Alkmaar – Venlo 3:0 (kon.) | Heerenveen – Eindhoven 2:2 (kon.) | Heracles – Sittard 6:0 (kon.)
Arnhem – Willem II 3:2 (kon.)
SC Heerenveen
2:2 (2:0)
PSV Eindhoven
cz Sobota 16.02.2019, 19:45 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Holandská Eredivisie • 22. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (21:44:35)

Fauly: 14:9

Zápas je u konce, Heerenveen nakonec doma jen remizoval s PSV Eindhoven 2:2. Domácí fotbalisté měli skvělý první poločas a už to vypadalo, že dokážou porazit velkého favorita, když vedli po brankách Mitchella van Bergena a Michela Vlapa 2:0. Ve druhém poločase začal Eindhoven skóre dotahovat. Krátce po pauze se prosadil Denzel Dumfries, ale kvůli ofsajdu jeho gól neplatil. Nakonec se hosté snížení přeci jen dočkali, když se z přímého kopu trefil Gastón Pereiro. Dlouho to pak vypadalo, že hosté podruhé v sezoně prohrají, ale nakonec se tak nestalo, protože se v poslední minutě nastavení prosadil střídající Donyell Malen.

90+6

90+6
    Něco se ještě řešilo u videa, rozhodčí ovšem gól definitivně uznal.
    90+5. Donyell MALEN - 2:2

90+5
    PSV právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen je tady vyrovnání, zdá se, že PSV nakonec neodjedou z Heerenveenu s prázdnou. Střídající DONYELL MALEN se ve vápně krásně individuálně uvolnil a pak se trefil střelou po zemi přesně k tyči. Asistence: Steven Bergwijn.

90+4
    Vypadalo to, že Dennis Johnsen půjde do nebezpečného brejku, ale nakonec zabrzdil a dokonce potom fauloval.

90+4
    Roh PSV rozehrálo na přední tyč a Heerenveen míč v pohodě odvrátil.

90+4
    Nakonec se do šance dostal přeci jen Donyell Malen, ale alespoň bod hostům nevystřelil. Ti však budou ještě mít rohový kop.

90+3
    Eindhoven si stále nemůže vynutit závěrečný tlak, dokonce se ani nedokáže teď dostat na útočnou polovinu.

90+2
    Cody Mathès Gakpo sice hlavičkoval, ovšem bylo to ze stoje. Nedůraznou hlavičku pod břevno dokázal Warner Hahn chytit.

90+1
    Nastavuje se ještě pět minut!

90+1
    Míč se točil před branku, ale nakonec nebyl nikým tečován a skončil jen u Hahna.

90
    Juki Kobajaši odkulhává za postranní čáru a hosté se mezi tím chystají k rozehrávce přímého kopu.

90
    Juki Kobajaši sice fauloval, ale sám to odnesl hůř než faulovaný hráč. Zranil si levou nohu a je ošetřován.

89
    Vše vyřešil znovu brankář Warner Hahn, který je dnes ve vzduchu velice jistý a nyní to jen potvrdil.

88
    A nebezpečné to pro obranu Heerenveenu nakonec nebylo vůbec. Jenže bránit se musí domácí i dál.

87
    Eindhoven bude mít možnost standardní situace, ale jeto daleko od branky soupeře.