Královo Pole – Dukla 23:29 (kon.) | Zubří – Karviná 29:34 (kon.) | Kopřivnice – Hranice 40:29 (kon.)
HC ROBE Zubří
29:34 (17:18)
HCB Karviná
cz Sobota 23.02.2019, 18:00 • ROBE Arena, Zubří • Chance Extraliga mužů (CZ) • 19. kolo

HC ROBE Zubří – HCB Karviná 29:34 (17:18)
    Nejvíce branek: Korbel 9, Válek 5, Hrstka 4/2 – Zbránek 11, Nedoma 6, Užek 5/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 5:7. ČK: Zeman (ZUB). (19:29:47)

Za námi je tradiční souboj mezi Zubřím a Karvinou. Lepší házenou nám nabídla první polovina, která nabídla 35 gólů a mírnou převahu Karviné, která vedla o čtyři branky, nicméně se Zubří dokázalo dotáhnout na jednogólový rozdíl a poločasové vedení 17:18 značilo, že by mohla být druhá půle zajímavá. V ní padlo podstatně méně gólů, Karviná ukázala větší zkušenosti kádru a také jí pomohl bez debat křídelník Jan Zbránek, který se prosadil celkem jedenáctkrát a byl tedy tahounem týmu v klíčových momentech. Druhým tahounem týmu byl pak Petr Mokroš, ten zase exceloval v polovině poločasu skvělými zákroky. Zubří nepomohl ani devítigólový příděl Marka Korbela a konečný výsledek zní tak 29:34.

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a zítra se budu z Nového Veselí, které se postaví Litovli, těšit napočtenou!

Konec zápasu. (28:34)
    60
    Současně s koncem základní hrací doby ale z levé spojky ještě překonal Mokroše Dořičák. (29:34)
    60
    Zbránek si užil i nahazovačku do levého křídla a dnes byl jasně nejlepším hráčem svého týmu. (28:34)
    60
    Proto měl třeba Dokoupil větší prostor na pivotu než obvykle a využil ho bez potíží. (28:33)
    60
    Brůna otevírá poslední minutu třetím gólem v zápase a Karviná bere závěr zápasu na pohodu. (27:33)
    59
    Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Marek Korbel). (27:32)
    58
    Zbránek přidává svůj desátý gól v zápase a možná to bude mít za finanční postih v kabině. Těžko říci, nicméně stav je 32:26 pro Karvinou, na čemž se shodneme všichni, narozdíl od pokladničky karvinského týmu. (26:32)
    58
    Výborná souhra a přenesení hry na druhou stranu vyšlo ve volný prostor pro Korbela, který ho i využil a zakončil bez problémů. (26:31)

57
    V čase 56:51 si vyžádal oddechový čas zuberský trenér Poloz. (25:31)
    57
    Jenže Karviná nepřipouští žádné drama, Chudoba z pravé spojky prostřelil Malinu a hostující kotel může začínat lehce slavit. (25:31)
    57
    Zubří má čtyři minuty do konce a bojuje o lepší výsledek. Na pětibrankový deficit se povedlo dosáhnout Marku Korbelovi. (25:30)

56
    A bude se hrát 5 na 4, prakticky hned po udělení vzájemného trestu dostává dvě minuty karvinský Solák. (24:30)

56
    Vzájemných strkanic měl dost již sudí Horák, který vylučuje Dokoupila s Nantlem oboustranně na dvě minuty. (24:30)

55
    Nedoma mohl navýšit vedení hostí již na sedm branek, v trháku ale poslal míč nad břevno! (24:30)
    55
    Baníku začíná taktéž fungovat spolupráce s pivotem, Jan Užek přijmul od Brůny klidnou přihrávku a s ledovým klidem znovu zakončil přesně. (24:30)
    54
    Nařízenou sedmičku pro Zubří opět proměňuje Hrstka, který je v této činnosti stoprocentní. (24:29)
    53
    Zbránek je dnes opravdu k nezastavení a je vyloženě klíčovým hráčem celého zápasu. Teď už je šest a čtvrt minuty před koncem asi opravdu rozhodnuto. (23:29)