Kiel – Fürth 2:2 (kon.) | Bielefeld – Magdeburg 1:3 (kon.) | Dynamo Drážďany – Regensburg 0:0 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
1:3 (0:2)
1. FC Magdeburg
cz Nedeľa 17.02.2019, 13:30 • SchücoArena • 2. nemecká Bundesliga

To je ode mě vše, děkuji za pozornost, mějte pěknou neděli a příště opět na počtenou. (15:37:29)

Magdeburg zvítězil potřetí za posledních pět zápasů a tato šňůra ho dostává mimo sestupové vody, je na patnáctém místě, záchrana však bude ještě těžká. Má na sestupové pozice náskok jen dvou bodů, ještě zbývá hodně duelů, ve hře je hodně bodů, uvidíme, jestli se tento tým zachrání a příští rok bude hrát opět druhou ligu, či sestoupí a v druhé nejvyšší soutěži už ho neuvidíme. Dnes však předvedl bojovný, taktický výkon a po zásluze bere tři body.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:7.

Magdeburg byl od začátku lepším týmem, sice nehrál nějak hezký, moderní ofenzivní fotbal, ovšem jeho taktika vyšla na míru přesně. Nakopávání míčů se ukázalo jako dobrá volba, byly z toho brejky, průniky. Domácí prohrávali a pak neudrželi disciplínu, dostali červenou a zápas tak dostali do jiné sféry. Museli více běhat, obsadit prostory. Snažili se, ve druhé půli dokonce skórovali a byli blízko vyrovnání, tuto iluzi jim ale sebral Turpitz, který proměnil penaltu. ta byla jasná, nebylo co řešit. Navíc padla v 85. minutě a s tím už Arminia nemohla nic dělat. Když hrajete v deseti hráčích, dva góly za pět minut nedáte. Magdeburg hral dobře, organizovaně, disciplinovaně, držel se taktiky a zaslouženě vyhrál.

90+2

90+1
    Arminia se ještě zkouší prosadit přes pevnou obranu Magdeburgu, ten dnes však přijel výborně připraven a do taktiky mu pomohla přesilovka, kterou hrál od 31. minuty.

90
    Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec 90 minut.

90
    Samostatný únik Magdeburgu, obránce ho ale dohnal. útočník hostů musel volit otočku kolem beka a pak o míč přišel.

89
    Bielefeldští trochu ztratili naději, jejich tlak opadl.

88
    Střídání v týmu 1. FC Magdeburg: ze hřiště odchází Turpitz, přichází Butzen.
    87. Šance hostů

87
    Ještě velká šance hostů, domácí hrají vabank a nyní si Magdeburgští vypracovali dobrý protiútok, při kterém postupovali dva na jednoho, přihrávka na spoluhráče přes osu dobrá, zakončení horší, hostující hráč netrefil poloodkrytou branku.

86
    Žlutou kartu dostává Klos (DSC Arminia Bielefeld).
    85. TURPITZ - 1:3

85
    Magdeburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PHILIP TURPITZ. Proměnil penaltu, když míč trefil k levé tyči brankáře Ortegy, ten skákal na jinou stranu než šel míč.

83
    Pískána penalta po faulu na pronikajícího hráče po levé straně vápna, obránce mu míč vypíchl, ale přitom zasáhl i nohu, jasná penalta.

82
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Yabo, přichází Schutz.

81
    Emoce hrají velkou roli nyní, Bielefeldští faulovali, a hráč Magdeburgu se tam svíjí, avšak dělá si sám ostudu, zase tak hrozně bolestivé to být nemohlo, hodně tomu přidává. Hráči Arminie jsou naštvaní, chtějí aby hra plynula, aby se mohli dostat do šancí.

80
    Arminia se tak tak ubránila, obrovská šance, míč se kulil kolem branky, velmi blízko brankáři, domácí se se štěstím ubránili.