Boston – Chicago 6:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.)
Columbus – Washington 3:0 (kon.) | Ottawa – Carolina 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Calgary 6:3 (kon.)
St. Louis – NJ Devils 8:3 (kon.) | Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Vegas – Arizona 2:5 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Detroit Red Wings
cz Streda 13.02.2019, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Nashville se pokusí ve středu v noci vrátit zpět na vítěznou dráhu poté, co prohrál dvakrát za sebou. Predators se postaví do cesty Red Wings, kteří během posledních tří utkání ani jednou nebodovali. Oba týmy se střetnou v základní části letošní sezóny podruhé a naposledy. Úvodní vzájemný zápas zvládl lépe Detroit, když na svém ledě vyhrál těsně 4:3 po prodloužení.

NASHVILLE PREDATORS

Predators během posledního zápasu proti St. Louis vstřelili ve třetí třetině tři góly a dokázali ho dotáhnout do prodloužení, v němž udeřil hvězdný útočník Vladimir Tarasenko a zkompletoval hattrick. Nashville se střetl o víkendu s Blues dvakrát a oba zápasy těsně prohrál.

DETROIT RED WINGS

Detroit se v neděli představil v Chicagu a po prohře 5:2 utrpěl třetí porážku v řadě. Nejproduktivnějším hráčem Red Wings je Dylan Larkin, který letos vstřelil 23 gólů a zaznamenal 52 bodů. Hned za ním je Gustav Nyquist s 47 body a Andreas Athanasiou s body 34.

Předpokládané úvodní sestavy:

Rozhodčí: Brad Watson, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Steve Barton.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Bonino, C. Smith – B. Boyle, Sissons, Hartman – Grimaldi, Turris, Järnkrok. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall, Green, DeKeyser, Jensen, Ericsson, Daley – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader – Vanek, Nielsen, Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Rasmussen, J. de La Rose, Ehn. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

00:01

00:01
    Puk dopadl na led a utkání mezi Nashvillem a Detroitem právě bylo zahájeno. Kdo ukončí špatnou sérii?

00:34
    Dylan Larkin se ocitl po přihrávce zpoza brány ve velké šanci, když z mezikruží pálil bez přípravy k pravé tyči, Pekka Rinne ale ukázal skvělý postřeh a puk levým betonem vyrazil mimo!

02:21
    Yannick Weber si na vzdálenější pravé tyči najel na nádhernou bekhendovou přihrávku z levého křídla a ostrého úhlu, také Jimmy Howard ale předvedl skvělý zákrok, když puk zastavil levým betonem a poté rychle zmrazil pod lapačkou!

02:51
    Kyle Turris byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru.

03:13
    Filip Forsberg vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Jimmy Howard puk vykopl svým levým betonem.

03:24
    Predators vystřelili na ose útočného pásma od modré čáry a puk mířil do pravého horního rohu brány, zároveň ovšem také do lapačky Jimmyho Howarda.

03:51
    Craig Smith se ocitl v mezikruží ve velké šanci, Jimmy Howard ale skvěle zasáhl pravým betonem, kterým kotouč vykopl mimo bránu!

04:44
    Ryan Ellis napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována.

05:55
    Red Wings nahodili puk za bránu domácího brankáře Pekky Rinneho a rychle zamířili na střídačku.

06:31
    Filip Forsberg se z levého křídla nádherně natlačil před bránu, na vzdálenější pravé tyči ale ležícího Jimmyho Howarda překonat nedokázal!

07:24
    Red Wings napřáhli na bodu pravého kruhu ke střele, která minula přední tyč brány Predators.

07:58
    Andreas Athanasiou na útočné modré čáře převzal puk po dlouhé kolmé přihrávce a mezi dvěma protihráči se protáhl do samostatného úniku, v jehož závěru u pravé tyče nedokázal puk bekhendem zasunout mezi betony Pekky Rinneho, který si připsal fantastický zákrok!
    07:58 Andreas Athanasiou nevyužil samostatného úniku!

08:05
    Jimmy Howard předvedl skvělý semafor proti střele Yannicka Webera z pravého kruhu. Komerční blok.

08:17
    Red Wings nemohli na levém křídle pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru.

08:34
    Red Wings chybovali ve středním pásmu a Filip Forsberg na bodu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v náručí Jimmyho Howarda.

08:47
    Red Wings se dostali na pravém křídle ke střele, kterou Pekka Rinne snadno lapil do lapačky.

09:08
    Kevin Fiala vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Jimmy Howard po dalším zákroku přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:38
    Mattias Ekholm se dostal v mezikruží ke střele, která byla zablokována, a u pravé tyče poté mohl skórovat Kevin Fiala, Jimmy Howard byl ovšem proti a zasáhl.

10:58
    Pekka Rinne si snadno poradil s nahozením Red Wings ze středního pásma a rychle holí rozehrál.

11:06
    Puk byl po rozehrávce Predators přizvednut mimo hrací plochu a prostor dostává komerční přestávka.

11:41
    Filip Forsberg měl na levém křídle k puku příliš daleko a Jimmy Howard ho zmrazil pod svou lapačkou.

11:54
    Jimmy Howard za bránou sklepl lapačkou nahození Predators k ledu a poté rychle rozehrál bekhendem.

12:36
    Darren Helm napřáhl na bodu levého kruhu ke střele zápěstím a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Pekka Rinne ale předvedl pěkný semafor, po kterém byla hra přerušena.

13:18
    Predators nepřesně rozehráli podél střídaček, a tak se proti nim pískalo zakázané uvolnění.

13:26
    A další nepřesná přihrávka, tentokrát podél trestných lavic, a další zakázané uvolnění proti Nashvillu.

13:48
    Colton Sissons vyhodil puk obloukem z obranného pásma a pískalo se další zakázané uvolnění. Hra je kouskována a zatím jsme nebyli svědky gólu.

14:20
    Dylan Larkin rychle obkroužil bránu, jeho bekhendová přihrávka ale poté před bránou nikoho nenašla.

15:05
    Detroit právě vstřelil branku!
    Nick Jensen na pravém křídle vypálil od modré čáry a před bránou jemně tečoval puk ve vzduchu LUKE GLENDENING, od jehož hole se puk odrazil do pravého ramene Pekky Rinneho a levého horního rohu brány! Red Wings vedou 1:0. Asistence: Nick Jensen a Christoffer Ehn.
    15:05 Luke GLENDENING - 0:1

15:39
    Viktor Arvidsson se dostal na levém křídle ke střele z úhlu, kterou Jimmy Howard kryl. Následuje reklamní přestávka. Red Wings prolomili ledy a vedou 1:0.

17:05
    Jimmy Howard zasáhl pravým betonem proti nepříjemně tečované střele od modré čáry a u levé tyče se dostal k dorážce Rocco Grimaldi, i s jeho střelou si ale brankář Red Wings poradil, když ji vkleče zastavil holí! Bude se vylučovat.

17:13
    Frans Nielsen byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Predators si zahrají první přesilovou hru utkání.

17:51
    Brian Boyle vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jimmy Howard jeho ránu hrudí vyrazil mimo.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:13
    Frans Nielsen se vrátil z trestné lavice zpět na led a Red Wings vedou na ledě Nashvillu stále 1:0.

19:30
    Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

20:00

Jimmy Howard předvedl během úvodní části několik skvělých zákroků a krátce před přestávkou navíc vpředu udeřil Luke Glendening, jehož zásluhou Red Wings v městě hudby těsně vedou. Skóre po první třetině. Nashville Predators 0 Detroit Red Wings 1.

Druhá třetina začne přibližně v 3:04.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 19-9; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 35%-65%; Hity: 9-6; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:11
    Gustav Nyquist se dostal na vrcholu pravého kruhu ke střele, která byla dvojicí hráčů Predators zablokována.

20:51
    Dylan Larkin byl vyloučen na dvě minuty za držení a Predators si zahrají druhou přesilovou hru.

21:22
    Mattias Ekholm vystřelil na pravém křídle od modré čáry a Jimmy Howard ukryl puk snadno ve své lapačce.

21:41
    P. K. Subban zkusil na pravém křídle taktéž vypálit od modré čáry, jeho střela ale byla pro změnu zablokována.

21:58
    Jacob de La Rose zlomil hůl a navíc vyhodil puk přes ochranné sklo. Přesilová hra Predators 5 na 3!

22:51
    Vyloučený Dylan Larkin je zpět na ledě a hráči Detroitu pod dvou zásazích Jimmyho Howarda hrají ve čtyřech.

24:11
    Kyle Turris byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Red Wings si zahrají první přesilovou hru v zápase.

25:09
    Anthony Mantha se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže Pekka Rinne puk vyrážečkou vyrazil!

26:11
    Kyle Turris je zpět na ledě a hokejisté Predators úspěšně přečkali první oslabení poté, co nevyužili přesilovou hru 5 na 3. Red Wings přečkali krušné chvíle.

26:27
    P.K. Subban zpoza vlastní brány vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Predators půjdou po reklamní přestávce opět do čtyř.

27:13
    Thomas Vanek sice střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu pro vhazování neuspěl, DYLAN LARKIN se ale u pravé tyče prosadil z dorážky! Asistence: Thomas Vanek a Anthony Mantha.
    27:13 Dylan LARKIN - 0:2

27:49
    Nashville právě vstřelil branku!
    VIKTOR ARVIDSSON napřáhl na bodu pravého kruhu k nádherné střele s příklepem, která pod vyrážečkou Jimmyho Howarda zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Predators rychle odpověděli na druhý gól Wings. Asistence: Ryan Johansen a Filip Forsberg.
    27:49 Viktor ARVIDSSON - 1:2

30:44
    Red Wings na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Pekka Rinne si s jejich střelou snadno poradil.

32:00
    Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jejich kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

32:31
    Craig Smith nabral na levém křídle rychlost a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl k rychlé střele zápěstím, která minula vzdálenější levou tyč brány.

33:28
    Hra byla přerušena a v Bridgestone Areně dostala prostor krátká reklamní přestávka. Skóre? 1:2.

34:19
    Před bránou Jimmyho Howarda bylo horko, brankář Red Wings ale velký závar přečkal bez úhony.

36:27
    Justin Abdelkader byl vyloučen na dvě minuty a Predators mohou po reklamní přestávce vyrovnat.

37:32
    P. K. SUBBAN si rychle vyměnil puk s Ryanem Johansenem a od modré čáry napřáhl bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, která nad vyrážečkou Jimmyho Howarda poté vymetla vzdálenější levý horní roh brány! V přesilové hře je vyrovnáno 2:2! Asistence: Ryan Johansen.
    37:32 P. K. SUBBAN - 2:2

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:23
    Nick Bonino vystřelil na bodu pravého kruhu a Jimmy Howard po zákroku levým betonem zmrazil puk.

40:00
    Danny DeKeyser dostal po siréně dvě minuty za podražení, což znamená, že Nashville bude do třetí části dnešního zápasu vstupovat v početní převaze.

40:00

Dylan Larkin sice poslal Detroit v polovině zápasu do dvoubrankového vedení, když se prosadil v přesilové hře z dorážky, jenže Predators dokázali zásluhou Viktora Arvidssona a P.K. Subbana vyrovnat. Po 2. třetině. Nashville Predators 2 Detroit Red Wings 2.

Třetí třetina začne přibližně v 4:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-16; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 10-18; Přesilové hry: 1/4-1/2; Tr. minuty: 4-10.

40:01

41:01
    Viktor Arvidsson si najel před bránu na přihrávku z pravého rohu útočného pásma, jeho rána bez přípravy ale byla na přední tyči zablokována.

42:00
    Danny DeKeyser je zpět na ledě a Red Wings v úvodu třetí třetiny úspěšně přečkali hru v oslabení.

43:00
    Kevin Fiala chtěl na vrcholu mezikruží skórovat bekhendem, jeho pokus byl ale Red Wings zablokován.

44:00
    Darren Helm se dostal na vrcholu mezikruží ke střele, kterou P.K. Subban přizvedl do ochranné sítě.

44:08
    ANDREAS ATHANASIOU se na pravém křídle bekhendem opřel do odraženého kotouče a střelou z ostrého úhlu překonal zaskočeného Pekku Rinneho! Red Wings podruhé vedou – 2:3. Asistence: Luke Glendening a Nick Jensen.
    44:08 Andreas ATHANASIOU - 2:3

46:21
    Red Wings na začátku třetí třetiny přečkali hru v oslabení a poté dokázali získat zpět ztracené vedení.

47:36
    Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

47:58
    Colton Sissons na pravém křídle vystřelil z nulového úhlu a po zákroku Jimmyho Howarda následuje krátká reklamní přestávce. Detroit vede 3:2.

49:00
    Anthony Mantha byl vyloučen na dvě minuty za sekání, zatímco Filip Forsberg souběžně za hrubost.

50:22
    Dylan Larkin se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, Pekka Rinne ale jeho střelu z úhlu vyrazil.

51:39
    Filip Forsberg měl na hokejce vyrovnání, jeho střela z bodu levého kruhu ale skončila na tyči! Jimmy Howard poté zabránil dorážce a puk zmrazil. Následuje krátká komerční přestávka.

52:44
    Pekka Rinne vůbec nic neviděl, nakonec ale proti střele Red Wings od modré čáry zasahovat nemusel.

54:34
    Red Wings vyhodili puk na zakázané uvolnění a následuje vhazování před Jimmym Howardem.

55:02
    Viktor Arvidsson přehodil puk přes bránu, aby se zpoza ní pokusil skórovat odrazem od zad Jimmyho Howarda, úmysl mu ale nakonec nevyšel.

56:42
    Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá, a tak nastává čas na poslední reklamní přestávku.

57:02
    Ryan Johansen se dostal na bodu levého kruhu ke střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány.

57:25
    Viktor Arvidsson byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Predators se zřejmě připravili o šanci vyrovnat.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:03
    Danny DeKeyser podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát v závěru za faul loktem.

59:03
    Hlavní trenér Peter Laviolette si vzal oddechový čas, po kterém Pekka Rinne zůstal na střídačce.

59:25
    Viktor Arvidsson je zpět na ledě a Predators zkouší bez brankáře vyrovnat ve hře 6 na 4!

Predators sice dokázali proti Red Wings smazat dvoubrankové manko, jenže ve třetí třetině rozhodl o osudu utkání Andreas Athanasiou bekhendovou střelou z ostrého úhlu. Detroit dobyl Bridgestone Arenu a ukončil sérii tří porážek, zatímco Nashville prohrál potřetí v řadě. Konečný výsledek dnešního střetnutí. Nashville Predators 2 Detroit Red Wings 3.

Statistiky: Střely na bránu: 34-27; Zablokované střely: 9-16; Vhazování: 39%-61%; Hity: 13-23; Přesilové hry: 1/6-1/3; Trestné minuty: 8-14.

1. Andreas Athanasiou (DET) 1+0
    2. Dylan Larkin (DET) 1+0
    3. Ryan Johansen (NSH) 0+2 (04:56:15)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 28. Arvidsson (Johansen, F. Forsberg), 38. P. K. Subban (Johansen) – 16. Glendening (Jensen, Ehn), 28. D. Larkin (Vanek, Mantha), 45. Athanasiou (Glendening, Jensen)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Fiala, Bonino, C. Smith – B. Boyle, Sissons, Hartman – Grimaldi, Turris, Järnkrok.
    Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Jensen, Ericsson, Daley – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader (A) – Vanek, Nielsen (A), Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Rasmussen, J. de La Rose, Ehn.

Rozhodca: Brad Watson, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Steve Barton

Diváci: 17260