USA)
16. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
17. Christof Innerhofer (ITA)
18. Filip Zubčić (CRO)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Luca Aerni (SUI)
21. Andreas Romar (FIN)
22. Ryan Cochran-Siegle (USA)
23. Ondřej Berndt (CZE)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
26. Jan Zabystřan (CZE)
27. Maxence Muzaton (FRA)
28. Sandro Simonet (SUI)
29. Felix Monsen (SWE)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Miha Hrobat (SLO)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Linus Strasser (GER)
34. Daniel Danklmaier (AUT)
35. Alexander Köll (SWE)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Marko Vukićević (SRB)
38. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
39. Jack Gower (GBR)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Dominik Schwaiger (GER)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Henrik von Appen (CHI)
44. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
45. Matej Prieložný (SVK)
46. Sven von Appen (CHI)
47. Zack Monsen (SWE)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Christoffer Faarup (DEN)
50. Ivan Kovbasňuk (UKR)
51. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
52. Tomáš Klinský (CZE)
53. Jurij Daniločkin (BLR)
54. Elvis Opmanis (LAT)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Martin Bendik (SVK)
1. Dominik Paris (ITA) 1:02,27
2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,03 s
3. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,38
4. Christof Innerhofer (ITA) +0,44
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,44
6. Mattia Casse (ITA) +0,52
7. Carlo Janka (SUI) +0,60
8. Mauro Caviezel (SUI) +0,63
9. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,67
10. Maxence Muzaton (FRA) +0,72
11. Alexander Köll (SWE) +0,74
12. Daniel Danklmaier (AUT) +0,81
13. Niels Hintermann (SUI) +0,89
14. Andreas Romar (FIN) +0,90
14. Romed Baumann (AUT) +0,90
16. Riccardo Tonetti (ITA) +1,02
17. Klemen Kosi (SLO) +1,03
18. Bryce Bennett (USA) +1,04
19. Rasmus Windingstad (NOR) +1,15
20. Luca Aerni (SUI) +1,23
21. Felix Monsen (SWE) +1,25
21. Marco Schwarz (AUT) +1,25
23. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,49
24. Alexis Pinturault (FRA) +1,52
25. Jeffrey Read (CAN) +1,53
26. Boštjan Kline (SLO) +1,59
27. Ivan Kuzněcov (RUS) +1,63
28. Jan Zabystřan (CZE) +1,68
29. Linus Strasser (GER) +1,72
30. Stefan Hadalin (SLO) +1,88
...
41. Martin Bendik (SVK) +2,54
44. Ondřej Berndt (CZE) +2,74
47. Matej Prieložný (SVK) +2,54
Tomáš Klinský (CZE) DNF
Štartovná listina:
1. Thomas Mermillod Blondin (FRA)
2. Carlo Janka (SUI)
3. Romed Baumann (AUT)
4. Klemen Kosi (SLO)
5. Marco Schwarz (AUT)
6. Stefan Hadalin (SLO)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Bryce Bennett (USA)
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
10. Vincent Kriechmayr (AUT)
11. Pavel Trichičev (RUS)
12. Dominik Paris (ITA)
13. Mauro Caviezel (SUI)
14. Niels Hintermann (SUI)
15. Ted Ligety (USA)
16. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
17. Christof Innerhofer (ITA)
18. Filip Zubčić (CRO)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Luca Aerni (SUI)
21. Andreas Romar (FIN)
22. Ryan Cochran-Siegle (USA)
23. Ondřej Berndt (CZE)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
26. Jan Zabystřan (CZE)
27. Maxence Muzaton (FRA)
28. Sandro Simonet (SUI)
29. Felix Monsen (SWE)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Miha Hrobat (SLO)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Linus Strasser (GER)
34. Daniel Danklmaier (AUT)
35. Alexander Köll (SWE)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Marko Vukićević (SRB)
38. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
39. Jack Gower (GBR)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Dominik Schwaiger (GER)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Henrik von Appen (CHI)
44. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
45. Matej Prieložný (SVK)
46. Sven von Appen (CHI)
47. Zack Monsen (SWE)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Christoffer Faarup (DEN)
50. Ivan Kovbasňuk (UKR)
51. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
52. Tomáš Klinský (CZE)
53. Jurij Daniločkin (BLR)
54. Elvis Opmanis (LAT)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Martin Bendik (SVK)
K hlavným favoritom na prvenstvo patria Alexis Pinturault z Francúzska, ktorý patrí k univerzálnym lyžiarom. Nesmieme však zabúdať ani na jeho krajana Victora Muffata-Jeandeta, alebo Rakúšana Marca Schwarza, ktorý je aktuálnym lídrom mužskej kombinácie. Určite sa teda môžme tešiť na zaujímavý pretek, predsa len sa idú MS.
Slovensko má však takisto dôvod, aby sledovalo minimálne prvé kolo. Kombinácie mužov vo švédskom Åre sa zúčastnia aj dvaja naši reprezentanti a to Matej Prieložný a Martin Bendik. Držme im teda palce, aby sa im darilo čo najlepšie.
1. Thomas Mermillod Blondin (FRA)
2. Carlo Janka (SUI)
3. Romed Baumann (AUT)
4. Klemen Kosi (SLO)
5. Marco Schwarz (AUT)
6. Stefan Hadalin (SLO)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Bryce Bennett (USA)
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
10. Vincent Kriechmayr (AUT)
11. Pavel Trichičev (RUS)
12. Dominik Paris (ITA)
13. Mauro Caviezel (SUI)
14. Niels Hintermann (SUI)
15. Ted Ligety (USA)
16. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
17. Christof Innerhofer (ITA)
18. Filip Zubčić (CRO)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Luca Aerni (SUI)
21. Andreas Romar (FIN)
22. Ryan Cochran-Siegle (USA)
23. Ondřej Berndt (CZE)
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
26. Jan Zabystřan (CZE)
27. Maxence Muzaton (FRA)
28. Sandro Simonet (SUI)
29. Felix Monsen (SWE)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Miha Hrobat (SLO)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Linus Strasser (GER)
34. Daniel Danklmaier (AUT)
35. Alexander Köll (SWE)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Marko Vukićević (SRB)
38. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
39. Jack Gower (GBR)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Dominik Schwaiger (GER)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Henrik von Appen (CHI)
44. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
45. Matej Prieložný (SVK)
46. Sven von Appen (CHI)
47. Zack Monsen (SWE)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Christoffer Faarup (DEN)
50. Ivan Kovbasňuk (UKR)
51. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
52. Tomáš Klinský (CZE)
53. Jurij Daniločkin (BLR)
54. Elvis Opmanis (LAT)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Martin Bendik (SVK)
Prvé kolo odštartuje Thomas Mermillod Blondin z Francúzska, ktorý pôjde na trať ako prvý. Prvé kolo potom uzatvára slovenský reprezentant Martin Bendik Jeho reprezentačný kolega Matej Prieložný má štartovné číslo 45.
O malú chvíľu sa tak pretek začne, prajem vám príjemný športový zážitok.
O malú chvíľu sa tak pretek začne, prajem vám príjemný športový zážitok.
Slovenský reprezentanti Matej Prieložný a Martin Benedik skončili na 47. mieste, respektíve 41. mieste. Čo sa týka Prieložného, tak ten sa oproti štartovému číslo 45 zhoršil o dve miesta, naopak Martin Benedik, ktorý sa dostal na trať až ako posledný sa vyšvihol na 41. miesto.
Ako už bolo teda spomenuté, druhé kolo, ktoré bude pozostávať zo slalomu by sa malo začať o 15:30 a aj z neho vám ponúkame náš prenos.
1. Dominik Paris (ITA) 1:02,27
2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,03 s
3. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,38
4. Christof Innerhofer (ITA) +0,44
4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,44
6. Mattia Casse (ITA) +0,52
7. Carlo Janka (SUI) +0,60
8. Mauro Caviezel (SUI) +0,63
9. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,67
10. Maxence Muzaton (FRA) +0,72
11. Alexander Köll (SWE) +0,74
12. Daniel Danklmaier (AUT) +0,81
13. Niels Hintermann (SUI) +0,89
14. Andreas Romar (FIN) +0,90
14. Romed Baumann (AUT) +0,90
16. Riccardo Tonetti (ITA) +1,02
17. Klemen Kosi (SLO) +1,03
18. Bryce Bennett (USA) +1,04
19. Rasmus Windingstad (NOR) +1,15
20. Luca Aerni (SUI) +1,23
21. Felix Monsen (SWE) +1,25
21. Marco Schwarz (AUT) +1,25
23. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,49
24. Alexis Pinturault (FRA) +1,52
25. Jeffrey Read (CAN) +1,53
26. Boštjan Kline (SLO) +1,59
27. Ivan Kuzněcov (RUS) +1,63
28. Jan Zabystřan (CZE) +1,68
29. Linus Strasser (GER) +1,72
30. Stefan Hadalin (SLO) +1,88
...
41. Martin Bendik (SVK) +2,54
44. Ondřej Berndt (CZE) +2,74
47. Matej Prieložný (SVK) +2,54
Tomáš Klinský (CZE) DNF (14:09:38)