Metallurg Magnitogorsk – Viťaz 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Jaroslavľ – Novgorod 2:3 (po pr.)
Kazaň – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | D. Moskva – Helsinki 5:3 (kon.) | S.Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
HC Slovan – Dinamo Minsk sk 3:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Streda 13.02.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Belasí sa radujú a s nimi aj diváci tu v aréne. V tretej tretine sme videli jeden gól a ten padol k radosti domácich divákov do siete hostí, Slovan tak zaknihuje dva body do tabuľky KHL. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Teemu Pulkkinen, v tíme domácich Jeff Taffe. Slovan sa s publikom lúči víťazstvom a sezóna na domácom ľade je už históriou. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:6, celkom 30:30. O dva dni sa belasí predstavia na ľade lídra v Moskve. Pekný večer a dobrú noc všetkým želá z Bratislavy Vladimír Korduliak. (21:00:18)

59:54
    Dinamo domácich v pásme nezamklo, puk na striedačke belasých, Enroth v bránke, vhadzujeme v centrálnom kruhu.

59:00
    Enroth na striedačke, Dinamo hrá power play bez brankára.

58:46
    Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú sily na záver duelu.

58:10
    Lisovec a jeho krásny príklep z pravého kruhu, Štěpánek puk poslal do rohu klziska.

57:28
    Domáci v plnom počte, Slovan hral oslabenie na výbornú a mohol aj pridať gólovú poistku.

56:55
    Sukeľ a Chipchura v prečíslení dva na jeden, Matúš vystrelil z pravej strany pri bránkovisku, Enroth cez betóny puk vyrazil a belasí oň zvádzajú boj v zóne súpera.

56:42
    Štěpánek zožal potlesk publika, keď v pokľaku pri ľavej žrdi likviduje puk hostí vo svojom náručí.

56:11
    Dinamo hralo s pukom v pásme, diagonálnu prihrávku Tereščenko zakončil na ľavej strane len do bočnej siete domácej bránky.

55:28
    Opäť hra s nebezpečne zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Červeného a presilovka pre súpera.

55:01
    Kovyršin sa po chybe domácich na pravej strane dostal k puku a zakončil po ľade, Štěpánek puk poslal do rohu klziska.

54:33
    Červený na ľavej strane a jeho puk na ochrannom skle, domáci fans by radi gólovú poistku.

54:11
    Dinamo sa snaží dostať domácich pod tlak, Slovan mu palebný priestor neposkytuje a efektne bráni už svoju modrú čiaru.

52:11
    Domáci v plnom počte, Dinamo malo tlak, Štěpánek na čele defenzívy belasých odolal.

51:43
    Sergej Kosticyn to vyskúšal príklepom z pravého kruhu, Štěpánek v pokľaku pri ľavej žrdi puk schoval vo svojom náručí.

51:05
    Dinamo drží belasých v pásme pod tlakom, Tereščenkov puk skončil na zadnom mantineli.

50:11
    Bačik si nepostrážil hokejku a trafil Kovyršina do tváre. Jasné dve minúty.

49:47
    Slovan poslal teraz puk von z pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 16. Červený (Sersen, Taffe), 24. M. Sloboda (Sukel', Grman), 47. Taffe (Jánošík, Sersen) – 8. Pulkkinen (Wiercioch), 13. Parfejevec (Drozdov)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Sersen (C), Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený (A), Taffe (A), Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov
    HC Dinamo Minsk: Enroth (Karnauchov) – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum (A), Znacharenko – Kogalev, Tereščenko (A), S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Drozdov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov (A)

Rozhodca: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev

Diváci: 5.932